اتحادیه اروپا ممکن است بودجه 7.5 میلیارد یورویی مجارستان را به دلیل ترس از فساد معلق کند | مجارستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بازوی اجرایی اتحادیه اروپا پیشنهاد تعلیق مالی 7.5 میلیارد یورویی برای مجارستان را داده است، زیرا این کشور منتظر اصلاحات ضد فساد بالقوه «تغییرگر بازی» از بوداپست است.

اتحادیه اروپا و مجارستان ماه‌هاست که با هم اختلاف دارند و بروکسل به دولت به رهبری نخست‌وزیر ناسیونالیست ویکتور اوربان مظنون است که حکومت قانون را زیر پا گذاشته و از پول اتحادیه اروپا برای ثروتمند کردن دوستان خود استفاده می‌کند.

یوهانس هان، کمیسر بودجه کمیسیون اروپا، روز یکشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که هیئت اجرایی اتحادیه اروپا پیشنهاد تعلیق «تعهدات برنامه‌های انسجام و سیاست انسجام به میزان [an] مبلغ تخمینی 7.5 میلیارد یورو.

روز شنبه، دولت مجارستان گفت که نمایندگان پارلمان هفته آینده در مورد یک سری قوانین با هدف کاهش درگیری رای خواهند داد.

انتظار می‌رود این اقدامات شامل ایجاد سازمان‌های نظارت مستقل ضد فساد برای نظارت بر استفاده از بودجه اتحادیه اروپا و همچنین اقداماتی برای شفاف‌تر کردن روند قانون‌گذاری باشد.

هان گفت که او “بسیار مطمئن است که… ما شاهد اصلاحات قابل توجهی در مجارستان خواهیم بود، که در واقع تغییر دهنده بازی خواهد بود.”

او گفت که مجارستان متعهد شده است که تا 19 نوامبر به کمیسیون در مورد اقدامات اجرایی برای رسیدگی به نگرانی های آنها “به طور کامل اطلاع دهد”.

دولت اوربان لحن ملایم‌تری نسبت به همیشه در این مورد داشته است و جودیت وارگا، وزیر دادگستری، به پیشنهاد کمیسیون واکنش نشان داد و اذعان کرد که «ما هنوز برای پایان دادن به منازعه کار داریم» و در عین حال تأکید کرد که «ما در حال حرکت هستیم. جهت درست».

ما در تلاش هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که مردم مجارستان منابعی را که حق دارند دریافت کنند!» وارگا روز یکشنبه در صفحه فیس بوک خود نظر داد.

تیبور ناوراسیکس، وزیر مجارستان مسئول مذاکرات با اتحادیه اروپا، روز یکشنبه به خبرنگاران گفت که مطمئن است «ما می‌توانیم این مذاکرات را قبل از پایان سال به پایان برسانیم و توافق‌نامه‌های مربوطه را امضا کنیم» تا امکان آزادسازی وجوه فراهم شود.

اما دانیل فروند، نماینده آلمانی پارلمان اروپا به خبرگزاری فرانسه گفت، اگرچه از مسدود کردن بودجه به مجارستان استقبال می‌شود، اما نگران است که اقدامات پیشنهادی مجارستان برای «ممانعت از اوربان و یارانش از سرقت بودجه اتحادیه اروپا» کافی نباشد.

او گفت: «این اقدامات خوبی هستند و باید اتخاذ شوند، اما برای جلوگیری از فساد کافی نیستند، چه رسد به اینکه مجارستان را به یک دموکراسی فعال تبدیل کنند.

والری هایر، نماینده فرانسوی پارلمان اروپا، در توییتی نوشت که این “آخرین فرصت” برای اوربان است. او گفت: «زمان بحث به پایان رسیده است.

تصمیم نهایی در مورد این پیشنهاد توسط شورای اتحادیه اروپا اتخاذ خواهد شد.

گرگلی گولیاس، رئیس دفتر اوربان، روز شنبه به خبرنگاران گفت که نمایندگان مجلس ظرف چند روز در مورد اقداماتی که برای رفع نگرانی‌ها در مورد اختلاس و عدم شفافیت در تدارکات عمومی طراحی شده است، رأی خواهند داد.

حرکت آشتی جویانه بوداپست در حالی صورت می گیرد که اقتصاد مجارستان با فشار فزاینده ناشی از تضعیف پول محلی و افزایش سریع تورم مواجه است. هر دو در این سال رکوردهای جدیدی را ثبت کردند.

روز پنجشنبه، پارلمان اروپا در رأی گیری نمادینی که بوداپست را خشمگین کرد، اعلام کرد که مجارستان دیگر یک «دموکراسی کامل» نیست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …