رهبران جهان از پادشاه چارلز در کاخ باکینگهام در آستانه تشییع جنازه ملکه استقبال می کنند | شاه چارلز سوم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از 10 روز تسلیت مردم بریتانیا، پادشاه چارلز سوم قبل از مراسم خاکسپاری ملکه در روز دوشنبه توسط رهبران جهان در آغوش گرفته شد و پس از آن سرانجام مادرش را در یک مراسم خصوصی در کلیسای کوچک ویندزور به خاک می‌سپارد.

رولزرویس سیاه پادشاه صبح روز یکشنبه در حالی که نخست وزیران و رؤسای جمهور از ایالات متحده تا رواندا گرد هم آمده بودند به محوطه کاخ باکینگهام رفت. او پیش از برگزاری دومین دیدار خود با لیز تراس، نخست وزیر، برای جمعیتی که در هفته گذشته در سراسر بریتانیا در «تور الحاق» او را دنبال کرده بودند، دست تکان داد.

پس از آن دیدارهایی با نخست وزیران کشورهایی که وی رئیس دولت آنها نیز هست، انجام شد. آنها عبارتند از کائوسه ناتانو، نخست وزیر تووالو، گاستون آلفونسو براون، نخست وزیر آنتیگوا و باربودا، و جیمز ماراپه، نخست وزیر پاپوآ گینه نو.

پادشاه چارلز سوم، نخست وزیر آنتیگوا و باربودا، گاستون براون، را در اتاق 1844 در کاخ باکینگهام پذیرایی می کند.
پادشاه چارلز سوم، نخست وزیر آنتیگوا و باربودا، گاستون براون، را در اتاق 1844 در کاخ باکینگهام پذیرایی می کند. عکس: Kirsty O’Connor/AP

پادشاه روز شنبه با رهبران دیگر قلمروها از جمله نخست‌وزیر کانادا، استرالیا و نیوزلند، جاستین ترودو، آنتونی آلبانیز و جاسیندا آردرن دیدار کرده بود. ملاقات با رهبران قلمرو در بحبوحه گمانه زنی ها در مورد انتخاب کشورهای بیشتر برای تبدیل شدن به جمهوری پس از مرگ ملکه انجام شد. روز یکشنبه آردرن گفت که قصد ندارد این روند را برای نیوزیلند تحریک کند، اما گفت: «تکامل در روابط ما ادامه خواهد داشت».

یکشنبه شب، چارلز بیانیه‌ای صادر کرد که در آن بیان کرد که چگونه او و کامیلا، همسر ملکه، «عمیقاً از پیام‌های تسلیت و حمایت بسیاری که دریافت کرده‌ایم متاثر شده‌اند» و از سوی جمعیتی که برای ادای احترام به آن‌ها آمده بودند، «بیش از حد حرکت کرده‌اند». ملکه در لندن، ادینبورگ، هیلزبورو در ایرلند شمالی، و کاردیف.

او گفت: «از همه افراد بی‌شماری که در این دوران غم و اندوه چنین پشتیبان و آرامشی برای خانواده من و خودم بوده‌اند، تشکر می‌کنم».

شاه چارلز سوم به همراه جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزلند.
شاه چارلز سوم به همراه جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزلند. عکس: رویترز

تشییع جنازه روز دوشنبه در کلیسای وست مینستر و به دنبال آن مراسم تشییع و خاکسپاری در ویندزور، به تور 1900 مایلی پادشاه در بریتانیا پایان می دهد. او از زمان مرگ ملکه تنها یک روز از انظار عمومی دور بوده است، زمانی که به هایگرو در گلاسترشایر عقب نشینی کرد، جایی که او یک پناهگاه باغی از سنگ محلی، الوار و آجر ساخته شده از خاک رس هایگروو ساخت. گزارش شده است که او در داخل مکانی که عملاً یک کلیسای خصوصی است نماز می خواند.

پس از پذیرایی از صدها تن از سران دولت، رهبران ارشد جهان و دیپلمات‌ها در کاخ باکینگهام، انتظار می‌رفت که پادشاه و کامیلا، ملکه کنسورت، قبل از مراسم تشییع جنازه ایالتی روز دوشنبه که از ساعت 11 صبح در کلیسای وست مینستر آغاز می‌شود، شب را در لندن بمانند. انتظار می رفت که شاهزاده و پرنسس ولز پس از نقل مکان از لندن چند هفته پیش، در کلبه آدلاید، خانه ای در ویندزور، خانه جدیدشان اقامت کنند.

یکشنبه شب تایید شد که دو فرزند بزرگ آنها، شاهزاده جورج و پرنسس شارلوت، در مراسم تشییع جنازه ملکه شرکت خواهند کرد. پادشاه آینده نه ساله و خواهر هفت ساله اش با 2000 نفر در کلیسای وست مینستر گرد هم می آیند.

دوک و دوشس ساسکس پس از اینکه در ژانویه 2020 به عنوان اعضای ارشد خانواده سلطنتی “عقب نشینی کردند” دیگر به عنوان اعضای خانواده سلطنتی کار نکردند و به همین دلیل به استقبال دیپلماتیک دعوت نشدند. گزارش شده است که پس از اینکه قبلاً از آنها خواسته شده بود که در آن شرکت کنند، باید دعوت نمی شدند، چیزی که ممکن است به عنوان یک دلیل تازه برای اختلاف بین شاهزاده هری و خانواده سلطنتی تلقی شود. کاخ باکینگهام به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

دوک یورک نیز به دلیل محرومیت از وظایف سلطنتی به دلیل رابطه با سوء استفاده جنسی محکوم به جفری اپستین، به این پذیرایی دعوت نشد.

او روز یکشنبه در بیانیه‌ای احساسی در آستانه تشییع جنازه ملکه ادای احترام کرد که این جمله آغاز شد: “مامان عزیز، مادر، اعلیحضرت، سه در یک.”

دومین پسر بزرگ ملکه گفت: «اعلیحضرت، خدمت به شما باعث افتخار و افتخار بوده است. ای مادر ملت، ارادت و خدمت شخصی شما به ملت ما بی نظیر و بی نظیر است. مردم شما عشق و احترام خود را به طرق مختلف نشان می دهند و من می دانم که شما به آنها نگاه می کنید و به آنها احترام می گذارید. مامان، عشق تو به یک پسر، شفقت تو، مراقبت تو، اعتماد به نفست را برای همیشه گنج خواهم داشت. من دانش و خرد تو را بی نهایت یافتم، بدون حد و مرز. دلم برای بینش، نصیحت و شوخ طبعی شما تنگ خواهد شد.»

در کنار این بیانیه، سخنگوی او عکسی از سیسیل بیتون از ملکه ارسال کرد که اندرو نوزاد را اندکی پس از تولدش در سال 1960 در آغوش گرفته و گونه او روی سرش قرار گرفته است.

در ساعت 8 بعد از ظهر از کشور دعوت شد تا با افرادی که به طور خصوصی در خانه، در آستان یا خیابانشان، یا در رویدادهای اجتماعی و مراسم بیداری دعوت شده بودند، یک دقیقه سکوت کنند.

مصاحبه ای با ملکه همسر نیز در بی بی سی پخش شد که در آن او توضیح داد که چگونه ملکه الیزابت دوم یک “زن منزوی” در دنیای تحت سلطه مردان بود. او گفت: “من نمی توانم کسی را به خاطر بیاورم جز ملکه که آنجا باشد.”

همچنین در مکان‌های مختلف در سراسر بریتانیا برای پخش این سرویس، از جمله در هاید پارک لندن و تالار شهر کولرین در ایرلند شمالی، نمایشگرهای غول‌پیکر نصب می‌شد. حدود 125 سینما نیز این مراسم را به نمایش خواهند گذاشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مت پس از امتناع از پلیس “مارش مومیایی ها” با پیگرد قانونی روبرو می شود | پلیس کلانشهر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پلیس متروپولیتن پس از خودداری …