رئیس بهداشت چین می گوید آبله میمون: به خارجی ها دست نزنید، همانطور که اولین مورد گزارش شد | چین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از گزارش اولین مورد شناخته شده این ویروس در سرزمین اصلی چین در روز جمعه، یک مقام ارشد بهداشتی چین به مردم توصیه کرد برای جلوگیری از عفونت احتمالی آبله میمون از تماس فیزیکی با خارجی ها خودداری کنند.

وو زونیو، اپیدمیولوژیست ارشد در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین، در این باره می گوید: «برای جلوگیری از عفونت احتمالی آبله میمون و به عنوان بخشی از سبک زندگی سالم ما، توصیه می شود: 1) تماس مستقیم پوست به پوست با خارجی ها نداشته باشید. در صفحه رسمی ویبو خود در روز شنبه.

وو همچنین از مردم خواست از “تماس پوست به پوست” با افرادی که در سه هفته گذشته در خارج از کشور بوده اند و همچنین همه “غریبه ها” خودداری کنند.

وی نوشت: تقویت نظارت و پیشگیری از اپیدمی آبله میمون در سطح اجتماعی ضروری و بسیار مهم است.

پست او در آخر هفته به طور گسترده در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، اما بخش نظرات زیر پست اولیه او در روز یکشنبه و در ساعات اولیه روز دوشنبه در پکن غیرفعال شد.

برخی که در مورد نسخه های فوروارد شده یا اسکرین شات های پست او نظر دادند، این سوال را مطرح کردند که چرا خارجی ها در چین، که بسیاری از آنها ساکن طولانی مدت هستند و اخیراً به دلیل موانع کووید-19 ترک نکرده اند، خطرناک تر از مردم محلی در نظر گرفته می شوند.

وو بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر در این مورد که روز دوشنبه به حساب رسانه اجتماعی او ارسال شد، پاسخ نداد.

شهر چونگ کینگ در جنوب غربی روز جمعه یک عفونت ویروس آبله میمون را در فردی که از خارج از کشور وارد شده بود، ثبت کرد و این اولین عفونت شناخته شده آبله میمون در سرزمین اصلی چین در بحبوحه شیوع اخیر جهانی این ویروس است.

کمیسیون بهداشت شهرداری در بیانیه ای اعلام کرد: خطر انتقال کم است زیرا فرد پس از ورود به چونگ کینگ در قرنطینه قرار گرفت. همه تماس های نزدیک جدا شده و تحت نظر پزشکی قرار گرفتند.

حدود 90 کشوری که آبله میمون در آنها بومی نیست، شیوع این بیماری ویروسی را گزارش کرده اند که سازمان بهداشت جهانی آن را وضعیت اضطراری بهداشت جهانی اعلام کرده است. بیش از 60000 مورد تایید شده و برخی از کشورهای غیر بومی اولین مرگ و میر مرتبط خود را گزارش کرده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آیا بادهای سیاسی دوباره به نفع جمهوری خواهان می وزد؟

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، نشانه هایی از انحراف به سمت مسائلی …