چرا از بسیاری از کارگران استرالیایی انتظار می رود که در این جمعه بیمار تماس بگیرند | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

استرالیایی‌هایی که بیماران را برای کار در این جمعه فرا می‌خوانند می‌تواند میلیون‌ها نفر را از دست بدهد، اما گروه‌های کارمند می‌گویند اعطای یک روز مرخصی به کارکنان فرصتی برای کارفرمایان خواهد بود تا به کارگرانی که دستمزد کمتری دریافت می‌کنند، پول بدهند و روحیه را تقویت کنند.

جمعه به عنوان یکی از محبوب ترین روزهای بیماری در سال در حال شکل گیری است و برخی امیدوارند که تعطیلات آخر هفته طولانی را از روز ملی عزاداری ملکه الیزابت دوم در روز پنجشنبه آغاز کنند.

بر اساس نظرسنجی فایندر، پیش‌بینی می‌شود که «روزهای بیمار» برای اقتصاد 460 میلیون دلار هزینه از دست دادن بهره‌وری داشته باشد.

مارک موری، دبیر اتحادیه NSW، گفت که کارفرمایان باید به کارگران استراحت دهند.

پس از مرگ ملکه الیزابت دوم در 8 سپتامبر، نخست وزیر، آنتونی آلبانیز، 22 سپتامبر را یک روز عزای ملی اعلام کرد – یک تعطیلات عمومی برای به یاد آوردن پادشاه فقید، پس از سلطنت تاریخی 70 ساله او.

ویکتوریا در حال حاضر روز جمعه برای فینال بزرگ AFL تعطیل رسمی دارد، اما انتظار می رود کارگران در هر ایالت و قلمرو دیگر برای یک روز به سر کار بازگردند.

به همین دلیل، انتظار می‌رود تعداد فزاینده‌ای از مردم در روز جمعه تماس بگیرند یا مرخصی سالانه بگیرند تا آخر هفته طولانی خود را ایجاد کنند.

این انگیزه در استرالیای غربی حتی بیشتر است، جایی که روز دوشنبه 26 سپتامبر تعطیلات رسمی برای تولد ملکه وجود دارد، و یک تعطیلات آخر هفته پنج روزه را امکان پذیر می کند.

در برخی مدارس ممکن است دانش‌آموزان این جمعه را ترک کنند، به‌ویژه در NSW که تعطیلات مدارس از دوشنبه آینده آغاز می‌شود.

موری گفت: «دستمزد کارگران استرالیایی رو به عقب است و بسیاری نیز هر ساله ساعات زیادی اضافه کاری بدون حقوق کار می کنند.

بنابراین، کارفرمایان باهوش باید کمی از عقل سلیم استفاده کنند و به مردم اجازه دهند که روز مرخصی داشته باشند تا به آنها استراحت داده و روحیه خود را تقویت کنند.

“این جمعه بین تعطیلات عمومی و تعطیلات مدرسه قرار گرفته است و اگر کسی کار ضروری و حیاتی انجام ندهد، فرصت خوبی برای آنهاست تا دوباره با خانواده و دوستان خود ارتباط برقرار کنند و استراحت کنند.”

اندرو مک‌کلار، مدیر اجرایی اتاق بازرگانی و صنعت استرالیا، گفت که کارفرمایان انتظار دارند کارکنان در روز جمعه سر کار بیایند، مگر اینکه ترتیبات قبلی برای مرخصی انجام شده باشد.

او گفت: «تردیدی وجود ندارد که تعطیلات عمومی باعث ناراحتی بسیاری از مشاغلی خواهد شد که قبلاً با مشکلات زیادی روبرو بوده اند، با این حال، همچنین اذعان می شود که این یک شرایط استثنایی است.

“اگر با هماهنگی با کارفرمای خود تعطیلات آخر هفته را سپری می کنید، مطمئن شوید که بیرون آمده اید و از یک کسب و کار کوچک حمایت می کنید.”

بر اساس نظرسنجی فایندر، از هر هشت استرالیایی، یک نفر در سال جاری به دلایل غیر مرتبط با سلامتی، با هزینه روزانه 354 دلار برای هر کارگر، بیمار خود را فراخوانده است.

این بدان معناست که حذف کار در روز جمعه ممکن است بیش از 461 میلیون دلار هزینه از دست دادن بهره وری را برای کارفرمایان به همراه داشته باشد.

تیلور بلکبرن، متخصص امور مالی شخصی در فایندر، می‌گوید: «مرخصی استعلاجی شما در بیشتر موارد باید به عنوان یک شبکه ایمنی برای آسیب‌های جدی یا بیماری در نظر گرفته شود، اما مواقعی وجود دارد که صرف یک روز برای خود سالم است.

طبق این نظرسنجی، امسال تا کنون 2 درصد استرالیایی ها یک روز مریض را برای رفتن به ساحل، 4 درصد برای رفتن به خرید و 13 درصد را صرف یک روز تعطیل کرده اند.

بارش باران در جنوب شرقی استرالیا در آخر هفته پیش بینی می شود. در سیدنی و بخش‌هایی از NSW از چهارشنبه تا شنبه بارش باران پیش‌بینی می‌شود، در حالی که پیش‌بینی می‌شود پنجشنبه در ملبورن نیمه ابری و برای جمعه و شنبه رگبار باران باشد. در پرث به استثنای روز جمعه که اکثراً آفتابی پیش‌بینی می‌شود، در بقیه روزهای هفته رگبار باران پیش‌بینی می‌شود.

پلیس نیوساوت ولز از رانندگان می‌خواست تا در جاده‌هایی که نقص‌های مضاعف از نیمه شب چهارشنبه تا ساعت 11:59 شب یکشنبه اعمال می‌شود، مراقبت بیشتری داشته باشند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آخرین جنگ روسیه و اوکراین: آنچه در روز 214 تهاجم می دانیم | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بیش از 730 نفر در …