پورشه IPO می تواند تا 75 میلیارد یورو برای فولکس واگن مادر جذب کند | فولکس واگن (VW)

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خودروساز لوکس پورشه در اواخر این ماه در بورس فرانکفورت به ارزش 75 میلیارد یورو ارزش گذاری می شود که طبق قیمت گذاری سهام شرکت مادرش، آن را به یکی از بزرگترین عرضه های عمومی اروپایی تا به امروز تبدیل می کند. فولکس واگن.

فولکس واگن که قصد دارد در 29 سپتامبر 12.5 درصد شناور شود، سهام پورشه را بین 76.50 یورو (67.14 پوند) تا 82.50 یورو قیمت گذاری کرده است.

محدوده ارزش گذاری 70 تا 75 میلیارد یورو، نقطه میانی انتظارات تحلیلگران، منجر به دریافت 8.7 تا 9.4 میلیارد یورو به فولکس واگن خواهد شد.

این شرکت گفته است که قصد دارد 49 درصد از درآمد را برای پرداخت سود ویژه یکباره به سهامداران استفاده کند و مابقی را برای کمک به تأمین مالی تغییر هزینه به سمت خودروهای الکتریکی و فناوری باتری استفاده کند.

این فهرست شامل 911 میلیون سهم خواهد بود که نشانی از معروف ترین مدل این برند تاریخی خودرو است که به 455.5 میلیون سهم ترجیحی و 455.5 میلیون سهام عادی تقسیم می شود. بیش از 113.8 میلیون سهام ممتاز که فاقد حق رای هستند، در دومین عرضه اولیه بزرگ آلمان تا به امروز در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.

بر اساس داده‌های Refinitiv، اگر پورشه به ارزش بالای خود برسد، به سومین سهام شناور بزرگ بازار سهام اروپا تبدیل خواهد شد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری دولتی قطر، ابوظبی و نروژ و همچنین شرکت صندوق سرمایه‌گذاری مشترک T Rowe Price تا سقف 3.68 میلیارد یورو سهام ترجیحی خواهند پذیرفت.

آرنو آنتلیتز، مدیر مالی و مدیر عملیاتی فولکس واگن، گفت: «ما اکنون با برنامه‌های عرضه اولیه سهام پورشه در مرحله اصلی هستیم و از تعهد سرمایه‌گذاران سنگ بنای خود استقبال می‌کنیم.

به عنوان بخشی از شناور جزئی، خانواده‌های پورشه-پیچ که سهامداران اصلی فولکس‌واگن هستند، 12.5 درصد دیگر از پورشه را با حق بیمه 7.5 درصدی از قیمت سهام عرضه شده به عموم خریداری خواهند کرد.

سهم خانواده ها که به 25 درصد به اضافه یک سهم عادی افزایش می یابد، دارای حق رای خواهد بود.

پورشه اس ای، خودروی سرمایه گذاری پورشه-پیک، اعلام کرد که خرید سهام پورشه خود را با سرمایه بدهی تا سقف 7.9 میلیارد یورو تامین مالی خواهد کرد.

درآمد حاصل از فروش سهام به خانواده‌های پورشه-پیک، که با خرید معکوس پورشه در سال 2012، کنترل مستقیم شرکت را از دست دادند، تا 10 میلیارد یورو به ارمغان خواهد آورد.

کل درآمد حاصل از فروش 18.1 تا 19.5 میلیارد یورو خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نسل بعدی 2022: 20 نفر از بهترین استعدادهای باشگاه های لیگ برتر | انبار مهمات

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اعتبار عکس: آرسنال اف سی/گتی ایماژ; …