اندیشکده ادعا می کند که چهار روز هفته می تواند هزینه های بحران زندگی را کاهش دهد | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طبق یک اتاق فکر که پیشنهاد می کند این سیاست می تواند به کاهش هزینه های بحران زندگی کمک کند، یک هفته چهار روزه بدون از دست دادن حقوق، هزاران پوند در سال برای والدین در هزینه های مراقبت از کودک و رفت و آمد صرفه جویی می کند.

موسسه فکری چپگرای Autonomy محاسبه کرده است که فردی که کودک زیر دو سال دارد، اگر مجبور نباشد یک روز در هفته به محل کارش سفر کند، به طور متوسط ​​1440 پوند در مراقبت از کودک و 340 پوند از رفت و آمد در طول یک سال صرفه جویی می کند.

کمپین‌ها و اقتصاددانان طرفدار هفته چهار روزه تمایل دارند بر مزایای کارگران به شکل افزایش اوقات فراغت و بهبودهای بالقوه در بهره‌وری تمرکز کنند که شرکت‌ها را قادر می‌سازد همان مقدار کار را اما در زمان کمتری انجام دهند.

Autonomy گفت که این سیاست همچنین به کارگران کمک می کند که با افزایش هزینه های زندگی دست و پنجه نرم کنند، در حالی که بریتانیا در میانه دوره تورم بالا، به ویژه قبوض انرژی قرار دارد.

محاسبه هزینه رفت و آمد بر اساس میانگین صورتحساب سالانه حدود 1700 پوند است که از یک نظرسنجی در سال 2019 از 2000 نفر تمام وقت، پاره وقت و خوداشتغال از سراسر بریتانیا تهیه شده است. بر اساس داده‌های کنگره اتحادیه کارگری در سال 2021، متوسط ​​برآورد هزینه سالانه مراقبت از کودک 7200 پوند برای خانواده‌ای با یک فرزند بود – اگرچه در بسیاری از نقاط کشور والدین شاغل به میزان قابل توجهی بیشتر هزینه می‌کنند.

این تجزیه و تحلیل پس از آن صورت می گیرد که یک خلبان پیشگام بریتانیا در یک هفته چهار روزه نیمه راه را پشت سر گذاشت. 73 شرکت که حدود 3300 کارگر را استخدام می کنند، برای آزمایش شش ماهه که از ژوئن آغاز شده و در نوامبر به پایان می رسد، ثبت نام کرده اند.

این آزمایش توسط کمپین 4 روزه هفته اجرا می شود که مستقیماً توسط Autonomy پشتیبانی می شود. تصور می‌شود که این آزمایش بزرگ‌ترین طرح در نوع خود در جهان باشد.

از زمان شروع کارآزمایی، اولین مقام محلی در بریتانیا متعهد به آزمایش یک هفته چهار روزه شده است. کارکنان میز کار در شورای منطقه کمبریج‌شایر جنوبی، الگوی جدید را در ژانویه آغاز خواهند کرد و پس از آن آزمایش‌های احتمالی بعدی شامل زباله‌گیران خواهد بود.

جو رایل، مدیر کمپین هفته 4 روز، گفت که پاسخ حکایتی تاکنون بسیار مثبت بوده است و این تغییر می تواند به بهبود بحران هزینه زندگی کمک کند.

وی گفت: قطعاً برای برخی شرکت ها مشکلاتی وجود داشته است. اما به نظر می رسد که اکثریت قریب به اتفاق به طور دائم به آن پایبند خواهند بود.

هرگونه ارزیابی از مزایای مالی بالقوه برای یک هفته چهار روزه نیز باید با هزینه‌های مربوط به فعالیت‌های اوقات فراغت در روز تعطیل اضافی و همچنین هزینه‌هایی مانند قبض‌های گرمایش خانه در صورت ماندن کارگران و کودکان در خانه سنجیده شود. دانشگاهیان امیدوارند این آزمایش را تجزیه و تحلیل کنند تا اثرات مثبت و منفی یک روز کمتر کار کردن را درک کنند.

ویل استرانگ، مدیر تحقیقات Autonomy، می‌گوید: «مزایای یک هفته چهار روزه برای رفاه کارگران و افزایش بهره‌وری به خوبی شناخته شده است، اما تأثیری که می‌تواند بر هزینه‌های زندگی داشته باشد تاکنون نادیده گرفته شده است.

“یک هفته چهار روزه بدون از دست دادن حقوق می تواند نقش مهمی در حمایت از کارگران برای تامین هزینه های زندگی در چند سال آینده داشته باشد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مردی به اتهام قاچاق سه مار در شلوارش در مرز آمریکا با 20 سال زندان | جنایت آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مردی در شهر نیویورک به …