مالکان خصوصی میلیون‌ها نفر را از فروش نیروگاه زغال‌سنگ قدیمی در NSW به دست آورده‌اند | نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

منتقدان از جمله اپوزیسیون ایالتی می گویند مالیات دهندگان نیو ساوت ولز از فروش یک نیروگاه برق کهنه زغال سنگ که احتمالاً صدها میلیون دلار سود برای مالکان خصوصی به همراه داشته است، «به درستی دلخور» خواهند شد.

دلتا الکتریکی اعلام کرد که نیروگاه 1320 مگاواتی Vales Point در منطقه هانتر NSW را به Sev.en Global Investments متعلق به میلیاردر چک پاول تیکاچ فروخته است.

دلتا الکتریسیته میزان فروش دارایی را که در سال 2015 تنها به قیمت 1 میلیون دلار از دولت ایالتی خریداری کرده بود، فاش نکرد. رسانه ها گزارش دادند که خریدار بیش از 200 میلیون دلار برای نیروگاه پرداخت کرده است و بازدهی قابل توجهی را فراهم می کند. 130 میلیون دلار سود سهام به صاحبان دلتا، تروور سنت بیکر و برایان فلانری، تنها در سه سال گذشته پرداخت شده است.

سنت بیکر گفت دلتا همچنان معتقد است که “تولید قابل ارسال شبانه روزی” برای بازار ملی برق “در آینده” ضروری است. او اشاره کرد که این کارخانه ممکن است فراتر از تعطیلی مورد انتظار آن در سال 2029 باشد.

“[T]در اینجا فرصت هایی برای رشد کسب و کار وجود دارد [and] این را می توان در یک نمونه کار با دیگر منافع تولیدی Sev.en با قابلیت پایه بارگذاری بهتر انجام داد.» او در بیانیه ای گفت. “فروش این رشد را تسهیل می کند زیرا Sev.en تعهد خود را به این بخش و جاه طلبی برای گسترش، هم در استرالیا و هم در سطح جهانی نشان داده است.”

Vales Point حدود 11 درصد از برق نیوساوت ولز را تامین می کند. بحث و جدل بر سر قیمت پرداخت شده توسط دلتا در سال 2019 تشدید شد، زمانی که Renew Economy گزارش داد که بدهی های بازپروری مالکان جدید تنها به 10 میلیون دلار محدود شده است و مالیات دهندگان را مجبور می کند صدها میلیون دلار از قبوض پاکسازی را دریافت کنند.

Sev.en در سال 2019 نیمی از InterGen را خریداری کرد، شرکتی که نیروگاه های زغال سنگ Callide C و Millmerran را در کوئینزلند با ظرفیت ترکیبی 1770 مگاوات اداره می کند. Sev.en گفت که در انرژی “متعارف” تخصص دارد و دارای 9 معدن زغال سنگ در ایالات کنتاکی و ویرجینیای غربی و چهار نیروگاه گازی در بریتانیا است.

آلن سوبودا، مدیر اجرایی Sev.en، گفت: “ما سرمایه گذاری های استراتژیک را با تعهد بلندمدت انجام می دهیم.” ما همیشه به دنبال راه‌هایی برای پایدارتر کردن کسب‌وکارمان، حمایت از جوامع محلی و مراقبت از کارمندان هستیم.»

جهاد دیب، سخنگوی انرژی و تغییرات آب و هوای نیروی کار نیوساوت ولز، گفت که این فروش همچنان نیاز به تایید هیئت بررسی سرمایه گذاری خارجی دارد، اما تاکید کرد که “برنامه خصوصی سازی دولت تا چه اندازه به مردم نیوساوت ولز آسیب رسانده است”.

دیب گفت: «مردم نیوساوت ولز با اعلام این فروش به درستی احساس دلسردی خواهند کرد. “در طول چند سال آینده نیوساوت ولز با کمبودهای جدی و مشکلات تامین روبرو خواهد شد و [energy minister] مت کین و دولت به میل اپراتورهای خصوصی خواهند بود تا چراغ ها را روشن نگه دارند.»

مدیر بخش مالی انرژی آب و هوا، تیم باکلی، گفت که فروش کارخانه به Sev.en “بدترین از همه نتایج” بود.

“در واقع چه کسی آنها را به حساب خواهد آورد؟” باکلی گفت. “ما دو بار پشمالو خورده ایم. اول، با فروش یک میلیون دلاری، و دوم، در مورد هزینه های پاکسازی.

سو هیگینسون، سخنگوی محیط زیست سبزهای NSW، گفت که این فروش “فریاد سرمایه داری شرکتی منحرف و شکست جدی سیستم هاست”.

“[St] بیکر و فلانری علیرغم اینکه هیچ مشارکتی در عملیات پاکسازی که پس از بسته شدن ایستگاه در سال 2029 لازم است و علیرغم تأثیر عظیمی که ایستگاه آنها بر جوامع محلی، محیط زیست و آب و هوا داشته است، این سود هنگفت را به دست آورده اند. گفت.

تا زمانی که صنعت خصوصی خدمات حیاتی مانند انرژی را اجرا کند، ما همچنان شاهد مزایای مالی برای افراد خواهیم بود که بر رفاه NSW اولویت دارند.

سخنگوی وزارت برنامه ریزی و محیط زیست نیوساوت ولز گفت که این معامله “یک موضوع تجاری برای طرف های درگیر” است.

وی گفت: «هر گونه شرایطی که در نتیجه فروش دولت در سال 2015 تحمیل شود، همچنان برای مالک Vales Point لازم‌الاجرا خواهد بود. “هر گونه شرایط مجوز زیست محیطی همچنان اعمال خواهد شد.”

بن اوارد، محقق بهداشت عمومی که برای کاهش اثرات آلودگی در دره هانتر مبارزه کرده است، گفت که ولس پوینت «برای مدت طولانی درمان بسیار ویژه ای داشته است».

از سال 2012، این نیروگاه معافیت‌های نورد دریافت کرده بود که به آن اجازه می‌داد تا دو برابر بیشتر از نیروگاه Earing که در نزدیکی آن قرار داشت، آلودگی هوای اکسید نیتروژن را برای یک مگاوات ساعت خروجی آزاد کند.

مالکان جدید از اروپا هستند که نیروگاه زغال سنگ است
استانداردها به طور متوسط ​​150 میلی گرم از این آلاینده ها را در هر متر مکعب و 85 میلی گرم در متر مکعب را برای کارخانه های جدید مجاز می دانند.

آیا می‌توانیم انتظار داشته باشیم که مالکان جدید کارخانه را به استانداردهایی که در شهر خود اعمال می‌شود ارتقا دهند؟»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بهار نیش زده است: هزاران بطری آبی در سواحل سیدنی شسته می شوند | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، این هفته تعداد زیادی بطری …