مطالعه نشان می‌دهد که بریتانیایی‌های سیاه‌پوست و منشأ جنوب آسیایی مبتلا به زوال عقل جوان‌تر می‌میرند | زوال عقل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات نشان داده است که بریتانیایی‌های سیاه‌پوست و منشأ جنوب آسیا مبتلا به زوال عقل جوان‌تر و زودتر از سفیدپوستان پس از تشخیص می‌میرند.

بر اساس مطالعه دانشگاه کالج لندن و دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن، مردم آسیای جنوبی 2.97 سال جوانتر و سیاه پوستان 2.66 سال جوانتر از همتایان سفیدپوست خود می میرند.

تیمی به رهبری دکتر ناهید مکدام، از بخش روانپزشکی UCL، پس از مطالعه سوابق سلامتی 21 ساله بین 1997 و 2018 از 662882 نفر در سراسر بریتانیا که بالای 65 سال سن داشتند، به نتیجه رسیدند.

این اولین مطالعه ای بود که میزان بروز و شیوع زوال عقل و همچنین سن تشخیص، بقا و سن مرگ را در میان گروه های قومیتی سفید پوست، سیاه پوست و جنوب آسیا با استفاده از سوابق الکترونیکی که توسط جراحی عمومی و کارکنان بیمارستان نگهداری می شد، بررسی کرد.

آنها دریافتند که:

نرخ زوال عقل در تمام گروه های قومی افزایش یافته است.

سیاهپوستان 22 درصد بیشتر از همسالان سفیدپوست خود به زوال عقل مبتلا می شوند.

دمانس 17 درصد کمتر در میان افراد دارای پیشینه جنوب آسیا دیده می شود.

اما آنها نگرانی خود را در مورد کشف این موضوع ابراز کرده اند که افراد جنوب آسیا و سیاه پوستان جوان تر از سفیدپوستان تشخیص داده می شوند، مدت زمان کمتری زنده می مانند و جوان تر می میرند.

سن زودتر تشخیص زوال عقل در افراد سیاه پوست و جنوب آسیا [origin] … ممکن است به شیوع بیشتر برخی از عوامل خطر زوال عقل مانند، در جنوب آسیایی‌های مسن‌تر، سال‌های تحصیل کمتر، و در هر دو گروه فشار خون بالا مرتبط باشد. [high blood pressure]آنها در مقاله خود که در مجله پزشکی آلزایمر و زوال عقل منتشر شده است، می نویسند، دیابت و چاقی.

«سیاه‌پوستان و جنوب آسیا پس از تشخیص زوال عقل، مدت زمان کمتری زنده ماندند و در سنین پایین‌تر مردند.

مکدام و پنج نویسنده همکارش افزودند: «به طور کلی، یافته‌های ما نشان می‌دهد که بیماران سیاه‌پوست و جنوب آسیا در سنین پایین‌تر به زوال عقل مبتلا می‌شوند و در سنین پایین‌تری نسبت به بیماران سفیدپوست مبتلا به زوال عقل می‌میرند و سال‌های بیشتری از زندگی خود را از دست می‌دهند.»

آنها همچنین دریافتند که 11.8 درصد افراد بالای 65 سال به زوال عقل مبتلا هستند. این بالاترین رقم برای شیوع زوال عقل در بریتانیا است که تاکنون هیچ مطالعه ای به آن رسیده است. به عنوان مثال، وب‌سایت NHS می‌گوید که از هر ۱۴ نفر یک نفر – حدود ۷ درصد – به بیماری تحلیل رفتن مغز مبتلا هستند که گمان می‌رود ارتباط نزدیکی با شیوه‌های زندگی ناسالم دارد. محققان می گویند این تفاوت به دلیل افزایش امید به زندگی از زمان تخمین های قبلی است.

مکدام گفت که تفاوت های فاحش بین گروه های قومی “نگران کننده” است. وی در پاسخ به این سوال که چرا سیاه پوستان و جنوب آسیا زودتر از سفیدپوستان می میرند، پاسخ داد: «ما نمی دانیم که آیا مرگ زودهنگام پس از تشخیص زوال عقل به این دلیل است که زوال عقل در مراحل بعدی در گروه های قومی اقلیت مشاهده می شود و بنابراین مردم سریعتر کاهش می یابند، اگر عوامل خطر زمینه ای در این گروه ها به بدتر شدن سلامت کلی کمک می کنند یا اگر تفاوتی در پشتیبانی پس از تشخیص وجود داشته باشد که منجر به این تفاوت ها شود.

دکتر حبیب نقوی، مدیر رصدخانه نژاد و سلامت NHS، گفت که یافته ها نشان می دهد که بیماران اقلیت قومی پس از تشخیص نیاز به کمک بیشتری دارند.

زوال عقل یک «قاتل خاموش» است که بر عدم تناسب گروه‌های اقلیت قومی آسیایی، سیاه‌پوست و سایر اقلیت‌های قومی تأثیر می‌گذارد و به طرز غم‌انگیزی در سنین پایین‌تر. این یافته‌ها حیاتی هستند و باید برای NHS و حرفه مراقبت اجتماعی فراخوانی برای اقدام باشد.

شواهد نشان می‌دهد که بیماران و مراقبین اقلیت‌های قومی در حال حاضر بیشتر از خدمات مراقبت‌های بهداشتی اصلی جدا شده‌اند. تأخیر طولانی‌مدت در جستجوی حمایت، همراه با خدمات بهداشتی و مراقبتی که اغلب نیازهای مختلف را برآورده نمی‌کند، می‌تواند بیماران زوال عقل آسیب‌پذیر و خانواده‌های آنها را در «بحران» قرار دهد.»

او افزود که خدمات بهداشتی و مراقبت اجتماعی «باید از نظر فرهنگی مناسب‌تر و حساس‌تر باشند تا شکاف‌ها در دسترسی، تجربه و نتایج سلامت را برطرف کنند».

موکدام گفت که “مداخلات هدفمند” برای افزایش آگاهی در مورد شیوع بیشتر برخی از عوامل خطر در برخی از اقلیت های قومی و اینکه چگونه می توانند بر سلامت مغز تأثیر بگذارند، مانند دیابت در جنوب آسیا، می تواند به جلوگیری از ابتلا به زوال عقل کمک کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرده است | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ارتش سئول گفت، کره شمالی …