وکلای مهاجران «فریب خورده» که به تاکستان مارتا پرواز کردند، خواستار تحقیقات جنایی شدند | ماساچوست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وکلای مدافع پناهجویان ونزوئلا که به دستور فرمانداران جمهوری خواه هزاران مایل به جزیره ای مرفه در ماساچوست رفته اند، رسماً از مقامات درخواست کرده اند که تحقیقات جنایی را آغاز کنند و مدعی شده اند که قربانیان “به بهانه های واهی مجبور به سوار شدن به هواپیما و عبور از خطوط ایالتی شده اند”.

وکلای حقوق مدنی (LCR)، یک گروه مستقر در بوستون به نمایندگی از 30 نفر از 48 نفری که روز چهارشنبه از تگزاس به مارتا وینارد پرواز کردند، گفت: «افراد، که در هماهنگی با مقامات ایالتی، از جمله فرماندار فلوریدا، کار می کردند، وعده های دروغین متعددی دادند. [to the migrants] – از جمله فرصت های کاری، مدرسه برای فرزندانشان، و کمک به مهاجرت – به منظور ترغیب آنها به سفر.

به گفته LCR، که به پناهجویان کمک حقوقی رایگان ارائه می‌کند، ونزوئلایی‌ها در واقع یک شیرین کاری هماهنگ سیاسی بود که افراد آسیب‌پذیر را بر اساس نژاد و کشور مبدا هدف قرار می‌داد. کسانی که به جزیره تعطیلات پرواز کردند شامل زنان و کودکان دو ساله بودند.

LCR به راشل رولینز، دادستان ایالات متحده و مائورا هیلی، دادستان کل ماساچوست، نامه نوشته است و از آنها خواسته است تحقیقات جنایی را آغاز کنند، زیرا “ما قویاً معتقدیم که قوانین کیفری توسط عاملان این شیرین کاری نقض شده است”.

LCR در بیانیه ای گفت: «این شیرین کاری بزدلانه سیاسی مشتریان ما را در معرض خطر قرار داده است. به محض ورود، افراد زیادی به بیمارستان منتقل شدند که نیاز به مراقبت های پزشکی داشتند. اکنون برخی از آنها در اوایل روز دوشنبه هزاران مایل دورتر، جلسات استماع مهاجرت دارند.

به گزارش LCR، تنها زمانی که هواپیما در هوا بود به مردم گفته شد که به سمت تاکستان مارتا می روند و نه بوستون. ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا فریب این مهاجران را رد کرده و مدعی است که آنها معافیت‌هایی را امضا کرده‌اند که می‌دانند به کجا می‌روند.

پرونده Martha’s Vineyard بخشی از یک سری اقدامات بحث برانگیز قانونی و اخلاقی توسط فرمانداران جمهوری خواه ایالت مرزی جنوبی برای انتقال مهاجران و پناهجویان به شهرهای به اصطلاح لیبرال است تا ظاهراً باعث شرمساری دولت بایدن در آستانه انتخابات میان دوره ای شود.

فرمانداران تگزاس، آرکانزاس و فلوریدا که می گویند به آنچه به عنوان شکست دولت فدرال در تامین امنیت مرزها توصیف می کنند اعتراض دارند، میلیون ها دلار مالیات دهندگان – از جمله بودجه اختصاص داده شده برای کمک به کووید – را برای اتوبوس هزاران مهاجر و پناهنده هزینه کرده اند. به واشنگتن دی سی، نیویورک و شیکاگو. روز شنبه، حدود 50 مهاجر، از جمله یک نوزاد یک ماهه، با اتوبوسی از تگزاس به خانه معاون رئیس جمهور، کامالا هریس، در واشنگتن فرستاده شدند.

این استراتژی که توسط کاخ سفید، مقامات دموکرات، وکلای مهاجرت و گروه های حقوقی محکوم شده است، باعث استرس و آشفتگی بیشتر برای بسیاری از مهاجران و پناهندگان شده است که اغلب در تلاش هستند تا با اقوام خود در حالی که درخواست های پناهندگی قانونی آنها بررسی می شود، دوباره جمع شوند. در دادگاه.

اعتراضی برای روز یکشنبه برنامه ریزی شده است، زمانی که فعالان قدیمی ترین و بزرگترین گروه حقوق مدنی لاتین تگزاس، اتحادیه شهروندان آمریکای لاتین متحد (Lulac)، قصد دارند یک زنجیره انسانی بسازند تا از نظر فیزیکی اتوبوس های بیشتری را که از Eagle Pass، تگزاس حرکت می کنند، متوقف کنند.

دومینگو گارسیا، رئیس ملی این گروه، گفت: «لولاک قصد دارد با سخنان تنفرآمیز سیاسی ضد مهاجر، دروغ‌ها و استخدام‌کنندگان اطلاعات نادرست مقابله کند تا مردان، زنان و کودکان را در ناامیدی ترغیب کند». فرمانداران ابوت، دسانتیس و دیگران مانند پینیاتای سیاسی با آنها بازی می‌کنند بدون اینکه نگران رفاه آنها باشند.

جمعیت ونزوئلا در ایالات متحده در دهه گذشته به دلیل مهاجرت بی سابقه ناشی از بحران های اقتصادی و سیاسی این کشور، که میلیون ها نفر را از این کشور زمانی باثبات و مرفه آمریکای جنوبی رانده است، بیش از دو برابر شده است. بیشترین تعداد در فلوریدا زندگی می کنند، جایی که حامیان محلی و رهبران جامعه با انتقاد شدید از DeSantis، فرماندار را به انجام بازی های سیاسی متهم کردند.

دیک دوربین، رئیس کمیته قضایی سنا، روز یکشنبه از فرمانداران جمهوری خواه جنوبی به دلیل استفاده از مهاجران برای “مقادیر سیاسی” انتقاد کرد.
این رقت انگیز است که این فرمانداران از این مردم بی پناه سوء استفاده می کنند. … همیشه این بچه‌ها هستند که قربانی می‌شوند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“آنها متعلق به وارامونگو هستند”: موزه نیوزیلند با بازگرداندن اقلام به بومیان استرالیا موافقت کرد | بومیان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، چهار شی از مردم وارومونگو …