آموزش با لاک‌پشت‌ها: برنامه نیوساوت ولز دانش‌آموزان مدرسه را به حافظان محیط زیست تبدیل می‌کند | حفاظت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وقتی دانش‌آموزان اهل لیتگو از تالاب‌های نزدیک مدرسه ابتدایی خود در غرب سیدنی بازدید کردند، به سرعت متوجه یک مشکل شدند: جایی برای لاک‌پشت‌ها وجود نداشت.

«تعدادی از دانش‌آموزان گفتند که اینجا هیچ کنده یا سنگی وجود ندارد، پس کجا می‌روند غوطه‌ور شوند؟» استادیار ریکی اسپنسر از دانشگاه وسترن سیدنی می گوید. “فکر کردم، این نکته خوبی است.”

این سوال به عنوان بخشی از پروژه ای مطرح شد که در آن دانش آموزان سال 5 و 6 تلاش می کردند تا محیط محلی خود را درک کنند و آنچه را که برای پیشرفت لازم است درک کنند. دانش‌آموزان تازه یاد گرفته بودند که در بهار، لاک‌پشت‌ها باید برای ایجاد تخم‌ها روی یک سنگ یا چوب گرم شوند.

شارلوت، دانش آموز 5 ساله از مدرسه ابتدایی PLC سیدنی، به محوطه لاک پشت نگاه می کند.
دانش آموز دبستان، شارلوت، محوطه لاک پشت ها را در کالج خانم های پرسبیتری در سیدنی بازرسی می کند. عکس: جسیکا هروماس/ آبان نیوز

دانش‌آموزان اکنون در حال انجام تحقیق و توسعه پیشنهادی برای ارائه به شورای محلی خود برای معرفی مناطق جدید ذخیره‌سازی، مانند سیاهه‌ها یا سکوهای ساخت بشر هستند.

اسپنسر می‌گوید: «این بسیار قدرتمند است، برای دانش‌آموزان سال پنجم و ششم که واقعاً بدانند چگونه تغییر ایجاد کنند. ما می خواهیم بچه ها بفهمند که چرا اقدامات حفاظتی مهم است.

لاک پشت ها در کلاس درس: دانش آموزان سیدنی در مورد حیات وحش و طبیعت یاد می گیرند – ویدئو

برنامه لاک پشت ها در مدارس به رهبری دانشگاه وسترن سیدنی، با هدف تشویق “نسل آینده آگاه که از محیط زیست مراقبت خواهند کرد” است.

در حال حاضر در مرحله آزمایشی است و مدارس منتخب نیو ساوت ولز میزبان لاک‌پشت‌ها در کلاس‌های درس و بازدید از تالاب‌های مجاور هستند. تا سال 2023، حداکثر 10 تانک لاک پشت در مدارس نصب خواهد شد. تا سال 2024، این برنامه برای تمام کلاس های سال 5 و 6 در سراسر استرالیا در دسترس خواهد بود.

در حالی که تمرکز روزانه بر روی تعامل عملی با لاک پشت ها خواهد بود، اسپنسر می گوید این برنامه از حیوان به عنوان نمادی برای تغییر استفاده می کند.

محوطه لاک پشت در PLC سیدنی، کرویدون، سیدنی.
محوطه لاک پشت در PLC سیدنی. تا سال 2023، حداکثر 10 تانک لاک پشت در مدارس نیوساوت ولز نصب خواهد شد. عکس: جسیکا هروماس/ آبان نیوز

اسپنسر با هدایت آزمایش‌ها روی موضوعاتی مانند نرخ رشد و مشاهدات رفتاری، و معرفی مدارس به فعالیت‌های تالاب‌های محلی‌شان، می‌گوید: «این به برنامه‌ای برای علم و فراتر از آن تبدیل می‌شود» و می‌تواند منجر به فعالیت‌هایی شود «جایی که دانش‌آموزان واقعاً می‌توانند تحصیلات خود را به پیش ببرند. روز به روز آنها [life]”.

کالج زنان پرسبیتری در غرب سیدنی به مدت شش سال در تأسیساتی از جمله حوضچه لاک پشت ها و جوجه کشی سرمایه گذاری کرده است. آنها برای مدارس نزدیک درگیر در برنامه لاک پشت ها در مدارس در دسترس خواهند بود.

دکتر پل برگیس، مدیر مدرسه، می‌گوید: «ما کلاس‌هایی را دقیقاً در محیط ایجاد کرده‌ایم.

یادگیری در مورد لاک پشت ها در طول سال های مدرسه گسترش یافته است. در سال سوم، دانش آموزان یاد می گیرند که چگونه لاک پشت ها را وزن و اندازه گیری کنند. در مهدکودک، کودکان با خانه های حیوانات آشنا می شوند. کلاس های هنر سال پنجم به الگوهای موجودات زنده نگاه می کنند. زیست شناسی سال 11 در مورد عوامل زیستی و غیر زنده در یک اکوسیستم آموزش می دهد، در حالی که زیست شناسی سال 7 طبقه بندی را آموزش می دهد.

برگیس می‌گوید: «ما می‌خواهیم دانش‌آموزان را به دنیای واقعی متصل کنیم، تا ارزش‌هایی را برای مراقبت از محیط ایجاد کنیم. “دانش آموزان ما با درک رابطه ما با جهان طبیعی آشنا می شوند. ما به آن متصل هستیم، به آن تکیه می کنیم. این چیزی اجتناب ناپذیر نیست.»

کین دورانت، که در بخش حفاظت از Turtle Rescues NSW کار می کند، می گوید گونه های لاک پشت از جمله مهره داران در معرض خطر انقراض روی این سیاره هستند. در طول 40 سال گذشته، رایج ترین گونه لاک پشت استرالیا 91٪ کاهش یافته است. او می‌گوید: «آنها واقعاً به کمکی که می‌توانند دریافت کنند، نیاز دارند.

لورا هاول، افسر برنامه های حیوانات؛  مادلین، دانشجوی سال سوم؛  و شارلوت، دانش آموز 5 ساله ای از مدرسه ابتدایی PLC سیدنی، با یک لاک پشت گردن دراز شرقی در مدرسه خود در غرب داخلی سیدنی.
لورا هاول، افسر برنامه های حیوانات و دانشجویان PLC یک لاک پشت گردن دراز شرقی را مطالعه می کنند. عکس: جسیکا هروماس/ آبان نیوز

“برنامه هایی مانند این برای آموزش این نسل جوان مهم است تا بتوانند پیام حفاظت از محیط زیست را به آینده خود ببرند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرده است | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ارتش سئول گفت، کره شمالی …