کارشناس هشدار می دهد که اقدامات دیسانتیس در مورد مهاجران “پاکسازی کوچک قومی” است | مهاجرت به آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تصمیم ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا برای انتقال مهاجران ناآگاهانه به تاکستان مارتا در هفته گذشته با یک “پاکسازی قومی کوچک با اولویت نسل کشی” توسط فیلسوفی مقایسه شده است که از نزدیک انسان زدایی و نقش آن در نسل کشی و هولوکاست را مطالعه کرده است.

«البته این نسل کشی نیست، اما تا حدودی یادآور اتفاقات وحشتناکی است که در گذشته رخ داده است. دیوید لیوینگستون اسمیت، استاد فلسفه در دانشگاه نیوانگلند، می‌گوید به محض اینکه با انسان‌ها به‌عنوان مشکلاتی نامطلوب رفتار کنید که باید آنها را بر سر دیگران رها کنید، در قلمرو بسیار خطرناکی قرار می‌گیرید.

او گفت: «در واقع آنچه که من را بیشتر می‌ترساند این است که کسی که این نوع اعمال را انجام می‌دهد، می‌تواند بسیار بدتر انجام دهد.

اظهارات اسمیت، نویسنده کتاب ساخت هیولاها: قدرت غیرعادی انسان زدایی، در حالی که ده‌ها نفر دیگر که بسیاری از آنها مهاجرانی هستند که گمان می‌رود از ونزوئلا آمده‌اند، صبح شنبه پس از اتوبوس از تگزاس وارد واشنگتن دی سی شدند. این مهاجران، از جمله یک نوزاد یک ماهه، در مقابل رصدخانه نیروی دریایی، جایی که کامالا هریس، معاون رئیس جمهور در آنجا اقامت دارد، رها شدند.

جابجایی حدود 50 مهاجر از تگزاس به تاکستان مارتا – با توقف در فلوریدا – در هفته گذشته توسط جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و گروه های حقوق بشر پس از اینکه مشخص شد مهاجران گمراه شده اند و به آنها گفته شده که برای یافتن آنها به بوستون فرستاده شده اند، محکوم شده است. مشاغل و فرصت ها وکلای این افراد از مقامات ایالتی در ماساچوست خواستند تا در مورد این حادثه تحقیق کنند، از جمله شرایط پیرامون دو پرواز چارتری که آنها را به جزیره ماساچوست منتقل کرد، که توسط DeSantis ترتیب داده شد.

جمهوری‌خواه فلوریدا که انتظار می‌رود برای نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2024 نامزد شود، ادعا کرده است که «همه جامعه‌ای در آمریکا باید در بار مهاجران سهیم باشند» و او به دنبال جلب توجه به رفتار دولت بایدن در مورد مهاجرت است. مسائل بین آمریکا و مکزیک

اما اسمیت هشدار داد که دیدن این واقعه صرفاً یک «شلیک» سیاسی توسط یک سیاستمدار جمهوری‌خواه توجه‌خواه، خطر کاهش جدیت اخلاقی و پیامدهای احتمالی آینده کاری را که آنها انجام می‌دهند، دارد.

اسمیت گفت: «در واقع، دیسانتیس می گوید که این یک عملیات پاکسازی قومی است، که او این به اصطلاح نامطلوب ها را می گیرد و آنها را می گیرد و در سرزمین ها می ریزد. [his] دشمنان سیاسی.»

استون گفت که او همچنین از نحوه ای که به نظر می رسد دیسانتیس و فرماندار تگزاس، گرگ ابوت، شهرهای لیبرال آمریکا مانند واشنگتن دی سی یا منطقه لیبرال ثروتمند تاکستان مارتا را مانند یک کشور خارجی می بینند، شگفت زده شده است.

می‌توان گفت جای تعجب نیست: اغلب صحبت از «آمریکایی‌های واقعی» می‌شود که در قلب زندگی می‌کنند. اما این آن را به سطح جدیدی می برد. برای استفاده از یک قیاس ناخوشایند اما مناسب، مثل این است که کسی زباله‌های آنها را می‌برد و در حیاط همسایه‌ها می‌ریزد. دسانتیس اینطور در مورد آن صحبت می کند.

تاکر کارلسون، مجری فاکس نیوز که به طور مرتب در برنامه خود به رفتارهای نژادپرستانه می پردازد، ایده رها کردن مهاجران در تاکستان مارتا را در تابستان امسال مطرح کرد. در بخشی که در 26 ژوئیه پخش شد، او پیشنهاد فرستادن “تعداد زیادی” از مهاجران به جزیره ماساچوست را داد که به گفته او باید “گدایی برای تنوع” باشد زیرا شهر اصلی آن عمدتاً سفیدپوست است.

کارلسون گفت: “بیایید با 300000 شروع کنیم و از آنجا به سمت بالا حرکت کنیم.”

ایرنا بریگانتی، سخنگوی فاکس نیوز، به سوالاتی در مورد اینکه آیا کارلسون مستقیماً این موضوع را با دیسانتیس در میان گذاشته است یا اینکه فاکس نگرانی هایی در مورد تشویق کارلسون به قاچاق انسان داشته است، پاسخ نداد.

کارلسون همچنین از رهبران مستبدی مانند ولادیمیر پوتین روسیه و ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، که در یک سخنرانی در اوایل سال جاری استدلال کردند که اروپایی ها نباید «مردم نژاد مخلوط» شوند، تمجید کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Nationwide | می‌گوید: با افزایش نرخ وام مسکن، قیمت مسکن در بریتانیا ثابت است بازار مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، رشد قیمت مسکن در بریتانیا در …