به دلیل تصمیم برای حذف نام بومی بیمارستان ویکتوریایی به نفع ملکه الیزابت دوم، واکنش ها افزایش می یابد | بومیان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اولین مجمع مردمی ویکتوریا، دولت اندروز را متهم کرد که بیمارستانی در شرق ملبورن را از نظر فرهنگی برای بومیان استرالیا ناامن کرده است، پس از آن که قول داد این مکان را به افتخار ملکه الیزابت دوم تغییر نام دهد و نام بومی آن را کنار بگذارد.

دانیل اندروز، نخست‌وزیر ویکتوریا، در یک وعده قبل از انتخابات روز یکشنبه، قول داد که بیمارستان ماروندا در ایست رینگ‌وود را با هزینه یک میلیارد دلار بازسازی کند و نام آن را برای ادای احترام به ملکه تغییر دهد.

تغییر نام باعث واکنش شدید برخی از رهبران بومی و دیگران شده است، اما اندروز روز دوشنبه از این تصمیم دفاع کرد و گفت که این یک ادای احترام به جاست.

مارکوس استوارت، رئیس مشترک اولین مجمع خلق – نهادی که برای توسعه چارچوب معاهدات بومی ایالت انتخاب شده است – از این تصمیم انتقاد کرد.

او گفت: «دولت تنها با چند کلمه، بیمارستان مرونده را به مکانی ناامن فرهنگی برای مردم ما تبدیل کرده است».

این یک یادآوری آشکار است که چرا معاهده بسیار حیاتی است، می تواند به افسانه های مضر قدرتمندان پایان دهد.»

در توییتر، لیدیا تورپ، سناتور سبزهای فدرال ویکتوریا، که در سال 2017 اولین زن بومی انتخاب شده به پارلمان این ایالت شد، این تصمیم را “توهین” نامید.

او نوشت: «این آن چیزی نیست که معاهده به نظر می رسد، دن.

Maroondah یک کلمه Woiwurrung به معنای برگ است که نمادی از محیط سبز ماروندا است. چه توهینی است که اکنون دوباره ما را مستعمره کنیم.»

به گزارش سایت شورای مارونده، “مارونده” یک کلمه بومی است که به معنای “پرتاب کردن برگ” است.

از زمان اعلام تصمیم دیروز دولت، بیش از 2000 نفر طوماری را در سایت change.org در انتقاد از تغییر نام امضا کرده اند.

بیمارستان Maroondah تنها بیمارستانی است که می توانم در ویکتوریا با نام بومی فکر کنم. مراقبت های بهداشتی فراگیر از تابلوها شروع می شود.

بودجه و گسترش بسیار مورد نیاز است، اما امیدوارم چنین نام محبوب و فراگیری باقی بماند. https://t.co/afVOY9eNea

— دکتر Neela Janakiramanan (@NeelaJan) 18 سپتامبر 2022

اندروز در روز دوشنبه، روز تشییع ملکه الیزابت، در صحبت با خبرنگاران گفت که شورای محلی نام “ماروندا” را حفظ خواهد کرد، اما تغییر نام بیمارستان مناسب است.

“این یک بیمارستان جدید است – یک بیمارستان کاملاً جدید و به یک نام جدید نیاز دارد. در این روز، از همه روزها، مناسب است که یک عمر وظیفه و خدمت را گرامی بداریم.»

اندروز گفت که تغییر نام “هیچ تاثیری” بر کاری که ویکتوریا در زمینه توسعه چارچوب معاهده انجام می دهد، نخواهد داشت. ویکتوریا تنها حوزه قضایی در استرالیا است که معاهده و مؤلفه‌های حقیقت‌گویی بیانیه اولورو 2017 را از صمیم قلب به تصویب رسانده است – با دولت فدرال متعهد به اقدام در مورد هر دو. اولین معاهدات ویکتوریا ممکن است سال آینده امضا شود.

اندروز در پاسخ به این سوال که آیا دولت در مورد تغییر نام با جامعه بومی محلی مشورت کرده یا علامت گذاری کرده است، گفت که او نمی داند که آیا در زمان نامگذاری بیمارستان برای اولین بار مشورتی صورت گرفته است یا خیر.

او گفت: “اگر شما یا هر ویکتوریایی دیگری می خواهید نگاهی به سابقه ما در مورد مسائل First Nations بیندازید، از شما دعوت می کنم این کار را انجام دهید.”

“Maroondah” یک کلمه Woiwurrung است که به معنای “پرتاب کردن” و “Maroon” به معنای “برگ” است.

حزب کارگر در حال تغییر نام یک بیمارستان از یک کلمه بومی به نام یک پادشاه خارجی به نمایندگی از استعمار چیست؟

این چیزی نیست که استعمارزدایی به نظر می رسد.

– سامانتا راتنام – رهبر سبزهای ویکتوریایی (@SamanthaRatnam) 19 سپتامبر 2022

ما اعلامیه‌هایی را که اعلام کرده‌ایم اعلام کرده‌ایم و این همان چیزی است که ادامه می‌دهیم و انجام می‌دهیم.»

ملکه الیزابت دوم بیمارستان هایی به نام او در بریزبن و آدلاید به همراه یک مرکز پزشکی در پرث دارد.

طرح دولت برای بیمارستان – که سالانه 9000 بیمار بستری اضافی را در خود جای می دهد – یک روز پس از آن صورت گرفت که اپوزیسیون ویکتوریا در صورت پیروزی در انتخابات نوامبر وعده ارتقای 400 میلیون دلاری را داده بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تردید در مورد شواهدی که در پشت جستجوی بیهوده برای قربانی قتل مورها، کیت بنت | منچستر بزرگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اسکمی قبل از ساعت 5 …