راهپیمایی خانواده سلطنتی در مراسم خاکسپاری ملکه با حضور جورج و شارلوت | ملکه الیزابت دوم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خانواده سلطنتی و کشور “آخرین وداع” را با ملکه الیزابت دوم در جریان مراسم خاکسپاری ایالتی در کلیسای وست مینستر در روز دوشنبه خواهند گفت که در آن شاهزاده جورج نه ساله و خواهر هفت ساله اش، پرنسس شارلوت، پشت سر خواهند رفت. تابوت مادربزرگشان

جورج و شارلوت، که اکنون دوم و سوم در صف تاج و تخت هستند، به دنبال والدین خود، شاهزاده و پرنسس ولز خواهند رفت، زیرا تابوت از صومعه در مقابل یک جماعت 2000 نفری شامل رهبران جهان حمل می شود. پلیس این عملیات امنیتی را با بیش از 10000 افسر در حال انجام وظیفه، بزرگترین عملیات در تاریخ بریتانیا توصیف کرده است.

این طرح زمانی پدیدار شد که کاخ باکینگهام دستورات خدمت برای مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم و مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم در قلعه ویندزور را منتشر کرد.

هجده نفر از خانواده ملکه الیزابت دوم به رهبری پادشاه و از جمله دوک و دوشس ساسکس حضور خواهند داشت.

در بیانیه‌ای، پادشاه گفت که او و همسر ملکه توسط کسانی که به ملکه فقید ادای احترام کرده‌اند، “بیش از حد” حرکت کرده‌اند. طی 10 روز گذشته، من و همسرم از پیام‌های تسلیت و حمایت فراوانی که از این کشور و سراسر جهان دریافت کرده‌ایم بسیار متاثر شده‌ایم.»

وی افزود: در حالی که همه ما برای آخرین وداع خود آماده می‌شویم، می‌خواستم از این فرصت استفاده کنم و از همه افراد بی‌شماری تشکر کنم که در این دوران غم و اندوه، چنین حمایت و آرامشی برای خانواده من و خودم بوده‌اند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، برای ادای احترام به ملکه فقید، از تالار وست مینستر بازدید کرد و با جیل بایدن، بانوی اول، قبل از پذیرایی رسمی ایالتی که توسط پادشاه در عصر یکشنبه برای حدود 500 نفر در کاخ باکینگهام برگزار شد، شرکت کرد. روسای جمهور، نخست وزیران، خاندان سلطنتی و دیگر مقامات بلندپایه از سراسر جهان که برای شرکت در مراسم تشییع جنازه دولتی دعوت شده اند.

یکشنبه شب ساعت 8 شب در سراسر بریتانیا یک دقیقه سکوت برگزار شد.

تابوت ملکه که توسط تاج سلطنتی، گوی و عصای سلطنتی بر آن پوشانده شده است، در مقابل همان محراب قرار خواهد گرفت که در آن با شاهزاده فیلیپ ازدواج کرد و سوگند تاجگذاری خود را در آن ادای سوگند یاد کرد.

هر دو خدمات شامل برخی لمس‌های عمیقاً شخصی است که با ملکه مشورت شد.

در آغاز این مراسم، پنج جمله، خط‌هایی از کتاب مقدس که به موسیقی تنظیم شده‌اند، همانطور که از اوایل قرن هجدهم در هر تشییع جنازه ایالتی خوانده می‌شود، خوانده می‌شود. یک قطعه کرال سفارشی ویژه، ساخته شده توسط استاد موسیقی پادشاه، جودیت ویر، مانند به عنوان هارت، گفته می شود که از “ایمان تزلزل ناپذیر مسیحی اعلیحضرت” الهام گرفته شده است، و یک تنظیم از مزمور 42 برای موسیقی است.

در میان سرودهای انتخاب شده می توان به The Day You Gavest، Lord and The Lord Is My Shepherd، I Shall Not Want که در عروسی شاهزاده الیزابت آن زمان و ستوان فیلیپ مانت باتن در سال 1947 نیز خوانده شد، و Love Divine، All Loves Excelling خوانده شد.

سرود کوتاهی با نام O Taste and See How Gracious the Lord Is را رالف وان ویلیامز برای تاجگذاری ملکه در سال 1953 ساخته است.

جاستین ولبی، اسقف اعظم کانتربری، این خطبه را ایراد خواهد کرد. نخست وزیر، لیز تراس، از یوحنا 14: 1-9a خواهد خواند. و دبیر کل کشورهای مشترک المنافع، لیدی اسکاتلند، از اول قرنتیان 15: 20-26 خواهد خواند.

پس از آخرین پست، دو دقیقه سکوت و رونمایی، سرود ملی خوانده می شود. این سرویس با نوازنده ملکه، پل برنز، با بازی Sleep، Dearie، Sleep پایان خواهد یافت. پس از آن، طبق سنت پس از تشییع جنازه پادشاه، زنگ‌های کلیسای وست‌مینستر به‌طور کامل خفه می‌شوند.

شاهزاده جورج که گفته می شود مادربزرگ بزرگ خود را “گان گان” خطاب کرده است و پرنسس شارلوت قرار نیست در مراسم بعدی مراسم عهد در کلیسای سنت جورج، قلعه ویندزور، که با حضور 800 نفر برگزار می شود، به صفوف ملحق شوند.

گروه کر The Russian Contakion of the Departed را خواهد خواند که برای مراسم خاکسپاری دوک ادینبورگ نیز خوانده شد. در طول مراسم، رئیس ویندزور، دکتر دیوید کانر، مکاشفه 21، آیات 1-7 را که در مراسم خاکسپاری پدربزرگ و مادربزرگ ملکه، پادشاه جورج پنجم در سال 1936 و ملکه مری در سال 1953 و همچنین در مراسم خاکسپاری پدربزرگ و مادربزرگ ملکه خوانده شد، خواهد خواند. تشییع جنازه پدر در سال 1952.

رئیس در مناقصه به ملکه فقید ادای احترام خواهد کرد. او می‌گوید: «اینجا، در کلیسای سنت جورج، جایی که او اغلب عبادت می‌کرد، ما مجبوریم کسی را به یاد بیاوریم که ایمان مسیحی بدون عارضه و در عین حال عمیق او ثمره زیادی به بار آورد. ثمره، در زندگی خدمت بی دریغ به ملت، جامعه مشترک المنافع و جهان گسترده تر، بلکه (و به ویژه در این مکان به یادگار ماند) در مهربانی، توجه و مراقبت اطمینان بخش از خانواده و دوستان و همسایگان.

در میان دنیای به سرعت در حال تغییر و مکررا آشفته ما، حضور آرام و باوقار او به ما اعتماد به نفس بخشیده است تا با شجاعت و امید با آینده روبرو شویم، همانطور که او انجام داد.»

در طول مراسم، تاج، گوی و عصای حکومت امپراتوری از تابوت برداشته می‌شود و بر روی محراب بلند قرار می‌گیرد. رنگ اردوگاه گروهان ملکه توسط پادشاه بر روی تابوت قرار می گیرد که آن را از سرهنگ دوم هنگ گارد گرانادیر دریافت کرده است. لرد چمبرلین عصای دفتر خود را می شکند که سپس روی تابوت قرار می گیرد.

تابوت در طاق سلطنتی فرود می‌آید، در حالی که پادشاه گیره‌دار در دستانش سبک‌ها و القاب ملکه الیزابت دوم را با صدای بلند می‌خواند. پیپر ملکه نوحه می نوازد. او در کنار دوک ادینبورگ در کلیسای یادبود پادشاه جورج ششم در مراسمی خصوصی با حضور خانواده بعد از ظهر به خاک سپرده خواهد شد.

در یک ادای احترام تلویزیونی که قبل از مرگ ملکه ضبط شد، همسر ملکه گفت: “او برای همیشه بخشی از زندگی ما بوده است.” او افزود: «حتما برای او یک زن انفرادی خیلی سخت بوده است، و زن نخست وزیر یا رئیس جمهور زن وجود نداشت، او تنها بود، بنابراین فکر می‌کنم او نقش خودش را حک کرده است.»

کامیلا در توصیف حس شوخ طبعی ملکه گفت که او به یاد می آورد که در روز ازدواجش به ویندزور رفته بود: «زمانی که احتمالاً به تمام سیلندرها شلیک نمی کردم، کاملا عصبی بودم و به دلایلی نامعلوم، یک جفت کفش پوشیدم و یکی از آن ها یک اینچ پاشنه و دیگری یک پاشنه دو اینچی داشت. بنابراین، منظورم این است که در مورد هاپ-آ-لونگ صحبت کنید و هیچ کاری نمی توانم انجام دهم. و او می توانست ببیند و در مورد آن خندید و گفت: “ببین من خیلی متاسفم” و می دانید که او حس شوخ طبعی خوبی داشت.”

او افزود: «او آن چشم‌های آبی فوق‌العاده را دارد و وقتی لبخند می‌زند، تمام صورتش را روشن می‌کنند. من همیشه آن لبخند را به یاد خواهم داشت.»

اندرو همچنین به مادرش ادای احترام کرد و از “دانش و خرد او بی نهایت، بدون مرز و محدودیت” استقبال کرد و افزود: “دلم برای بینش، نصیحت و شوخ طبعی شما تنگ خواهد شد”. او در بیانیه ای ملکه را به عنوان «مومیایی، مادر، اعلیحضرت، سه در یک» توصیف کرد و گفت که خدمت به او «افتخار و افتخار» بوده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اخبار لیگ برتر، Lionesses – USA در ومبلی: شمارش معکوس فوتبال آخر هفته – زنده | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …