تقریبا نیمی از دریافت کنندگان جویای کار به دلیل بیماری یا ناتوانی قادر به کار تمام وقت نیستند | Centrelink

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سطوح تقریباً بی سابقه ای از افرادی که حقوق جویای کار دریافت می کنند مریض یا دارای معلولیت هستند و بیش از 350000 نفر در حال حاضر قادر به کار تمام وقت نیستند.

ارقام وزارت خدمات اجتماعی در ماه ژوئن نشان می‌دهد که 358000 نفر که حقوق جویای کار را دریافت می‌کنند – یا 43.1٪ – دارای «ظرفیت جزئی برای کار» بودند، به این معنی که آنها فقط می‌توانند بین 15 تا 30 ساعت در هفته کار کنند.

این رقم نزدیک به رقم قبل از همه‌گیری 43.5 درصدی در سپتامبر 2019 و افزایش قابل توجهی نسبت به رقم 25 درصدی در ژوئن 2014 بود.

همگروه فعلی شامل تقریباً 150000 یا 41 درصد از افراد دارای وضعیت سلامت روان و 111000 (31٪) که دارای شرایط اسکلتی-عضلانی یا بافت همبند بودند.

حدود 7300 نفری که برای جویای کار پرداخت می‌کردند سرطان/تومور به‌عنوان وضعیت آنها درج شده بود، که به مشکلی اشاره کرد که در گزارش آبان نیوز استرالیا در سال گذشته نشان داد که چگونه برخی از بیماران سرطانی از مستمری حمایت از کارافتادگی جلوگیری می‌کنند.

اندرو هاوارد حدود یک دهه است که حقوق جویای کار را دریافت کرده است، زیرا دردهای مزمن او را مجبور به پایان دادن به یک حرفه طولانی به عنوان مترجم قطعات در صنعت خودرو کرد.

هوارد در دوران کودکی دچار یک بیماری نادر مفصل ران به نام بیماری پرتس بود که از آن زمان باعث آرتروز شده است.

“[The pain] هاوارد، 48 ساله، گفت: شب ها خیلی بد است، اغلب مرا شب ها بیدار نگه می دارد. «لباس پوشیدن سخت است، خم شدن ناجور است.

“روز به روز در حدی که می توانم راه برم محدود هستم… اگر مجبور باشم برای مدت طولانی در یک مکان بایستم که به باسنم فشار می آورد و باعث درد می شود.”

او از حقوق بازنشستگی حمایت از معلولیت رد شده است، که درآمد او را 340 دلار در هر دو هفته افزایش می دهد، حتی اگر Centrelink قبول کند که او حداکثر می تواند 15 ساعت در هفته کار کند.

هاوارد گفت که در دهه گذشته برای صدها شغل ناموفق درخواست کرده است – جدای از برخی کارهای قراردادی که او در زمینه ورود اطلاعات انجام داده است.

ظرفیت جزئی برای کار

وضعیت هاوارد به این معنی است که اکثر مشاغل موجود نامناسب هستند در حالی که او برای مشاغلی که هستند کنار گذاشته می شود.

«وقتی مردم این حرف را می زنند، خیلی ناامید می شوم [there are plenty of jobs available]،” او گفت. “این شرایط فردی افراد را در نظر نمی گیرد.

من نمی توانم فقط به خیابان بروم و در ماکاس یا در یک کافه … یا یک انبار کار پیدا کنم.

دولت آلبانی اذعان کرده است که باید اقدامات بیشتری برای کمک به افراد دارای معلولیت برای یافتن کار انجام شود و آن را کانونی در اجلاس اخیر مشاغل در کانبرا اعلام کرد.

اما همچنین افزایش نرخ پایه پرداختی جویندگان کار در بودجه اکتبر را رد کرده و گفته است که در هر بودجه آینده افزایش یا عدم افزایش آن را بررسی خواهد کرد.

این پرداخت در این ماه به میزان 25.70 دلار در هر دو هفته از طریق فرآیند نمایه سازی خودکار، که مزایا را مطابق با تورم تنظیم می کند، افزایش یافت.

با توجه به اینکه کسانی که ظرفیت کار جزئی دارند نمی توانند تمام وقت کار کنند، بسیاری هنوز به پرداخت های رفاهی متکی هستند و حتی اگر کار پیدا کنند، باز هم از افزایش نرخ پایه یا تغییر در آستانه های کاهش درآمد سود خواهند برد.

آبان نیوز استرالیا هفته گذشته گزارش داد که افرادی که در حال تعلیق بودند از تغییرات در آزمون درآمد برای بازنشستگان که در نشست مشاغل مورد توافق قرار گرفته بودند، حذف شدند.

با این حال، 82 درصد از افرادی که در پایان کار با ظرفیت جزئی کار می کنند، در دو هفته گذشته هیچ درآمدی کسب نکرده اند.

این شامل هاوارد می‌شود که مجرد است و واجد شرایط دریافت مزایای تکمیلی نیست و هر دو هفته از مبلغ 642.70 دلار برای افراد جویای کار زیر فقر برخوردار می‌شود.

او گفت که خوش شانس است که دیگر وام مسکن پرداخت نمی کند، اما گفت که هزینه های نگهداری خانه، هزینه های اقشار، نرخ شورا و صورتحساب های پزشکی او و افزایش کلی هزینه زندگی به این معنی است که او هنوز هفته به هفته با مشکل مواجه است.

او گفت که دولت باید نرخ پایه پرداخت ها را بردارد و برای معلولانی که خواهان اشتغال هستند، شغل ایجاد کند.

دکتر پیتر دیویدسون، مشاور اصلی در شورای خدمات اجتماعی استرالیا، گفت که تغییرات در مستمری حمایت از معلولیت در سال 2012 عامل بزرگی در افزایش تعداد افراد دارای معلولیت در جویای کار بود.

او گفت عوامل دیگر شامل این است که افراد دارای ظرفیت جزئی برای کار – از جمله بسیاری از کارگران مسن تر و کسانی که دارای شرایط سلامت روانی هستند – هنوز در بازار کار در وضعیت نامساعدی قرار دارند.

کارفرمایان با وجود تنگنای بازار کار، همچنان در استخدام افراد دارای معلولیت یا بیماری روانی تردید دارند. او گفت.

او گفت که نرخ بیکاری کم سرفصل بی سابقه فرصتی برای کارفرمایان برای استخدام افراد دارای معلولیت است و همچنین باید به این معنی باشد که آنها “مایل تر به سرمایه گذاری روی افراد و حفظ آنها هستند”.

اما دیویدسون گفت که گروهی نیز وجود دارند که باید به جای جویای کار، مستمری از کارافتادگی باشند.

داده‌ها نشان می‌دهد که 82 درصد از افرادی که ظرفیت کار جزئی دارند، بیش از دو سال است که حقوق جویای کار دریافت کرده‌اند.

سن نیز یک عامل کلیدی است. در واقع، 63 درصد از کسانی که دارای ظرفیت جزئی برای کار هستند، بالای 45 سال سن دارند. در میان تمام جویندگان کار بین 54 تا 65 سال، تنها 42٪ توسط Centrelink به عنوان قادر به کار تمام وقت ارزیابی شده اند و بقیه افراد دارای وضعیت سلامتی هستند.

10.1 درصد کمتر از 1 سال پرداخت شده است. بین ژوئن 2020 و ژوئن 2022، این نسبت 10.6 واحد درصد کاهش یافته است.

ظرفیت جزئی در شرایط کاری

کریستین اوکانل، از مرکز مبارزه با فقر، گفت: کسانی که ظرفیت کار جزئی دارند، اگر از فقر خارج شوند و بتوانند مایحتاج زندگی را تامین کنند، برای یافتن کار مجهزتر خواهند بود.

کارهای آسانی وجود دارد که می توانیم یک شبه انجام دهیم که وضعیت را بهبود می بخشد و مشکلات سختی وجود دارد. کار آسانی که آنها می توانند انجام دهند افزایش پرداخت ها و خلاص شدن از شر تعهدات اجباری متقابل است.

آماندا ریشورث، وزیر خدمات اجتماعی، گفت که همه سزاوار “شأن کار” هستند و دولت “متعهد به گسترش فرصت های شغلی برای همه” است.

به همین دلیل است که افرادی که حقوق جویای کار دریافت می کنند، ملزم به جستجوی شغل، تحصیل یا شرکت در مصاحبه های شغلی هستند.

ما می خواهیم مردم را با نیروی کار و جامعه در جایی که می توانند این کار را انجام دهند مرتبط نگه داریم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مسافران هوایی استرالیا که بیش از سه ماه منتظر گذرنامه هستند، به دلیل تداوم تاخیرهای کووید | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، هزاران استرالیایی در حال رفتن …