بنیامین نتانیاهو در «بی‌بی‌بوس» نمایش کمپین خود را در جاده‌ها دریافت می‌کند | بنیامین نتانیاهو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حالی که اسرائیل برای پنجمین بار در کمتر از چهار سال گذشته خود را آماده می کند تا پای صندوق های رای برود، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق، به ترفند جدیدی روی آورده است به امید اینکه بتواند به رای دهندگان خسته انرژی ببخشد: «بی بی بوس».

رهبر حزب راستگرای لیکود که شبیه به پاپ موبیل یا آکواریوم است، با یک ون تحویل اصلاح شده که یکی از طرفین آن با شیشه ضد گلوله جایگزین شده، در مسیر مبارزات انتخاباتی قرار دارد.

لیکود که Bibibus نامیده می شود – نمایشنامه ای با نام مستعار نتانیاهو – می گوید که صحنه نیمه محافظت شده موبایل یک اقدام ایمنی است که شین بت، آژانس امنیت داخلی اسرائیل، مورد نیاز است.

با این حال، هیچ سیاستمدار دیگری تدابیر مشابهی اتخاذ نکرده است، و در طول سال‌ها، نخست‌وزیر سابق بارها و بارها بدون چنین حمایتی در میان جمعیت ظاهر شده است. شین بت به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

نتانیاهو در سخنرانی هفته گذشته با حدود 200 هوادار تشویق کننده در یک راهپیمایی در شهر جنوبی بئرشبا گفت: “متاسفانه باید اینجا بایستم.”

وی با قول به مبارزه با افزایش هزینه های زندگی و تورم گفت: هیچ شیشه ضد گلوله قلب من را از قلب شما جدا نمی کند.

نتانیاهو تمایل زیادی به اهداف سیاسی دارد. او در سخنرانی‌های گذشته، بمب‌های کارتونی و پشته‌هایی از سی‌دی‌ها و اسنادی را که گفته می‌شود توسط موساد، سرویس مخفی اسرائیل از ایران به سرقت رفته بود، نشان داده است.

احزاب رقیب بی‌بی‌باس را به سخره گرفته‌اند و ظاهر نتانیاهو در پشت شیشه را با رهبرانشان که با مردم در هم آمیخته‌اند، مقایسه می‌کنند. شبکه تلویزیونی عمومی اسرائیل کان گزارش داد که اجاره ون برای دو ماه برای لیکود 700,000 مثقال (177,000 پوند) هزینه داشت که در زمانی که بسیاری در حال بستن کمربند هستند، هزینه هنگفتی است.

در میان انتقادها، نتانیاهو یک ویدئوی تبلیغاتی منتشر کرد که در آن به طرز چشمگیری از کابین راننده خارج می‌شود تا شیشه‌های عظیم را تمیز کند.

او امیدوار است که برای سومین دوره بی سابقه در انتخابات پارلمانی اسرائیل در 1 نوامبر به قدرت بازگردد.

این کشور بین سال‌های 2019 و 2021 چهار انتخابات بی‌نتیجه برگزار کرد که عمدتاً همه‌پرسی درباره توانایی نخست‌وزیر برای حکومت در حالی که به اتهام فساد محاکمه می‌شد، بود.

او با سه پرونده جداگانه به اتهام درخواست رفتار ترجیحی برای یک شرکت مخابراتی، درخواست پوشش مطلوب رسانه ای و دریافت هدایایی به ارزش صدها هزار دلار روبرو است. نتانیاهو تخلفات را رد می کند.

اکنون رهبر اپوزیسیون، نتانیاهو با اختلاف زیادی همچنان محبوب‌ترین سیاستمدار اسرائیل است، اما اتهامات فساد عمیقاً رای دهندگان را دچار اختلاف کرده است.

جناح‌هایی از چپ، راست اسرائیل و برای اولین بار یک حزب مستقل عربی، در ژوئن 2021 برای برکناری نخست‌وزیر پس از 12 سال قدرت متحد شدند، اما برای توافق بر سر موضوعات بحث‌انگیز مانند شهرک‌سازی در مناطق اشغالی تلاش کردند. بانک غرب.

در همین حال، نتانیاهو با تشویق اپوزیسیون به مخالفت با هر طرح پیشنهادی دولت، صرف نظر از محتوا، به فلج شدن کمک کرد. ائتلاف اکثریت محدود خود را از دست داد و تنها پس از یک سال سقوط کرد.

در حالی که لیکود به طور مداوم در نظرسنجی ها پیشتاز است، مشخص نیست که آیا بلوک راست-مذهبی و یا بلوک چپ میانه به رهبری یایر لاپید، نخست وزیر موقت، آرای کافی برای تشکیل یک ائتلاف اکثریت بادوام را به دست خواهند آورد یا خیر.

با این حال، فهرست مشترک به رهبری اعراب هفته گذشته پیش از ارائه لیست نامزدهای خود به طور غیرمنتظره ای به دو جناح تقسیم شد، که احتمالاً نمایندگی اقلیت عرب اسرائیل در پارلمان را کمرنگ می کند و به نتانیاهو برای کسب پیروزی کمک می کند.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیوید اسکوایرز در … جک لزلی از پلیموث آرگیل – یک پیشگام واقعی فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کاریکاتوریست ما در فوروارد، که پس …