به روز رسانی زنده جنگ روسیه و اوکراین: ارتش اوکراین می گوید حملات روسیه در خارکف و خرسون دفع شد | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

میلی: “برای روسیه خیلی خوب پیش نمی رود”

به گزارش رویترز، ژنرال ارشد آمریکایی روز یکشنبه گفت که هنوز مشخص نیست روسیه چه واکنشی نسبت به آخرین شکست‌های میدان نبرد در اوکراین نشان می‌دهد و خواستار هوشیاری نیروهای آمریکایی در هنگام بازدید از پایگاهی در لهستان برای کمک به تلاش‌های جنگی اوکراین شد.

«جنگ در حال حاضر برای روسیه خیلی خوب پیش نمی‌رود. بنابراین بر همه ما واجب است که آمادگی و هوشیاری بالایی داشته باشیم.» ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، به خبرنگاران در ورشو گفت.

میلی گفت که او پیشنهاد نمی کند که نیروهای آمریکایی در اروپا در معرض خطر فزاینده ای باشند، اما گفت که آنها باید آماده باشند.

“در انجام جنگ، شما با درجه بالایی از اطمینان نمی دانید که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.”

چند عکس اخیر از خارکف اوکراین.

مردم روز یکشنبه در روستای پریکولوتنه، خارکف، اوکراین کمک های بشردوستانه دریافت می کنند.
مردم روز یکشنبه در روستای پریکولوتنه خارکف کمک های بشردوستانه دریافت می کنند. عکس: اولگ پتراسیوک/EPA
اتومبیل ها از روی پل آسیب دیده در خارکف اوکراین عبور می کنند.
خودروها روز یکشنبه از روی یک پل آسیب دیده عبور می کنند. عکس: اولگ پتراسیوک/EPA
پرچم اوکراین روز یکشنبه بر فراز شهر خارکف به اهتزاز درآمد.
پرچم اوکراین بر فراز شهر خارکف به اهتزاز در می آید. عکس: Vudi Xhymshiti/VX/REX/Shutterstock
بنر سوخته با پرچم روسیه در خارکف اوکراین.
بنر سوخته با پرچم روسیه در خارکف. عکس: اولگ پتراسیوک/EPA
ساختمانی در خارکف پس از حملات نیروهای روسی آسیب دیده است.
ساختمانی در خارکف پس از حملات نیروهای روسی آسیب دیده است. عکس: Vudi Xhymshiti/VX/REX/Shutterstock

ارتش اوکراین می گوید حملات روسیه در شرق و جنوب دفع شد

ارتش اوکراین روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای این کشور حملات نیروهای روسی در مناطق این کشور را دفع کردند خارکف منطقه در شرق و خرسون در جنوب، جایی که اوکراین در این ماه حملات متقابل را آغاز کرد، و همچنین در بخش‌هایی از آن دونتسک به گزارش رویترز، در جنوب شرقی.

در این گزارش آمده است که نیروهای اوکراینی تا کرانه شرقی رودخانه اوسکیل در منطقه خارکف پیشروی کرده اند.

در تلگرام آمده است: «از دیروز، اوکراین کرانه شرقی را کنترل می‌کند. Serhiy Gaidai، فرماندار همسایه لوهانسک منطقه، گفت که این بدان معنی است که “غیر اشغال” منطقه او “دور نیست”.

این موسسه مطالعات جنگ (ISW) می گوید رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین است «تکیه فزاینده بر نیروهای داوطلب و نیابتی نامنظم به جای واحدهای متعارف،» در آخرین به روز رسانی خود در مورد کمپین روسیه.

روابط تیره‌تر پوتین با فرماندهی نظامی و وزارت دفاع روسیه ممکن است تا حدودی تمرکز فزاینده کرملین بر استخدام داوطلبان ناآماده در یگان‌های نامنظم موقت به جای تلاش برای جذب آنها به ذخیره یا استخرهای جایگزین برای واحدهای رزمی معمولی روسیه را توضیح دهد. ” ISW گفت.

خوش آمدی

به پوشش زنده ما از جنگ در اوکراین خوش آمدید. من ویرجینیا هریسون هستم و تا یک ساعت آینده با شما خواهم بود.

درست بعد از ساعت 8 صبح در کیف است و این تحولات اصلی است:

  • ارتش اوکراین روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهایش حملات نظامیان روسیه در منطقه خارکف را دفع کردند در شرق و خرسون در جنوب، جایی که اوکراین در این ماه و همچنین در بخش‌هایی از دونتسک در جنوب شرقی دست به حملات متقابل زد. در این گزارش آمده است که نیروهای اوکراینی تا کرانه شرقی رودخانه اوسکیل در منطقه خارکف پیشروی کرده اند. در تلگرام آمده است: «از دیروز، اوکراین کرانه شرقی را کنترل می‌کند.

  • پنج غیرنظامی در حملات روسیه در شرق دونتسک طی یک روز گذشته کشته شدند فرمانداران منطقه روز یکشنبه گفتند در حالی که در نیکوپول، در غرب، چندین ساختمان مسکونی، خطوط لوله گاز و خطوط برق مورد اصابت قرار گرفت.

  • ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، وعده داد که از جنگ برای بازپس‌گیری سرزمین‌های از دست رفته به روسیه تسلیم نخواهد شد. او در سخنرانی شبانه‌اش در روز یکشنبه گفت: «شاید به نظر برخی از شما این باشد که پس از یک سری پیروزی‌ها، اکنون یک جور آرامش داریم. اما هیچ آرامشی وجود نخواهد داشت. آماده سازی برای سری بعدی وجود دارد… برای اوکراین باید رایگان باشد. همه اش.”

  • وزارت دفاع بریتانیا در یک به‌روزرسانی اطلاعاتی اعلام کرد که حملات روسیه به زیرساخت‌های غیرنظامی، از جمله شبکه برق و سد، تشدید شده است. در این بیانیه آمده است: «از آنجایی که روسیه با شکست‌هایی در خط مقدم روبه‌رو است، احتمالاً مکان‌هایی را که آماده حمله به آن است، در تلاش برای تضعیف مستقیم روحیه مردم و دولت اوکراین گسترش داده است».

  • اوکراینی نیروها از دور انداختن تسلیحات فرسوده ارائه شده توسط ایالات متحده با بسیاری از قطعات یدکی مهندسی معکوس خودداری می کنند. برای ادامه ضد حمله علیه تهاجم روسیه. یکی از سربازان با یادآوری توپخانه با آسیب ترکش و گاهی اوقات کاملاً فرسوده شده از شلیک دور به دور علیه سربازان روسی، گفت: “آنها حاضر نیستند آن را از بین ببرند.”

  • ارتش اوکراین اعلام کرد روسیه پهپادهای تهاجمی ایران را مستقر کرده است. نیویورک تایمز روز یکشنبه گزارش داد. به گفته یک مقام نظامی اوکراین که با نیویورک تایمز صحبت می کرد، بقایای پهپادهای تهاجمی شاهد-136 در جریان ضد حمله ای که اوکراین در ماه جاری در مناطق شمال شرقی این کشور آغاز کرد، روی زمین کشف شده است.

  • ارتش اوکراین در 24 ساعت گذشته 20 حمله هوایی علیه مواضع روسیه انجام داده استبه گفته ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین. روزنامه کی‌یف ایندیپندنت روز یکشنبه گزارش داد که نیروی هوایی اوکراین با موفقیت 15 پایگاه و چهار پایگاه روسیه و همچنین هفت نقطه کنترل را هدف قرار داده است.

  • آلا پوگاچوا خواننده روسی علیه جنگ در اوکراین و “مرگ پسران ما برای اهداف واهی” صحبت کرده است. این اظهارات اولین بار است که ستاره پاپ، یک نماد در روسیه، علناً از این درگیری انتقاد می کند. پوگاچوا خطاب به وزارت دادگستری روسیه به 3.4 میلیون فالوور اینستاگرام خود گفت: از شما می‌خواهم که من را در لیست عوامل خارجی کشور عزیزم قرار دهید.

  • سالومه زورابیشویلی، رئیس جمهور گرجستان، روز یکشنبه پس از کشف گورهای دسته جمعی در ایزیوم، روسیه را مورد انتقاد شدید قرار داد. هفته گذشته روزنامه کیف ایندیپندنت گزارش داد که زورابیشویلی «به شدیدترین وجه جنایات روسیه در ایزیوم» را محکوم کرد و افزود که «این جنایات جنگی باید توسط عدالت پاسخ داده شود».

  • جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز یکشنبه گفت که گورهای دسته جمعی کشف شده در ایزیوم شواهدی از جنایات جنگی روسیه است. در اوکراین. ترودو به خبرنگاران در لندن گفت: بدیهی است که بریتانیا و کانادا دو کشور قوی در حمایت از اوکراین و عقب راندن از اقدامات غیرقانونی روسیه بوده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آلمان نسبت به افزایش موارد COVID-19 در پاییز هشدار داد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، برلین — وزیر بهداشت آلمان روز …