انجمن هومبولت برلین مجسمه های برنزی بنین را به آفریقا بازگرداند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ده ها مجسمه برنزی بنین برای آخرین بار در موزه جدید هومبولت برلین پیش از بازگرداندن به نیجریه به نمایش گذاشته می شود.

این اقدام که در دوران استعمار از پادشاهی آفریقایی بنین گرفته شد، بخشی از محاسبه تدریجی این کشور با جنایات مرتکب شده توسط امپراتوری آلمان سابق از جمله نسل کشی سازماندهی شده توسط آلمان در نامیبیا است.

بال شرقی فروم هومبولت شامل مواردی از موزه قوم شناسی شهر و موزه هنرهای آسیایی است. حدود 20000 شی، از جمله ده ها برنز بنین و همچنین نمایشگاهی که به بازدیدکنندگان توضیح می دهد که چگونه بیشتر آنها به زودی به نیجریه بازخواهند گشت، به نمایش گذاشته خواهد شد.

در حالی که این نمایشگاه به عنوان مهم ترین پروژه فرهنگی کشور توصیف شده است، آلمان در سال های اخیر با انتقاداتی مبنی بر منشأ بسیاری از آثار باستانی در موزه های خود مواجه شده است.

کیت آینا آخادلور از موزه ملی بنین می‌گوید: “این اشیاء نمایانگر اجداد ما، پدران ما بودند. بنابراین اکنون که به پادشاهی بازگردانده شده‌اند، جای خالی ما را که هزاران سال به عقب باقی مانده بود، پر می‌کند.”

انجمن هامبولت روز شنبه پس از مراسمی به روی عموم باز شد.

اشیای نمایش داده شده نگاهی اجمالی به فرهنگ‌های جهان دارند و برای تأکید جدیدی بر اهمیت هنر آفریقا، اقیانوسیه، آسیا و آمریکا انتخاب شده‌اند.

در طول توسعه نمایشگاه، متصدیان آلمانی از نزدیک با تیم هایی از کشورها و مناطقی که بسیاری از اشیاء از آنجا منشا گرفته بودند، همکاری کردند.

هارتموت دورگرلو می‌گوید: «ما آموخته‌ایم که استرداد بسیار فراتر از یک اقدام اداری است، اما یک فرآیند بین فرهنگی مشترک و در بهترین حالت یک فرآیند سازنده مذاکره است، و این در مورد ارجاعات شخصی، در مورد خودتوانمندسازی، در مورد هویت فرهنگی و در مورد کرامت است. مدیر کل انجمن هامبولت

و ما یاد گرفته ایم که گوش کنیم. شما صحبت کنید، ما گوش می کنیم.»

در یکی از گالری ها، 40 برنز بنین در افتتاحیه ارائه می شود.

آنها شامل سرهای یادبود برنز ریخته گری شده نمادین، عاج های عاج حکاکی شده و پلاک های برجسته مستطیل شکل است.

گالری دوم به نشان دادن روند استرداد اختصاص داده شده است.

در اینستالیشن‌های ویدئویی، دانشمندان آلمانی و نیجریه‌ای، هنرمندان و نمایندگان موزه‌ها و خانواده سلطنتی در شهر بنین از دیدگاه‌های متعدد تاریخ و اهمیت اشیاء را توضیح می‌دهند و دیدگاه‌های خود را در مورد بحث استرداد فعلی بیان می‌کنند.

هرمان پارزینگر، رئیس بنیاد میراث فرهنگی پروس، مرجعی که بر بسیاری از موزه‌های برلین از جمله انجمن هومبولت نظارت دارد، می‌گوید: «برای ما مهم بود که روایت‌های این اشیاء را با همکاری همکارانی از سراسر جهان توسعه دهیم.

پرزینگر می افزاید: «این خانه از طریق گفتگو و تبادل ایجاد شد.

“تعهد ما به صراحت و شفافیت، به رسمیت شناختن بی عدالتی استعماری با جبران خسارت ناشی از آن… ادامه خواهد داد تا کار ما را در آینده مشخص کند.”

آثار باستانی در نهایت به دور و بر گسترده شدند. صدها مورد به مجموعه‌هایی مانند موزه قوم‌شناسی در برلین فروخته شد که یکی از بزرگترین گروه‌های اشیای تاریخی جهان از پادشاهی بنین را در خود جای داده است.

بسیاری از آنها مربوط به قرن 16 تا 18 میلادی هستند.

برلین در حال حاضر دارای 530 قطعه است که از پادشاهی بنین گرفته شده است، اما برخی از مجسمه ها برای اهداف تحقیقاتی به امانت نگهداری می شوند.

از سال گذشته افتتاح بال غربی فروم هومبولت – که نمونه ای جزئی از یک کاخ پروس است که توسط دولت کمونیستی آلمان شرقی پس از جنگ جهانی دوم ویران شد – بیش از 1.5 میلیون نفر از آن بازدید کرده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرده است | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ارتش سئول گفت، کره شمالی …