صدها کارگر کانتینری لیورپول دست به اعتصاب دو هفته ای زدند | صنعت حمل و نقل

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صدها کارگر در یکی از بزرگترین بنادر کانتینری بریتانیا از عصر دوشنبه به مدت دو هفته به دلیل اختلاف بر سر دستمزد دست به اعتصاب خواهند زد، اقدامی که می تواند زنجیره تامین بریتانیا را بیشتر مختل کند.

اعضای Unite در بندر لیورپول ساعاتی پس از تشییع جنازه ملکه، با رد پیشنهاد پرداخت از سوی Peel Ports Group که مالک سایت است، اقدام صنعتی را آغاز خواهند کرد.

این شرکت گفت که کارگران افزایش 8.3 درصدی دستمزد را رد کرده اند که با پرداخت یکباره 750 پوند افزایش یافته است. با این حال اتحادیه این پیشنهاد را به عنوان کاهش حقوق واقعی به دلیل افزایش نرخ تورم در طول بحران هزینه زندگی توصیف کرد و استدلال کرد که صاحبان بندر می توانند افزایش بیشتری را تحمل کنند.

این مناقشه با دومین اعتصاب هشت روزه برنامه ریزی شده در Felixstowe، بزرگترین بندر کانتینری بریتانیا، که یک هفته پس از آن آغاز می شود، همپوشانی خواهد داشت.

اعضای متحد در بندر سافولک، که تقریباً نیمی از محموله های کانتینری را که وارد بریتانیا می شود، انجام می دهد، در حال آماده شدن برای توقف کار از 27 سپتامبر، پس از رد قرارداد 7 درصدی دستمزد پیشنهادی توسط مدیریت هستند.

اعتصاب هشت روزه قبلی در Felixstowe، که کالاهای 17 خط کشتیرانی مختلف را که از 700 بندر و از آن خارج می‌شوند، حمل می‌کند، آن را متوقف کرد.

آخرین دور کناره‌گیری‌ها، زنجیره‌های تامین بریتانیا را پس از شوک‌های برگزیت و همه‌گیری کووید تهدید می‌کند و به دنبال تابستانی از اقدامات صنعتی است که بخش‌های سراسر اقتصاد از جمله راه‌آهن، خدمات پستی، دادگاه‌های حقوقی و مخابرات را تحت تاثیر قرار داده است.

دیوید هاک، مدیر عملیات بندر لیورپول، گفت: “من عمیقاً ناامید هستم که یونیت بسته پرداخت قابل توجه ما را پس از چندین ماه مذاکره رد کرده است. این خبر بدی برای کارمندان، خانواده ها و سایر کارفرمایان محلی است.

ما به طور کامل نگرانی همکارانمان در مورد بحران هزینه زندگی را می شناسیم و به همین دلیل است که با بسته پرداختی پاسخ داده ایم که نشان دهنده افزایش متوسط ​​10 درصدی در حقوق سالانه است.

شارون گراهام، دبیر کل یونایتد، گفت: «کارگران در سراسر کشور از این که گفته می‌شود به دستمزدها و استانداردهای زندگی‌شان ضربه بزنند، در حالی که کارفرمایی پس از دیگری در سودجویی بی‌سابقه گناهکار است، از مرگ رنج می‌برند.»

او گفت که صاحبان بندر باید یک “پیشنهاد معقول” ارائه دهند و به وعده های پرداخت قبلی خود عمل کنند.

این شرکت اعلام کرد که متعهد به تغییر الگوی شیفت کاری شده است که منجر به کاهش 25 درصدی کار در شیفت شب می شود. همچنین گفته شده است که میانگین حقوق کارکنان کانتینر به حدود 43000 پوند در سال افزایش می یابد که به طور قابل توجهی بالاتر از میانگین لیورپول و ملی است.

بندر لیورپول دارای دو ترمینال کانتینری به نام‌های ترمینال کانتینری رویال سیفورث و لیورپول 2 است که در مجموع 845 نفر در بخش کانتینر مشغول به کار هستند.

اسکله ها در سال 2021 تقریباً 525000 کانتینر را جابجا کردند و کالاهای داخل کانتینرها در سراسر جهان با محصولات شامل واردات و صادرات مانند اقلام خرده فروشی و صنعتی توزیع شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …