مهاجرت: برخی از اروپایی ها برای فرار از هزینه های هنگفت انرژی به اسپانیا نقل مکان می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

استان آفتابی آلیکانته در شرق اسپانیا که به دلیل سواحل طلایی خود مشهور است، به چراغی برای مسافران اروپایی تبدیل شده است.

در تلاشی برای جلوگیری از افزایش شدید قبوض انرژی در زمستان امسال، برخی در شمال قاره شهرهایی در دریای مدیترانه مانند کالپ، در 100 کیلومتری والنسیا را انتخاب می کنند.

در سال های اخیر، تقریباً نیم میلیون نفر از 98 کشور مختلف به کوستا بلانکا و خط ساحلی 200 کیلومتری آن نقل مکان کرده اند.

اکثراً این منطقه را انتخاب می‌کنند زیرا زمستان‌های اینجا ملایم است، اما با ادامه بحران هزینه‌های زندگی، آن‌هایی که به اندازه کافی خوش شانس هستند که از راه دور در شمال‌تر کار می‌کنند، در حال بررسی مکان و دلیل زندگی خود هستند.

طبق آمار، پلت فرم تجزیه و تحلیل داده ها، یک فرد بالغ شاغل مجرد در بریتانیا برای رسیدن به حداقل استاندارد زندگی در سال 2022 باید حداقل 28000 یورو درآمد داشته باشد. در سراسر کانال بریتانیا در فرانسه، دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو، پیش بینی ها برای با ادامه جنگ در اوکراین، رشد اقتصادی ممکن است به خطر بیفتد.

آن دینگنن، صاحب رستوران در کالپ می‌گوید: “من فکر می‌کنم کیفیت زندگی بهتری در اینجا وجود دارد. 65 درصد کارگران من بلژیکی هستند، اما من انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و همچنین آلمانی دارم. همه آنها را دارم. ، آره.”

با توجه به آب و هوا، تعداد بیشتری از بلژیکی ها، بریتانیایی ها و آلمانی ها در حال تغییر هستند.

«اینجا نیازی به گرمایش نیست.

هیلد بکارت، مشاور شورای شهر کالپ، می‌گوید: «و مردم با آمدن به اینجا و عدم پرداخت هزینه برای بنزین یا برق، در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنند، و اکنون با افزایش قیمت‌ها تصور می‌کنم که افراد بیشتری مایل به مهاجرت خواهند بود».

کالپ بزرگترین جامعه بلژیکی اسپانیا را در خود جای داده است – که به گفته آنی گاودنز، رئیس انجمن دوستان بلژیکی، در اینجا از کیفیت زندگی بهتری نسبت به خانه خود برخوردار هستند.

“ممکن نیست یک مستمری بگیر هر روز در بلژیک به رستوران برود، اما اینجاست! اینجا ما از زندگی لذت می بریم.

دخترم به من زنگ می‌زند و می‌گوید، مامان، یک ماه است که ۲۵۰ یورو قبض پرداخت کرده‌ام و می‌گویم خوب، ۲۸ یورو پرداختم. چون اینجا آفتابی است.”

هزینه انرژی در اسپانیا از آغاز جنگ در اوکراین دو برابر شده است و تورم اکنون از 10 درصد فراتر رفته است.

با این حال، در نواحی ساحلی جنوبی و شرقی، دمای زمستان به ندرت به زیر سطح بالای نوجوانان می رسد، بنابراین گرمایش مرکزی ضروری نیست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شرکت دارویی Mark Cuban Cost Plus اولین شریک برنامه بهداشتی را اعلام کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، Capital Blue Cross و Mark Cuban …