اگر برای پسرمان آپارتمانی به نام همسرم بخریم، آیا او اولین خریدار محسوب می شود؟ | خریداران بار اول

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

س از آنجایی که پسرمان سال آینده به دانشگاه خواهد رفت، ما در حال بررسی خرید آپارتمان یا ملک در شهری هستیم که در آن دانشگاه زندگی می کند. در حال حاضر ملکی به نام او دارد. اما وقتی همسرم درخواست وام مسکن داد، بانک به او پیشنهاد داد که وام مسکن مشترک بگیرد، زیرا درآمد او برای گرفتن وام مسکن کافی نیست. با این حال من دو ملک به نام خود دارم و یکی از آنها با مقدار کمی رهن باقی مانده است. آیا درج نام من با همسرم در وام مسکن تاثیری بر وضعیت خرید اولین بار او دارد؟ آیا این منجر به هزینه بالاتر برای ملک دوم می شود؟
ZZ

آ اگر امیدوار بودید که خرید ملک به نام همسرتان به این معنی باشد که او – به عنوان اولین خریدار – واجد شرایط معافیت برای اولین خریدار از مالیات زمین تمبر (SDLT) باشد، می ترسم که شما ناامید خواهند شد

تسهیلات SDLT برای اولین بار در انگلستان و ایرلند شمالی در املاکی با قیمت 500000 پوند یا کمتر در دسترس است و 0% از 300000 پوند اول و 5% از مبلغ بین 300000 پوند تا 500000 پوند هزینه دریافت می کند.

در ظاهر، اگر همسر شما ملکی را به نام خود می‌خرید که قرار بود خانه او باشد، واجد شرایط دریافت امداد SDLT خواهد بود. اما او نیست، بنابراین او نمی خواهد. اما حتی اگر همسر شما برای خودش خانه می‌خرید، این واقعیت که شما قبلاً دارای ملک هستید به این معنی است که او هنوز برای اولین بار از خرید مسکن برخوردار نخواهد شد، که با 300000 پوند قیمت خرید ملک در دسترس است. به 500000 پوند (اگر بیشتر از آن باشد هیچ تسکینی وجود ندارد).

از آنجایی که شما در حال حاضر بیش از یک ملک دارید، در هر خرید آینده چه به نام خود یا همسرتان، مسئول نرخ های بالاتر SDLT خواهید بود. این باعث می‌شود که تسکین خرید برای اولین بار برای همسرتان در دسترس نباشد. اگر احساس بهتری در شما ایجاد می کند، در جایی که خریداران مشترک همه خریداران بار اول نیستند، تخفیف برای خریدار بار اول نیز در دسترس نیست.

برای یافتن وام مسکن جدید خود به کمک متخصص می خواهید؟ از ابزار آنلاین ما برای جستجوی هزاران معامله از بیش از 80 وام دهنده با سرویس وام مسکن Guardian که توسط L&C پشتیبانی می شود، استفاده کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سازمان‌های خیریه سبز میلیون‌ها عضو را تشویق می‌کنند تا با «حمله محافظه‌کاران به طبیعت» مخالفت کنند | فعالیت های زیست محیطی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، موسسات خیریه زیست محیطی میلیون …