فرقه چندهمسری یوتا متهم به تلقین، تجاوز جنسی و ازدواج کودکان | یوتا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ده نفر از اعضای سابق یک فرقه چندهمسری مستقر در یوتا به نام گروه کینگستون به دنبال جبران خسارت تنبیهی علیه این سازمان هستند زیرا آنها می گویند که آنها را در معرض سال ها کار بدون مزد، خشونت جنسی و قاچاق انسان قرار داده است.

در شکایتی که در اوایل این ماه تنظیم شد، اعضای سابق فرقه مدعی شدند: «عمدتاً از طریق … اقدامات غیرقانونی ازدواج است که [Kingston Group] می‌تواند دختران و فرزندانشان را به‌طور غیرقانونی به شهادت رسانده و آنها را برای مقاصد جنسی و کاری به فروش برساند.»

این دادخواست حاوی جزئیات صریح است که چگونه رهبران گروه کینگستون – که چندین کسب و کار و مدرسه در حومه شهر سالت لیک سیتی، پایتخت یوتا را نیز دارند و اداره می کنند – ظاهراً ازدواج های محارم و گاهی زیر سن را بین دختران نوجوان و مردان بالغ با موقعیت عالی ترتیب می دهند تا صدها نفر را تولید کنند. از کودکان

این شکایت شامل موارد تجاوز جنسی با هدف بارداری اجباری، پوشش سال‌ها آزار جنسی توسط اعضای گروه و تلقین به کودکان در مدرسه ابتدایی در مورد ازدواج چند نفره است.

راجر هول، وکیل شاکی، از توضیح بیشتر فراتر از دعوای موکلان خود یا پاسخ به درخواست‌ها برای مصاحبه با اعضای سابق گروه خودداری کرد.

در پاسخ به اتهامات علیه این گروه، گروه کینگستون – همچنین به طور رسمی به عنوان انجمن تعاونی شهرستان دیویس و در داخل به عنوان “نظم” شناخته می شود – گفت سیاست فعلی آن ازدواج چند نفره را برای اعضای زیر 18 سال ممنوع می کند. آنها همچنین ادعا کردند که معتقدند ازدواج یک انتخاب شخصی که نباید اجبار شود.

این گروه در پاسخ به این شکایت گفت: “اعضا تشویق می شوند که با دعا از والدین خود یا از طریق الهام شخصی راهنمایی بگیرند، اما در نهایت، تصمیم باید با خود آنها باشد.”

این گروه افزود: «وقتی فردی تصمیم می‌گیرد با چه کسی ازدواج کند، اعضا تشویق می‌شوند تا از والدین، خانواده و/یا رهبران کلیسا برکت بگیرند، اما می‌گویند که یک فرد انتخاب می‌کند یا به شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد که با چه کسی ازدواج کند. کاملاً نادرست است.»

9 نفر از شاکیان ادعا می کنند که گروه کینگستون آنها را مجبور کرده است که در دوران ابتدایی یا پیش دبستانی تا اواخر نوجوانی شروع به کار کنند. آنها ادعا می کنند که هیچ یک از آنها چک حقوق دریافت نکرده اند.

آماندا رائه گرانت در شکایت خود مدعی شد که او در اوایل نوجوانی در Advance Copy کار می‌کرد، جایی که اعلان‌های عروسی و دعوتنامه‌ها چاپ می‌شد، زیرا «تصاویر عروسی دختران کوچکی که با مردان در ازدواج‌های محارم یا چند نفره ازدواج می‌کردند نمی‌توانست در Walmart چاپ شود». .

یکی دیگر از شاکیان، جرمی رابرتز، گفت که او از زمانی که هفت یا هشت سال داشت، چهار ساعت در روز – در تمام طول سال – در مزرعه ای که توسط Order اداره می شد، شروع به کار کرد. ظاهراً به او گفته شد که دستمزد ساعتی او 3.23 دلار است.

رابرتز گفت در زمانی که او 12 ساله بود، در شیفت های 12 ساعته در معدنی که Order اداره می کرد کار می کرد.

گروه کینگستون اتهامات مربوط به کار کودکان برای کسب و کار آنها را رد کرد. این گروه همچنین گفت که صاحبان مشاغل آن قویاً تشویق می شوند که در هنگام استخدام، به کارگیری و پرداخت غرامت به کارکنان خود از تمام قوانین قابل اجرا پیروی کنند.

“خونریزی جانور”

اتهاماتی که گروه کینگستون با آن مواجه است پس از آن مطرح شد که ایالت یوتا در سال 2020 تعدد زوجات را بین بزرگسالان رضایت‌بخش غیرقانونی کرد و ازدواج چند نفری را تخلفی شبیه به جریمه سرعت غیرمجاز کرد. با این حال، اگر همسری در یوتا در ازدواج چند نفره اجبار یا زیر سن قانونی قرار گیرد، جرم محسوب می شود.

این آخرین فصل در تاریخ طولانی و پیچیده یوتا با چندهمسری است. برای کمک به یوتا برای دستیابی به ایالت، رهبران کلیسای عیسی مسیح قدیسان آخرالزمان – در سال 1890 اعلامیه‌ای صادر کردند که به تعدد زوجات به عنوان یک عمل پایان می‌داد.

با این حال، بیش از 130 سال بعد، فرقه های چندهمسری در سکونتگاه های نزدیک در سراسر ایالت وجود دارند، از جمله کلیسای بنیادگرایانه عیسی مسیح مقدسین آخرالزمان (FLDS) که توسط رهبر زندانی و متجاوز محکوم به عنف وارن جفز اداره می شود.

گروه های طرفدار چندهمسری تخمین می زنند که حدود 30000 تا 40000 نفر در یوتا در جوامع چندهمسری زندگی می کنند. گروه کینگستون از تایید شماره عضویت خود خودداری کرد.

در حالی که گروه کینگستون، که در سال 1935 تأسیس شد، به FLDS وابسته نیست، اعضا یک نسخه بنیادگرایانه از مورمونیسم را اعمال می کنند که شامل چند همسری است. اعضا عمدتاً در سازمانی متولد می شوند که رهبر آن پل الدن کینگستون به عنوان “مرد در برج مراقبت” شناخته می شود.

شکایت علیه این گروه اولین بار نیست که با نظارت رسانه ای یا خطر قانونی مواجه می شود. در ماه آگوست، هیئت مدیره مدرسه منشور ایالت یوتا دستور داد که مدرسه منشور گروه کینگستون، آکادمی ونگارد، همه 9 عضو هیئت مدیره خود را پس از نقض های مختلف و مکرر جایگزین کند.

ایستگاه خبری تلویزیون سالت لیک سیتی KUTV گزارش داد که مقامات ادعا کردند که رهبران مدارس مشاغل مرتبط با کینگستون را استخدام کرده و با پول مالیات دهندگان به آنها پرداخت می کنند.

رهبران آکادمی پیشتاز در پاسخ از مقامات مدارس دولتی شکایت کردند و یک قاضی با صدور حکمی منع اعضای هیئت مدیره هدفمند را در سمت خود نگه داشت. مدرسه با سه ماه مشروط مواجه است که در طی آن باید مشکلات خود را اصلاح کند یا با تعطیلی مواجه می شود.

در همین حال، در ژوئیه 2019، چهار عضو خانواده کینگستون به اتهامات کلاهبرداری اعتراف کردند، پس از اینکه مقامات فدرال ثابت کردند که یک تجارت تحت سفارش – انرژی تجدیدپذیر Washakie – به ارزش نیم میلیارد دلار اعتبار مالیاتی بیودیزل را سرقت کرده و آن را از طریق شرکت های پوسته شستشو داده است.

در این دادخواست از انرژی های تجدیدپذیر Washakie به عنوان نمونه ای از تلاش های فراوان این گروه برای کلاهبرداری از دولت یاد شده است.

«گاهی اوقات، این فرمان اعضایی را مجبور به جعل و جعل اسناد، اغلب بر خلاف میل خود، برای ادامه کار می کند [their] منفعت شخصی،” در این دادخواست ادعا می شود.

شکایت شاکیان اضافه کرد که این اقدامات به اصطلاح تلاش‌های گروه کینگستون برای “خونریزی جانور” را تسهیل می‌کند – اصطلاحی که در جوامع چندهمسری برای توصیف اینکه چگونه می‌توانند با کلاهبرداری از دولت و مالیات دهندگان آن سود ببرند، استفاده می‌شود.

گروه کینگستون گفت که مفهوم “خونریزی جانور” “منفور” است و “هیچگاه یک اصل” سازمان آن نیست.

این گروه استدلال می‌کرد که ارزش‌های آن دقیقاً خودکفایی است و سرانه اعضای آن بیشتر از یک شهروند عادی صرفه‌جویی یا کمک به جامعه خود می‌کنند.

“خون کینگستون خالص”

با این حال، اتهامات کلاهبرداری که با گروه کینگستون مواجه است فراتر از Washakie و سایر مشاغل تحت اداره Order است.

این دادخواست توضیح می دهد که چگونه در گواهی تولد چندین شاکی نامی از پدران بیولوژیکی آنها ذکر شده است، بنابراین آن مردان می توانند از عواقب قانونی ذاتی داشتن همسران متعدد و اغلب زیر سن قانونی فرار کنند.

دو نفر از شاکیان – میشل افتون مایکلز، 22 ساله، و لادونا “بلاکلین” روث لنکستر، 18 ساله – پدر یکسانی، جسی ارویل کینگستون، دارند. این شکایت ادعا می‌کند که اعضای خانواده کینگستون سعی می‌کنند با ازدواج و تولید مثل با دیگر کینگستون‌ها، خلوص خون خود را – که از آن به عنوان “خون کینگستون خالص” یاد می‌کنند، حفظ کنند.

این گروه اصطلاح «خون خالص کینگستون» را برای اعضای خود «حاشیه‌ای، ناآشنا و تا حدودی توهین‌آمیز» نامیده است و هر گونه ترجیح برای هر خانواده یا گروه خونی خاصی را رد می‌کند.

جسی ارویل کینگستون در شناسنامه مایکلز و لنکستر ذکر نشده است، بر اساس این دادخواست، که علاوه بر این او را به داشتن بیش از 300 فرزند با 14 همسر متهم می کند.

آبان نیوز معمولاً افرادی را که ادعا می‌کنند قربانی خشونت جنسی شده‌اند شناسایی نمی‌کند، اما دادخواستی که در دسترس عموم قرار گرفته است، مایکلز، لنکستر و سایر شاکیان را با نام شناسایی می‌کند.

آماندا رائه گرانت ادعا می کند که پدرش ورل جانسون است و او را متهم می کند که با لوری پترسون 17 ساله و دو نفر دیگر برای تولید 33 فرزند ازدواج کرده است.

به جای اینکه در شناسنامه او ذکر شود، گرانت می گوید که در این سند یک پدر ساختگی به نام کایل گرانت ذکر شده است.

این دادخواست ادعا می‌کند که مقامات ایالت یوتا تا آنجا پیش رفتند که مردی به نام کایل گرانت را برای جمع‌آوری پرداخت‌های حمایت از کودکان ردیابی کردند، اما آنها به این نتیجه رسیدند که او پدر آماندا رای گرانت نیست.

در دادخواست ادعا شده است: “این به عنوان یک داستان خنده دار در خانواده آماندا گفته شد.”

گروه کینگستون استدلال کرد که این حق والدین است که «پرونده سوابق تولد برای فرزندانشان چگونه در محدوده قانون انتخاب می کنند».

گروه کینگستون در بیانیه ای گفت: “این به ویژه در مورد مادر صادق است، که حق قانونی برای اثبات پدری یا عدم اثبات پدری در زمان تشکیل پرونده دارد.” این بیانیه می افزاید که این گروه “هیچ راهنمایی خاصی برای اعضا در رابطه با شناسنامه یا سوابق پزشکی صادر نکرده است، اما اعضای خود را به پیروی از قانون تشویق می کند.”

یکی از تکان‌دهنده‌ترین اتهامات شکایت بر ادعای شاکی جنی کینگستون، 25 ساله، متمرکز است که والدینش او را به مدت شش ماه به یک مرکز توانبخشی به نام Lifeline for Youth فرستاده‌اند تا او را به دلیل مقاومت در برابر ازدواجش با جیکوب دانیل کینگستون جونیور، پسر جوان، مجازات کنند. رئیس شرکت انرژی Washakie.

او کینگستون جونیور را متهم می‌کند که از نظر فیزیکی به او تجاوز کرده است تا او را باردار کند. اعضای گروه از این سوء استفاده اطلاع داشتند، شکایت او ادعا می کند، اما آن را گزارش یا متوقف نکردند. در عوض، او ادعا می کند که از پول گروهی برای انجام درمان لقاح آزمایشگاهی او استفاده کرده اند.

او بعداً با فرزندان دوقلویش از گروه گریخت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …