شاید ایالات متحده در رکود اقتصادی است، اما کسب و کارهای کوچک آن را نمی دانند | کسب و کار کوچک ایالات متحده

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آیا در رکود هستیم؟ چون اگر ما باشیم خیلی عجیب است.

مطمئناً، ما دو چهارم رشد اقتصادی منفی داشته ایم. تقاضای تولید در حال کاهش است. فعالیت های ساخت و ساز و بازار مسکن کند شده است. شرکت های فناوری در حال عقد قرارداد هستند. خدمات مالی و شرکت های املاک و مستغلات مردم را اخراج می کنند. تورم و هزینه های انرژی همچنان بالاست، نرخ بهره در حال افزایش است و بازار سهام از ابتدای سال 18 درصد کاهش یافته است. فقط کافی است «رکود» را در گوگل جستجو کنید و متوجه خواهید شد که بازار مسکن در یک بازار قرار دارد، بانک‌های بزرگ و سرمایه‌گذاران نسبت به آن هشدار می‌دهند و اروپا به سمت آن می‌رود. بیش از 80 مشاور مالی می گویند که یک رکود اقتصادی “در راه است” و یک سرمایه گذار بزرگ معتقد است که این رکود یک “کوچک” خواهد بود.

اما یک لحظه دست نگه دارید.

شاید ما در رکود هستیم. یا شاید هم داره میاد اما زمانی که رکودی وجود دارد – یا حتی چشم‌انداز قوی آن – شرکت‌ها افراد را اخراج می‌کنند. این اتفاق نمی افتد، اینطور است؟ استخدام همچنان در حال افزایش است. نرخ بیکاری در سطوح پایین تاریخی باقی می ماند. فرصت های شغلی به بالاترین حد خود نزدیک شده است. و شوک واقعی اینجاست: اکثر مشاغل کوچک در ایالات متحده – که بیش از نیمی از نیروی کار کشور را استخدام می کنند – بر اساس پاسخ های نظرسنجی اخیر منتشر شده توسط فدراسیون ملی، نه تنها به دنبال استخدام هستند، بلکه در تلاش برای یافتن کارمند هستند. داده های کسب و کار مستقل و اشتغال از شرکت HR Paychex.

مدیر عامل Paychex هفته گذشته به CNBC گفت: “کسب و کارهای کوچک هنوز سیگنال های رکود قوی نشان نمی دهند.”

پس چرا کسب‌وکارها – به‌ویژه کسب‌وکارهای کوچک – به‌جای اخراج کارگران به دنبال کارگران هستند؟

اولاً، تعمیم در مورد اقتصاد ایالات متحده سخت و دشوارتر می شود. 350 میلیون نفر و 30 میلیون کسب و کار کوچک در این کشور وجود دارد. اقتصاد ما هنوز 60 درصد بزرگتر از چین و بزرگتر از ژاپن، آلمان، بریتانیا، فرانسه و ایتالیا است. اقتصاد کالیفرنیا بزرگتر از اقتصاد هند است. اقتصاد نیویورک بزرگتر از اقتصاد کانادا است.

شما نمی توانید فقط بگویید “ما در رکود هستیم”.

در هر زمانی در ایالات متحده، برخی از صنایع و مناطق بهتر از سایرین عمل می کنند. ساخت و ساز، خدمات مالی و تولید با مشکل مواجه هستند. صنعت انرژی هم همینطور. اما داده شده است دستاوردهای شغلی از زمان همه گیری، خدمات تجاری، خرده فروشی، حمل و نقل و انبارداری آن را تکان می دهد. صنعت اوقات فراغت و مهمان‌نوازی از زمان شیوع بیماری همه‌گیر، بیشترین مشاغل را در بین صنایع دیگر از دست داده است، اما به نظر می‌رسد در حال بازگشت است. به عنوان مثال، آلاسکا، نیومکزیکو، نیویورک و پنسیلوانیا نرخ بیکاری بالاتر از میانگین ملی داشتند، در حالی که ایالت هایی مانند مینه سوتا، فلوریدا و داکوتای شمالی نرخ بیکاری بسیار پایینی را ثبت کردند. شهری که بزرگترین کارفرمای آن در حال مبارزه است، با آن دست و پنجه نرم خواهد کرد. اما برعکس آن نیز صادق است.

بنابراین آیا ایالات متحده در یک “رکود” است؟ با قضاوت از بالا، پاسخ بستگی به این دارد که از چه کسی بپرسید.

دلیل دیگری که بیشتر مشاغل کوچک به دنبال استخدام هستند این است که اکثر صاحبان مشاغل کوچک احمق نیستند. دموکرات ها این کار را خواهند کرد به ما بگو که در دو سال گذشته دستاوردهای شغلی تاریخی وجود داشته است، اما ما می دانیم که این به این دلیل است که به دلیل همه گیری همه گیر، نوار صفر تعیین شده است. جمهوری خواهان در مورد رکود و تورم بالا هشدار می دهند، اما ما می دانیم که این عوامل توسط عوامل بی شماری – جنگ های اروپایی، زنجیره های تامین آسیایی و سیاست های مالی و پولی درست در اینجا در ایالات متحده – ایجاد می شوند و این عوامل در نهایت خود به خود حل خواهند شد، اگرچه شاید نه به آن سرعتی که ما دوست داریم. ما فریب سیاستمداران یا لفاظی ها را نمی خوریم. ما هر روز با این واقعیت زندگی می کنیم. و واقعیت ما این است که – برای بیشتر – تقاضا نسبتا قوی باقی می ماند.

و اگر یک چیز را یاد گرفته باشم، این است که باهوش ترین مشتریان من، آن دسته از صاحبان کسب و کار که دهه ها، حتی نسل ها، کاری را انجام می دهند، همیشه به آینده نگاه می کنند. آنها در حال حاضر خیلی به 2022 یا حتی نیمه اول 2023 فکر نمی کنند. آنها در حال برنامه ریزی و سرمایه گذاری برای سال 2024 و بعد از آن هستند. آنها می دانند که افرادی دارند – مشتریان، شرکا، کارمندان (و خانواده های آنها) – که برای امرار معاش به آنها وابسته هستند. آنها مانند من حباب های عظیم و فاجعه اقتصادی را در افق نمی بینند. البته ممکن است اشتباه کنیم. اما ما اکنون برای آینده شرط بندی می کنیم.

و ما هنوز می دانیم که مردم با ارزش ترین دارایی ما هستند. مطمئناً، بسیاری از شرکت‌ها در حال جایگزینی کارگران با مهارت پایین‌تر با روبات‌ها و اتوماسیون هستند. اما هیچ چیز نمی تواند جایگزین کارمند ماهری شود که در کار خود عالی است. چنین شخصی را برای من پیدا کنید و من آن شخص را استخدام می کنم، فارغ از اینکه در رکود هستیم یا نه. من می دانم که اگر با آن فرد خوب رفتار شود، بدون توجه به سرمایه گذاری کوتاه مدت، سود بلندمدتی به شرکت من اضافه خواهد کرد.

بنابراین نه، ما در رکود نیستیم. و بله ما در رکود هستیم. و نه ما استخدام نمی کنیم. اما بله ما هستیم. شما می توانید به هر طریقی پرونده را مطرح کنید. این کاری است که مردم انجام می دهند. درست می گویند. آنها اشتباه می کنند. بحث کنید. در این بین، مشاغل کوچکی که یا در صنایع قوی هستند یا در مناطق جغرافیایی در حال رشد هستند به استخدام خود ادامه می دهند. و حتی آنهایی که نیستند، فرصت سرمایه‌گذاری روی افراد خوب را از دست نمی‌دهند تا زمانی که اوضاع در نهایت تغییر کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو : آخرین بولتن اخبار | 27 سپتامبر – ظهر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آخرین بولتن اخبار | 27 سپتامبر …