پنج شرکت بزرگ انرژی بریتانیا که مشتریان جدید را دور می‌کنند | قبوض انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خانه‌دارانی در بریتانیا که می‌خواهند در یک شرکت انرژی جدید ثبت‌نام کنند، ظاهراً توسط بزرگترین تأمین‌کنندگان، به دلیل نقض احتمالی تعهدات مجوزشان، مانع می‌شوند.

«پنج شرکت بزرگ انرژی» به کسانی که به صورت آنلاین درخواست تعرفه می دهند، اطلاع می دهند که به دلیل نوسانات بازار انرژی، باید نزد تأمین کننده فعلی خود باقی بمانند. به گفته رگولاتور صنعت، Ofgem، تامین کنندگان موظف به پذیرش مشتریان جدید به عنوان شرط مجوز خود هستند.

این مشکل پس از آن پدیدار شد که برخی از مصرف کنندگان گزارش دادند که نمی توانند تامین کننده دیگری را پیدا کنند که آنها را به عهده بگیرد. برخی گفتند که وقتی برای قیمت درخواست دادند، پیامی مبنی بر اینکه باید با تامین کننده فعلی خود باقی بمانند و این شرکت قیمت‌ها را ارائه نمی‌دهد، گفتند.

مایکل دوناگی، دانش‌آموز و دستیار خرده‌فروش، گفت که پس از نقل مکان به یک خانه جدید در بلاتکلیفی رها شده است، نمی‌تواند حسابی به نام خود با تامین‌کننده فعلی باز کند و نمی‌تواند به یک ارائه‌دهنده جدید تبدیل شود، زیرا هیچ‌کدام به درخواست‌های آنلاین پاسخ نمی‌دهند. .

“وقتی فرم وب تامین کننده فعلی را پر کردم، پیامی به من گفت که به ارائه دهنده فعلی خود بچسبم!” او گفت. من سعی کردم تماس بگیرم و پیدا کردن یک شماره تلفن در وب‌سایت یک کار بود، و در مجموع سه ساعت را در حالت تعلیق گذراندم بدون اینکه وارد آن شوم.»

در ماه ژوئیه، Ofgem یک “برنامه تعویض” برنامه ریزی شده طولانی را راه اندازی کرد تا تعویض تامین کننده را برای مشتریان آسان تر و سریع تر کند. هدف تقویت رقابت در بخش انرژی با تشویق مشتریان به خرید در اطراف است.

با این حال، افزایش قیمت‌های انرژی به قراردادهای رقابتی قیمت ثابت پایان داده است و سقف قیمت اجباری Ofgem معمولاً بهترین تعرفه موجود است. این رقم سالانه برای خانوارهای معمولی از اول اکتبر به 3549 پوند افزایش پیدا می کرد، پیش از اینکه لیز تراس در اوایل این ماه اعلام کرد که این رقم برای دو زمستان آینده به 2500 پوند کاهش می یابد.

بسیاری از وب‌سایت‌های مقایسه قیمت دیگر قیمت‌هایی را ارائه نمی‌کنند تا به مشتریان اجازه دهند بهترین معاملات را شناسایی کنند. با این حال، به گفته مارتین جیمز از وب سایت شکایات Resolver، یکی از رایج ترین دلایلی که مشتریان برای تغییر انتخاب می کنند، خدمات ضعیف به مشتریان است.

او گفت: «فقط به این دلیل که هیچ قرارداد تعویضی وجود ندارد، به این معنی نیست که مردم مایل به تغییر نیستند. تنها در ماه گذشته نمونه‌های شگفت‌انگیزی از خدمات ضعیف، اشتباهات مضحک و مسدود کردن شکایات دیده‌ام.

آبان نیوز تلاش کرد تا تعرفه هایی را از British Gas، E.ON، EDF، ScottishPower و Ovo Energy دریافت کند. هر پنج وب سایت اظهار داشتند که در حال حاضر قیمت آنلاین ارائه نمی کنند و ادعا می کنند که مشتریان بهتر است با تامین کننده فعلی خود باقی بمانند.

بریتیش گاز از طریق چت اینترنتی تایید کرد که در حال حاضر مشتریان جدیدی را نمی پذیرد زیرا Ofgem توصیه کرده است در حالی که قیمت ها بی ثبات هستند، تعویض نشود.

EDF و ScottishPower به آبان نیوز گفتند که مشتریان جدید را با نرخ متغیر استاندارد از طریق تلفن می‌پذیرند، گزینه‌ای که در وب‌سایت‌های آنها ذکر نشده است. با این حال، صفحه مخاطبین EDF به مشتریان می‌گفت که فقط در مواقع اضطراری از خطوط تلفن شلوغ آن استفاده کنند و ScottishPower به دلیل حجم بالای تماس، افراد را به وب‌سایت بازگرداند.

یکی از سخنگویان E.ON گفت: «با قیمت‌های انرژی در رکورد بالا، توصیه می‌شود که مشتریان با تامین‌کننده فعلی خود بمانند. با این حال، به محض اینکه ما در موقعیتی قرار گرفتیم که بتوانیم تعرفه‌های قیمت ثابت رقابتی را برای مشتریان جدید ارائه دهیم، می‌توانند برای دریافت هشدار ثبت‌نام کنند، یا می‌توانند با ما تماس بگیرند تا در مورد تعرفه خود صحبت کنیم.»

بریتیش گاز و اوو به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

Ofgem ادعای بریتیش گاز مبنی بر اینکه به مشتریان توصیه کرده است از تعویض خودداری کنند را رد کرد. یکی از سخنگویان گفت: «در واقع، تأمین‌کنندگان باید مشتریان جدیدی را در صورت نزدیک شدن به آنها بپذیرند».

رگولاتور از تأیید اینکه آیا از عرضه‌کنندگانی که مشتریان جدید را مسدود می‌کنند آگاه است یا نه، خودداری کرد، اما گفت شرکت‌هایی را بررسی می‌کند که معتقد است ممکن است یک یا چند شرط از مجوزهایشان را نقض کرده باشند.

پس از اینکه آبان نیوز شواهدی از یافته‌های خود ارائه کرد، اضافه کرد: «ما از تامین‌کنندگان می‌خواهیم پاسخگو باشند [accepting new customers] با استفاده از تمام اشکال اطلاعاتی که با ما به اشتراک گذاشته شده است.»

برخی از شرکت ها، مانند Octopus Energy، به مشتریان جدید اجازه ثبت نام داده اند. اگرچه این شرکت همچنین درخواست‌های قیمت آنلاین را رد می‌کند و به مشتریان توصیه می‌کند که به تامین‌کننده موجود خود پایبند باشند، اما به صورت کوچک تعدادی را برای کسانی که هنوز به مظنه نیاز دارند ارائه می‌کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شوک پس از اینکه بایدن گفت تهدیدات هسته ای پوتین می تواند به معنای “آرماگدون” باشد – زنده | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه در مورد اظهارات بایدن …