بانک مادر، پدر و خواهر: اعضای خانواده در بحران به یکدیگر روی می آورند | پول

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مآدلین نایت* از زمستان می ترسد. نه برای خودش، بلکه برای برادر 57 ساله‌اش که با بیماری پارکینسون و زوال عقل در خانه‌ای زندگی می‌کند که یک متر پیش‌پرداخت برای انرژی آنها دارد. سال گذشته او و همسرش می‌ترسیدند که هر بار بیش از یک ساعت بخاری بگذارند.

«آنها زمستان را با لباس‌های مجلسی سپری کردند. چگونه انتظار می رود که آنها احتمالاً با هزینه های زندگی در سال جاری کنار بیایند؟» نایت می گوید.

با حقوق بازنشستگی 10000 پوندی در سال، او حدود 100 پوند در ماه به آنها کمک می کند تا بتوانند مدیریت کنند، اگرچه آنها دائماً در تلاش هستند.

من نمی توانم تحمل کنم که آنها رنج می برند، به خصوص که برادرم احتمالاً عمر زیادی ندارد. همسرش نباید اینطور نگران باشد – من اغلب فکر می کنم که آیا او تحت فشار قرار می گیرد و به خودش و او آسیب می رساند.

من آنها را برای پایان دادن به زندگی خود سرزنش نمی کنم – آنها چیزی برای چشم انتظاری ندارند و هیچ امیدی ندارند. من هر روز گریه می کنم و به این فکر می کنم که زندگی آنها چقدر تیره و تار و وحشتناک است.”

نایت تنها نیست که نگران خانواده اش است. با بدتر شدن بحران هزینه زندگی و افزایش قبوض انرژی، پدربزرگ و مادربزرگ، والدین، برادران و خواهران برای کمک مالی به یکدیگر مراجعه می کنند.

مشاهده کننده خوانندگان داستان های خود را گفته اند.

پدربزرگ و مادربزرگ: پول نقد برای غذا

شارلوت کول* به نوه‌اش که در 20 سالگی است کمک می‌کند و برادر کوچک‌ترش را در حالی که در یک کار با قرارداد ساعت صفر است، بزرگ می‌کند. کول هر چند هفته یک بار مواد غذایی می خرد تا مطمئن شود که غذای کافی دارد.

او می‌گوید: «ما در بسیاری از مواقع مجبور شده‌ایم پول را به سرعت انتقال دهیم، زیرا اصلاً وجود ندارد و آنها به غذا، یا برق یا هر دو نیاز دارند.

ما نگرانی های زیادی برای آینده داریم. ما امسال واقعاً برای کمک به آنها تلاش کرده‌ایم و اکنون همه ما با افزایش شدید تورم انرژی و مواد غذایی روبرو هستیم و نمی‌توانیم ببینیم که چگونه می‌توانیم در این زمستان به اندازه کافی کمک کنیم.»

والدین: وام دادن با افزایش هزینه ها

ساموئل بیچ، 30 ساله، بازپرس کلاهبرداری بیمه ای از شرق ساسکس، می گوید که او و شریکش مجموعاً 65000 پوند درآمد دارند، اما ممکن است مجبور شوند در سال آینده از والدین وام بگیرند.

انتظار می‌رود که قبوض انرژی برای خانه‌هایی که عایق‌بندی ضعیفی دارند، به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد و در میان افزایش نرخ‌های بهره، در ماه آوریل آینده، زمانی که قرارداد ثابتی انجام شود، پرداخت‌های وام مسکن آنها حدود 300 پوند افزایش خواهد یافت.

پس از افزایش هزینه های انرژی، بیچ تخمین می زند که این زوج ماهیانه 600 پوند اضافی بپردازند.

او می‌گوید: «خوشبختیم که آنچه داریم را داریم و می‌دانم که دیگران چندان خوش شانس نیستند.

“افراد در موقعیت ما نباید در حال مبارزه باشند، اما مبارزه بسیار چیزی است که من از ما انتظار دارم در سال آینده انجام دهیم.

من نمی توانم تصور کنم که خانواده های دارای فرزند، و خانواده های مجرد یا کم درآمد، در حال حاضر چگونه کنار می آیند. من نمی توانم درک کنم که چقدر باید برای کسانی که به اندازه ما خوش شانس نیستند سخت باشد.”

گرفتن وام از اعضای خانواده، اگرچه اغلب راحت و معمولاً بدون بهره است، اما جنبه های منفی دارد. موسسه خیریه بدهی StepChange هشدار می دهد که اگر قادر به بازپرداخت آن نباشید می تواند منجر به تیرگی روابط شود. تقریباً یک پنجم افرادی که با مشکلات بدهی به مؤسسه خیریه می آیند به خانواده بدهکار هستند.

خواهر: ترتیب دادن وام

پل میلر* می‌گوید که وقتی مجبور شد از برادرش وام ۲۵۰۰ پوندی بگیرد، برای او خوب نبود.

زمانی که او مجبور شد هفته ای 200 پوند برای بنزین برای کار پیمانکاری IT خود خرج کند و وام مسکن او از 220 پوند به 800 پوند در ماه رسید، میلر و همسرش به شدت با مشکل مواجه شدند و مجبور شدند از خانواده وام بگیرند. او می گوید: «این فقط پویایی رابطه را از نظر من تغییر داد.

یکی از خواهران همسرش بعداً یک وام شخصی به نام او به مبلغ 25000 پوند دریافت کرد که این زوج در پنج سال آینده پرداخت می کنند.

بدون اینکه بتوانم آن پول را قرض کنم، نمی دانم چه اتفاقی می افتاد. خانه را گم کرده بودیم یک زمانی قرار بود خانه را بفروشیم و فقط به خانه اجاره ای برویم.

اما خواهر همسرم با وام بانکی به ما کمک کرد، و من با آن راحت هستم زیرا این تنها پول او نیست.

ما یک بدهی مستقیم تنظیم کردیم و حتی در مورد آن صحبتی هم نشده است.»

خطرات

در حالی که بسیاری از اعضای خانواده مایل به کمک به خواهر و برادر و فرزندان هستند، به آنها هشدار داده شده است که در صورت نیاز به پول، نباید وام بدهند.

سارا ویلیامز، از وبلاگ Debt Camel، می‌گوید که بزرگسالان جوان و والدینی که فرزندان خردسال دارند، از جمله افرادی هستند که بیشتر تحت تأثیر بحران هزینه زندگی قرار می‌گیرند، زیرا با اجاره بها بالا و دستمزدهای پایین‌تر مواجه هستند.

«بسیاری از والدین می خواهند تا جایی که می توانند کمک کنند. اگر پس‌اندازی دارید، پس دادن پول در صورت نیاز ممکن است بهتر از واگذاری آن به ارث بعد باشد.»

“اما از حقوق بازنشستگی که نیاز دارید پول نگیرید – و از قرض گرفتن خود خودداری کنید، زیرا اگر اوضاع بدتر شود، پسر یا دختر شما ممکن است نتوانند بازپرداخت های شما را ادامه دهند.”

* اسامی تغییر کرده است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نسل بعدی 2022: 20 نفر از بهترین استعدادهای باشگاه های لیگ برتر | انبار مهمات

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اعتبار عکس: آرسنال اف سی/گتی ایماژ; …