“تجربه هر مهمان متفاوت خواهد بود”: VR و آینده پارک‌های موضوعی | واقعیت مجازی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در مبارزه برای بازدیدکنندگان پارک موضوعی، خطوط نبرد ترسیم شده است – کامیون های هیولا، جنگ زامبی های واقعیت مجازی و “بوی نمایی”، اما خوشبختانه نه همه به طور همزمان.

و در حالی که جو غم انگیزی در اطراف بخش هایی از لندن وجود داشت و ده ها هزار نفر برای ادای احترام به ملکه صف کشیده بودند، 10000 نفر دیگر در یک مرکز همایش در شرق لندن گرد هم آمده بودند و آینده این پارک موضوعی را تجربه می کردند.

سالن مرکز همایش تحت تسلط یک کامیون هیولا سوار بر سواران هیدرولیک و یک بیگانه قد 9 فوتی بود که در عرض چند ساعت با چاپ سه بعدی چاپ شد.

در کنار آن چندین مسیر بولینگ با اندازه کامل و مکان‌های بازی نرم‌تر از آن چیزی بود که می‌توانستید با جشن‌های تولد یک مدرسه ابتدایی پر کنید. با این حال، تولید کنندگان پین بال استرن، راه اندازی دستگاه های پین بال جیمز باند خود را به عنوان نشانه احترام به ملکه به تاخیر انداختند.

هرکسی که در سالن غارنشین قدم می‌زند نمی‌توانست متوجه تعداد زیادی هدست واقعیت مجازی نشود. از طریق VR، سواران کامیون هیولا پرت شدن را تجربه می‌کردند که انگار در یک میدان واقعی رانده می‌شوند، در حالی که تولیدکننده ترن هوایی Mack Rides می‌توانست برخی از سواری‌های خود را بدون نیاز به فرستادن شرکت‌کنندگان به پارک اروپایی خود در آلمان نشان دهد.

مردم در این همایش از آکادمی Ghostbusters VR بازدید می کنند
مردم در این همایش از آکادمی Ghostbusters VR بازدید می کنند. عکس: لیندا نایلیند/ آبان نیوز

این فناوری همچنین به ارائه تعامل کمک می کند، چیزی که Mark Beumers، مدیر اجرایی شرکت هلندی Lagotronics Projects فروشنده “تاریک سواری”، فکر می کند به طور فزاینده ای برای این تجربه حیاتی می شود.

بازدیدکنندگان از آنجایی که امروزه با فناوری بزرگ شده‌اند، بیشتر و بیشتر انتظار دارند و می‌خواهند فناوری را در یک پارک موضوعی به روشی متفاوت و بهتر از آنچه در خانه انجام می‌دهند، تجربه کنند. و از آنجایی که آن‌ها از قبل فناوری زیادی در خانه دارند که به خوبی تجربه می‌کنند، پارک موضوعی باید قدم اضافی باشد.»

اما، بومرز می گوید، واقعیت مجازی محدودیت هایی دارد. به‌سادگی روشن و خاموش کردن هدست‌ها می‌تواند تأخیر غیرقابل قبولی در بارگیری سواری ایجاد کند، و این فناوری یکی از بهترین جنبه‌های رفتن به یک پارک موضوعی را محدود می‌کند: اشتراک‌گذاری تجربه با دوستان و خانواده‌ای که با آن‌ها بازدید می‌کنید.

و در حالی که نصب این فناوری در ابتدای سال 2018 در پارک ها آغاز شده بود، تأثیر کووید در چند سال گذشته به اپراتورها فرصتی داده است تا در نظر بگیرند و رویکرد خود را تغییر دهند.

امیلی پوپویچ، از آژانس طراحی پارک موضوعی Outdoor Factory، می‌گوید: «در سال 2019، مردم فکر می‌کردند، این چیز جدیدی است، این اتفاق می‌افتد. اما پس از آن کووید شیوع پیدا کرد و همه آن را به نوعی فراموش کردند.

و سپس، پس از کووید، همه آرام هستند و چیزهای شگفت انگیز جدیدی در حال توسعه هستند، نابغه های زیادی در این صنعت وجود دارد. بنابراین ما از کووید بیرون آمدیم و همه چیز بهتر از سال 2019 است و هیچ کس دیگر به این موضوع اهمیت نمی دهد.

ماکسیمیلیان روزر، رئیس بازاریابی مک رایدز، می‌گوید که در جای خود، یک فشار جدید برای واقعیت افزوده است که به سوارکاران اجازه می‌دهد تمام مزایای VR را بدون گیر کردن در حبابی که آنها را از دنیای واقعی دور می‌کند، تجربه کنند.

در جدیدترین ساخته‌های این شرکت، سواران حتی مدت‌ها قبل از اینکه سوار ترن هوایی شوند، هدست‌ها را روی سر می‌گذارند، با تجربه‌ی صف، سوار شدن و پیاده‌روی همگی به صورت مجازی اضافه شده‌اند.

اما روزر می‌گوید بزرگ‌ترین تغییرات احتمالاً در پشت صحنه‌هایی هستند که چنین فناوری‌هایی را قادر می‌سازد. «پارک‌های موضوعی به‌گونه‌ای توسعه می‌یابند که تعامل بیشتر و بیشتری خواهید داشت.

سفارشی سازی بیشتر و بیشتر برای مشتریان شما نیز: همه پارک ها می دانند چه کسی وارد می شود، نام آنها، سن آنها، احتمالاً چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند، و بنابراین می توانند پارک را برای هر مهمان تغییر دهند. و هر تجربه مهمان متفاوت خواهد بود و احتمالاً مستقیماً برای آن مهمان مناسب است.

ماکسیمیلیان روزر، مک رایدز (و الکس هرن با هدست واقعیت مجازی)
Maximilian Roeser از Mack Rides (و Alex Hern با هدست VR). عکس: لیندا نایلیند/ آبان نیوز

ما قبلاً با آن کار کرده‌ایم، زیرا گزینه‌های آلفا برای سواری با ترن هوایی خود داریم تا بتوانید تجربه خود را انتخاب کنید: فردی که در سمت چپ نشسته است می‌تواند فیلم دیگری به جای شخص سمت راست ببیند.

با این حال، تجربیات کلاسیک راه به جایی نمی برند. برای بسیاری، مانند جولی رایس-ویترل از سازمان‌دهنده کنفرانس IAAPA، انجمن جهانی صنعت جاذبه‌ها، هنوز هیچ چیز با هیجان سوار شدن یک ترن هوایی جدید برای اولین بار مطابقت ندارد.

“هر بار که آنها یک دستگاه جدید در هر جایی نزدیک من می سازند، مثل این است که – چیزی متفاوت است. من نمی گویم بهتر است، اما سریعتر است، یا پیچ های بیشتری دارد یا می دانید، هر چه باشد، به نیروهای G بالاتر ضربه می زند. همیشه چیز جدیدی است که هرگز آن را تجربه نکرده اید.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اوکراینی‌های تحت اشغال از فراخوان روسیه و چهار تحول کلیدی دیگر بیم دارند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. ترس از اینکه اوکراینی‌های اشغال …