توهین نژادپرستانه هواداران اتلتیکو مادرید به وینیسیوس جونیور برد رئال را تحت الشعاع قرار داد | لالیگا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئال مادرید به متروپولیتانو رفت و رقصید و پاسخ خود را به این پیروزی در دربی مقابل اتلتیکو مادرید و نژادپرستی که بر آن سایه افکنده بود، ارائه کرد. گل های رودریگو و فده والورده، تیم کارلو آنچلوتی را به بالای جدول رساند و رکورد 100 درصدی خود را در این فصل حفظ کرد، اما این شبی بود – در واقع یک هفته – که بیشتر برای اتفاقات خارج از زمین، با اتلتیکو به یاد می‌آید. طرفدارانی که علیه وینیسیوس جونیور شعار می دهند.

فیلم‌های ضبط‌شده در بیرون نشان می‌دهد که تعداد قابل توجهی از هواداران هنگام ورود به ورزشگاه شعار می‌دهند «وینیسیوس یک میمون است». صدایی که شبیه شعارهای میمون بود در اولین باری که برزیلی توپ را لمس کرد، در میان سوت ها شنیده می شد. بعد از آن دیگر تکرار نشد، و وقتی وینیسیوس توپ را در تلاش برای یک ضربه دیرهنگام رنگین کمان از دست داد، شعار «احمق، احمق» سر دادند. زمانی که بازیکنان مادرید در پیروزی 2-1 مقابل رقبای خود گل افتتاحیه را جشن گرفتند، اشیایی پرتاب شد.

این آزار در خارج به دنبال ویدئویی از وینیسیوس بود که در آن وی به انتقاد از رفتار ظاهراً تحریک‌آمیز خود با محکوم کردن نژادپرستی که احساس می‌کرد در معرض آن قرار گرفته و به گفته او زمینه‌ساز حملات است، پاسخ داد.

آنچه در ابتدا تقریباً کاملاً ساختگی در مورد سبک او و عادت او به جشن گرفتن گل با رقص بود، در تمام هفته شکل گرفت و در نهایت، و با اجتناب ناپذیری افسرده کننده، در این قسمت از نژادپرستی در استادیوم به پایان رسید.

یکشنبه گذشته درگیری بین وینیسیوس و برخی از بازیکنان مایورکا رخ داد که او را نمایشی می دانستند. وقتی گل می زد، مثل همیشه می رقصید. خاویر آگیره، سرمربی مایورکا در طول بازی با او صحبت کرده بود اما پس از آن گفت که این موضوع مهم نیست و به مادرید بابت این پیروزی تبریک گفت.

علیرغم تلاش برای کم اهمیت جلوه دادن آن، بحثی در مورد او برانگیخت که به نظر می رسید بر کل ساخت این بازی پیشی بگیرد و در رسانه ها اجتناب ناپذیر شد. پدرو براوو، نماینده فوتبال، مهمان یک برنامه تلویزیونی اسپانیایی Chiringuito، که در آن بحث‌های هول‌آمیز اصلی هستند، به وینیسیوس اشاره کرد که «میمون می‌چرخد» و از او دعوت کرد تا رقص را به «Sambadrome» واگذار کند. او متعاقباً عذرخواهی کرد و گفت که از عبارت «تصویری» استفاده کرده است.

همانطور که این کلیپ در فضای مجازی پخش شد، حمایت از وینیسیوس نیز افزایش یافت: نیمار، دنی آلوز و حتی پله. پس از آن از کوکه کاپیتان اتلتیکو در مورد واکنش احتمالی در صورت گلزنی برزیلی و جشن گرفتن گل با رقص پرسیده شد. کوکه در پاسخ گفت که وجود خواهد داشتشیر مطمئنا” [trouble, or a mess].

وینیسیوس در آستانه بازی بیانیه ای داد. او گفت: «آنها می گویند که شادی مردم را آزار می دهد. “خب، خوشحالی یک برزیلی سیاهپوست پیروز در اروپا، خیلی بیشتر از این. هفته‌ها پیش، آنها شروع کردند به جرم انگاری من برای رقصیدن.» او گفت که رقص فقط متعلق به او نیست، بلکه متعلق به بسیاری از بازیکنان، از جمله آنتوان گریزمان از اتلتیکو، هنرمندان فانک و سامبا، رگیتون و سیاهپوستان آمریکایی است، و «تنوع فرهنگی جهان را جشن می گیرد – و او قرار نبود متوقف کردن. آن را بپذیر، به من احترام بگذار، من متوقف نمی‌شوم.»

رئال مادرید در دفاع از بازیکن خود و علیه نژادپرستی بیانیه ای منتشر کرد. در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی او، بیش از نیمی از سوالاتی که از کارلو آنچلوتی پرسیده شد درباره وینیسیوس بود. «در مورد تحریک بسیار گفته شده است. نژادپرستی موضوع دیگری است که بسیار مهمتر است.»

ما در مورد نژادپرستی در رختکن صحبت نکرده‌ایم زیرا بازیکن در بیانیه‌اش به خوبی پاسخ داده است و بس. نیمار در توییتی نوشت: “رقص، وینی” و روز بعد پرسید: “آیا من تنها کسی هستم که از خواب بیدار شدم و خواستم وینیسیوس فردا گل بزند؟”

در نهایت، او نه، اما او رقصید. اتلتیکو از بلوک ها خارج شد اما رئال مادرید آن طوفان اولیه را سوار کرد. فیلیپه یک ضربه سر به سقف دروازه وارد کرد، یانیک کاراسکو به کناره آن ضربه زد و ژائو فلیکس یک ضربه را مهار کرد. گریزمان که با وجود تلاش‌های اتلتیکو برای جلوگیری از اعمال بند خرید اجباری از بارسلونا با بازی نکردن او، به‌طور شگفت‌آوری به‌عنوان استارتر حضور داشت، ضربه‌ای را دید که تیبو کورتوا مهار کرد.

اما سپس رودریگو یک گل ابتدایی فوق العاده به ثمر رساند و یک والی هوشمندانه را وارد دروازه کرد. او با رقصیدن در انتهای جنوبی زمین جشن گرفت و هم تیمی ها به آن پیوستند. آنها هنوز کار را تمام نکرده بودند: یک و دو تند بین لوکا مودریچ و وینیسیوس باعث شد تا برزیلی از مسابقه دور شود. او به داخل محوطه دوید و به تیرک دروازه برخورد کرد. بازیکنان مادرید یک بار دیگر رقصیدند. راه درازی در پیش بود، اما به خوبی به پایان رسید تا اینکه گل دیرهنگام ماریو هرموسو، پایانی غیرمنتظره را ایجاد کرد که با اخراج هرموسو در وقت های تلف شده به پایان رسید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جایزه صلح نوبل به فعالان حقوق بشر در بلاروس، روسیه و اوکراین اهدا شد | جایزه صلح نوبل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، آلس بیالیتسکی، فعال حقوق بشر …