بریتانیا ساعت 8 شب به یاد ملکه یک دقیقه سکوت می کند | ملکه الیزابت دوم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بریتانیا به عنوان بخشی از یک لحظه ملی سوگواری برای ملکه الیزابت دوم دعوت شده است تا سکوت کند.

ساعت 20 روز یکشنبه یک دقیقه سکوت به یاد پادشاه فقید برگزار می شود.

ادای احترام از پیش ضبط شده توسط کامیلا، همسر ملکه، اندکی قبل از سکوت از بی بی سی پخش خواهد شد.

کامیلا از قدرت ملکه به عنوان یک “زن تنها” در “دنیای تحت سلطه مردان” صحبت خواهد کرد.

از کسانی که شرکت می کنند دعوت می شود تا سکوت را در خانه، در آستان، در خیابانشان یا در یکی از بسیاری از رویدادهای اجتماعی و بیداری که در سراسر کشور در باشگاه ها و مراکز اجتماعی برگزار می شود، رعایت کنند. عزاداران خارج از کشور نیز به شرکت در سکوت تشویق می شوند.

بیگ بن در ساعت 8 شب به صدا در می آید تا لحظه ملی انعکاس آغاز شود و زنگ دیگری یک بار در ساعت 20:01 به نشانه پایان سکوت به صدا در می آید.

مراسم تأملی در ساعت 19:30 در مجسمه‌های Kelpies در نزدیکی فالکرک برگزار می‌شود که در آن 96 فانوس، یکی برای نشان‌دهنده هر سال زندگی ملکه، در استخری در پای کانال ملکه الیزابت دوم فرود می‌آیند که در آن تاج‌های گل قرار می‌گیرد. همچنین به عنوان یادبود در آب قرار خواهد گرفت.

سخنگوی رسمی نخست وزیر گفت: یک دقیقه سکوت شب قبل از مراسم تشییع جنازه ملکه به منظور “برگزاری یک لحظه ملی برای عزاداری و تأمل در مورد زندگی و میراث ملکه الیزابت دوم” برگزار می شود.

ما گروه‌های اجتماعی محلی، باشگاه‌ها و سایر سازمان‌ها را تشویق می‌کنیم تا این لحظه تأمل را رقم بزنند. و اگر در خارج از کشور هستید، مردم تشویق می‌شوند که سکوت را در زمان محلی خود علامت‌گذاری کنند.»

“لحظه ملی مشترک بازتاب فرصتی برای همه در سراسر بریتانیا است تا درگذشت اعلیحضرت را جشن بگیرند و ما جزئیاتی را در مورد جایی که نخست وزیر به آن زمان نزدیک تر خواهد بود، مشخص خواهیم کرد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …