بولسونارو از سفر به لندن برای تشییع جنازه ملکه به عنوان “جعبه صابون انتخاباتی” استفاده می کند | ژایر بولسونارو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ژایر بولسونارو، رئیس جمهور راست افراطی برزیل، متهم به استفاده از مراسم تشییع جنازه ملکه به عنوان یک جعبه صابون سیاسی پس از پرواز او به لندن برای ایراد سخنرانی برای هواداران درباره خطرات چپ‌ها، سقط جنین و «ایدئولوژی جنسیتی» شد.

این پوپولیست آمریکای جنوبی روز یکشنبه در سخنرانی از بالکن خانه قرن نوزدهمی سفیر برزیل در میفر، «احترام عمیق» را برای خانواده سلطنتی و شهروندان بریتانیا ابراز کرد و مدعی شد که احترام به ملکه الیزابت دوم «هدف اصلی» سفر او به لندن بوده است. .

اما بولسونارو – که به نظر می‌رسد در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه آینده برزیل شکست بخورد – با وجود لحظه سوگواری، بلافاصله به حالت مبارزات انتخاباتی رفت.

رئیس جمهور برزیل به صدها هوادار زردپوشی که در بیرون ساختمان تجمع کرده بودند گفت: «ما در مسیر درستی هستیم».

بولسونارو ادامه داد: ما کشوری هستیم که نمی‌خواهیم درباره قانونی کردن مواد مخدر بحث کنیم، نمی‌خواهیم درباره قانونی شدن سقط جنین بحث کنیم و کشوری هستیم که ایدئولوژی جنسیتی را نمی‌پذیرد. شعار ما خدا، وطن، خانواده و آزادی است.

اظهارات سیاسی بولسونارو باعث خوشحالی هواداران تندرو که برای شنیدن او در مرکز لندن آمده بودند، خشم بریتانیا و برزیل را برانگیخت.

ورا ماگالایس، روزنامه‌نگار برجسته برزیلی که اخیراً در جریان مناظره تلویزیونی ریاست‌جمهوری مورد حمله لفظی بولسونارو قرار گرفت، در توییتی نوشت: «این یک مراسم تدفین است، رفیق».

جویس هاسلمان، سیاستمدار راست‌گرا و متحد سابق بولسونارو، شکایت کرد: «بولسونارو مراسم تشییع ملکه را به یک جعبه صابون انتخاباتی تبدیل کرده است».

معترضان در مقابل اقامتگاه سفیر در مایفر تجمع کردند
معترضان در مقابل اقامتگاه سفیر در مایفر تجمع کردند

پائولو آبرائو، کارشناس حقوق بشر و استاد حقوق، مداخله “بی احساس” بولسونارو در زمان عزای ملی را محکوم کرد. او نوشت: «یک ننگ بین‌المللی دیگر.

دوستان و بستگان روزنامه‌نگار بریتانیایی و همکار آبان نیوز، دام فیلیپس، که در ماه ژوئن به همراه برونو پریرا کارشناس بومی در آمازون به قتل رسید، نیز در بیرون محل اقامت سفیر جمع شدند تا خشم خود را از حضور بولسونارو ابراز کنند.

شخصاً احساس می‌کنم که او در خاک بریتانیا مورد استقبال قرار نمی‌گیرد… [and] کلر هندفورد، مستندساز که دوست صمیمی فیلیپس بود، گفت: از او در مراسم خاکسپاری ملکه استقبال نمی‌شود.

هندفورد افزود: “او مسئول تخریب جنگل آمازون و هتک حرمت مردم بومی است… و باید با او مخالفت کرد.”

خواهرزاده دام فیلیپس، دومینیک دیویس، نیز در دموی ضد بولسونارو که توسط گروهی به نام برزیل مهم است، شرکت داشت، جایی که معترضان بنرهایی در دست داشتند که رئیس جمهور برزیل را محکوم می کردند. این گروه کوچک باید توسط پلیس محافظت می شد زیرا حامیان بولسونارو آنها را مورد آزار قرار می دادند.

دیویس گفت: «ما آنجا بودیم تا به حضور او در بریتانیا اعتراض کنیم و همبستگی خود را با دام و برونو و همچنین برای همه مردم بومی و دیگرانی که در آمازون به قتل رسیده‌اند نشان دهیم.»

گزارش‌ها در رسانه‌های برزیل ادعا می‌کنند که تیم بولسونارو مراسم تشییع ملکه را فرصتی طلایی برای تقویت کمپین انتخاب مجدد او با دست زدن به رهبران جهان می‌دانست که از زمان به قدرت رسیدن او در سال 2019 تا حد زیادی از او دوری می‌کردند.

منابع نزدیک به رئیس جمهور می گویند [the decision to attend] تحت تأثیر فرصت ضبط فیلم برای تبلیغات کمپین او قرار گرفت.

یکی از دستیاران رئیس جمهور به روزنامه O Globo برزیل گفت که بولسونارو مراسم تشییع جنازه را فرصتی برای پیشی گرفتن از رقیب چپ خود، رئیس جمهور سابق، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، که در رقابت برای تبدیل شدن به رهبر بعدی برزیل پیشتاز است، می دید.

بولسونارو در سخنرانی خود در بالکن ادعا کرد که در مسیر پیروزی در 2 اکتبر بوده است. او با تشویق های بلند و سوت های گرگ گفت: “هیچ راهی نیست که در دور اول برنده نشویم.”

با این حال، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که لولا – که بین 12 تا 15 امتیاز برتری دارد – با رأی دادن 156 میلیون برزیلی پیروز خواهد شد.

Sensacionalista، یک حساب کاربری طنز برزیلی در توییتر، در توییتی نوشت: “بولسونارو برای تشییع جنازه نامزدی خود به لندن می رود.”

انتقاد از بیانیه بولسونارو – که در آن او حدود 13 ثانیه در مورد ملکه و تقریباً دو دقیقه در مورد برنامه انتخاباتی خود صحبت کرد – به نظر می رسید که اعصاب تیم رئیس جمهور را تحت تأثیر قرار دهد.

پسرش، ادواردو بولسونارو، گفت: متأسفانه فراموش کرده‌اید که رئیس‌جمهور بولسونارو سخنرانی خود را برای تماشاگران باورنکردنی که منتظر او بودند باز کرد – این همان چیزی است که باید در روزنامه‌های جدی خبرساز می‌شد – دقیقاً درباره مرگ ملکه الیزابت دوم صحبت می‌کرد. در آبان نیوز توییت کرد. “شما خودتون رو بدون اعتبار خودمون دفن کنید.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سگ پس از پرت شدن از پل فلوریدا در سطل زباله نجات یافت | فلوریدا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک سگ جوان پس از …