تشییع جنازه ملکه ممکن است رکوردهای تلویزیونی را بشکند – اما برای صنعت رسانه هیچ سود نقدی ندارد | رسانه ها

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مرگ ملکه و پوشش مراسم تشییع جنازه او در صدر پربیننده ترین برنامه های تاریخ تلویزیون بریتانیا قرار می گیرد، در حالی که ناشران روزنامه ها شاهد افزایش بی سابقه ای در فروش بوده اند، زیرا عزاداران به دنبال نسخه های یادبود هستند. و با این حال، بزرگ‌ترین رویداد ملی در دهه‌های اخیر، سود تجاری برای شرکت‌های رسانه‌ای فراهم نخواهد کرد.

ITV بزرگترین پخش خارجی خود را برنامه ریزی کرده است و همه کانال هایش برای اولین بار در تاریخ پوشش زنده بدون آگهی را بصورت همزمان پخش می کنند. روز تشییع همچنین اولین بار در چهار دهه شبکه 4 روی آنتن خواهد بود که یک بلوک تبلیغاتی 24 ساعته را در کانال های خود ایجاد می کند.

بی‌بی‌سی که به‌عنوان محبوب کشور برای پوشش رویدادهای مهم انتظار می‌رود سهم شیر از 10 میلیون بیننده را به خود اختصاص دهد، کانال‌های شاخص BBC1 و BBC2 را برای پخش روز تشییع جنازه تحویل داده است. کانال های 4، آسمان و شبکه 5 نیز منابع و زمان پخش قابل توجهی را متعهد می شوند.

همه اینها به این معنی است که کل رویداد ملی، تعداد بینندگانی که حداقل برخی از پوشش ها را تماشا می کنند، می تواند از دو رویداد زنده تلویزیونی که تا به حال دیده شده است، فراتر رود – قهرمانی انگلستان در جام جهانی 1966 و تشییع جنازه پرنسس دایانا در سال 1997.

تماشای این مراسم با برگزاری مراسم در تعطیلات بانکی که با عجله اعلام شده است، بیشتر می‌شود، به‌ویژه با توجه به تعطیلی نیمه‌ملی کسب‌وکارهایی که یادآور قرنطینه‌ها در طول همه‌گیری ویروس کرونا است و کسب‌وکارهایی از سینماها و سوپرمارکت‌ها گرفته تا پریمارک و مک‌دونالد تعطیل می‌شوند.

بوید هیلتون، مدیر سرگرمی در مجله چندرسانه ای Heat می گوید: “هیچ راهی وجود ندارد که بزرگ نباشد.” “این مدت طولانی ادامه خواهد داشت، بسیاری از افراد این فرصت را خواهند داشت که حداقل بخشی از آن را ببینند، و لحظه ای اوج خواهد بود که در آن قلمرو رکوردشکنی ها خواهد بود.”

گردآورنده مخاطب Overnights.tv تخمین زده است که روز مرگ ملکه در حال حاضر در صدر جدول ها قرار دارد و 33 میلیون بیننده بین ظهر تا 2 بامداد به بی بی سی و کانال های اصلی انتقال می دهند. با این حال، اوج مخاطب کانال در هر زمان فقط 9.83 میلیون نفر بود – در ساعت 6.30 بعد از ظهر در BBC1 در حوالی زمان اعلام رسمی.

رویدادهای تلویزیونی رسانه‌های جمعی معمولاً گاوهای نقدی برای پخش‌کننده‌های تجاری هستند، با وقفه‌های تبلیغاتی 30 ثانیه‌ای در فینال X Factor یا یک بازی انگلیس در مراحل آخر یک تورنمنت بزرگ فوتبال که صدها هزار پوند هزینه دارد. با این حال، پس از مرگ ملکه، طبق توافق نامه پروتکلی با کاخ باکینگهام، در بیشتر روزهای آخر هفته، تبلیغات تلویزیونی قطع شد.

این مکث که تقریباً توسط همه صاحبان رسانه در بریتانیا از جمله روزنامه‌ها و ایستگاه‌های رادیویی تا پلتفرم‌های دیجیتالی مانند اسنپ‌چت و توییتر و غول‌های تبلیغاتی در فضای باز مانند JC Decaux و Clear Channel ایجاد شده بود، دوباره در روز دوشنبه برای مراسم خاکسپاری اجرا می‌شود.

پس از اولین خاموشی تبلیغات، آگهی‌های تبلیغاتی از تمام برنامه‌های خبری و با مضمون سلطنتی در تلویزیون در طول دوره سوگواری حذف شد، با محدودیت‌های مشابهی که توسط اکثر رسانه‌های دیگر دنبال شد. شرکت‌های تلویزیونی همچنین سایر تبلیغات و حمایت‌های مالی را بررسی کردند تا مطمئن شوند که محتوای «غیر حساس یا نامناسب» مانند تبلیغات برای خدمات تشییع جنازه پخش نمی‌شود.

یکی از مدیران ارشد یک آژانس رسانه ای در بریتانیا می گوید: «ما در مورد از دست دادن میلیون ها و میلیون ها پوند تبلیغات برای صاحبان رسانه صحبت می کنیم. “این به نوعی مانند رویداد رسانه های جمعی است که از نظر تجاری هرگز وجود نداشت.”

با این حال، مرگ ملکه برای روزنامه‌ها افزایش فروش زیادی را به همراه داشته است، زیرا عزاداران نسخه‌های چاپی یادبود یادگاری را خریداری کردند. پس از انتشار این خبر در عصر پنجشنبه، ناشران برای افزایش تیراژ نسخه‌های جمعه به رقابت پرداختند تا به افزایش مورد انتظار تقاضا پاسخ دهند، اگرچه گفته می‌شود که دیلی میل ضرب الاجل دریافت 450000 نسخه اضافی را به خرده‌فروشان از دست داده است.

به گفته یکی از مدیران ارشد یکی از گروه‌های روزنامه، عناوین ملی از یکی از بزرگترین افزایش درصدی در هفته در روز جمعه برخوردار بودند. مدیر اجرایی می‌گوید: «بدیهی است که حجم فروش کلی آن چیزی نیست که قبلا بود، اما به نسبت آن یکی از بزرگترین افزایش‌هایی بود که تا به حال دیده‌ایم. من آن را به عنوان بزرگترین عنوان برای برخی عناوین – بزرگتر از نسخه عروسی ویلیام و کیت در سال 2011، به قدرت رسیدن اوباما، برگزیت، ماندلا یا تاچر در حال مرگ – از روی میز حذف نمی کنم.

مدیر اجرایی Newsquest، هنری فاور واکر، که 160 عنوان محلی از Glasgow Herald و Oxford Mail گرفته تا Brighton Argus و Darlington Echo را اجرا می کند، انتظار دارد پس از مراسم خاکسپاری، اوج دیگری افزایش یابد.

او می‌گوید: «ما شاهد بزرگ‌ترین افزایش فروش روزنامه‌ها برای جمعه در روزهای اخیر، یا صادقانه بگوییم همه خاطرات بودیم،»، تخمین می‌زند که فروش در جمعه پس از مرگ ملکه، 25 درصد به 35 درصد افزایش یافته است. «بسیاری از بازارهای ما فروخته شدند، ما می توانستیم بیشتر بفروشیم. ما انتظار افزایش قابل توجه دیگری در فروش را در روز سه شنبه داریم، زمانی که یک شماره یادبود دیگر پس از مراسم خاکسپاری منتشر شد.

Faure Walker انتظار دارد که عناوین روزنامه‌های ملی فروش بهتری داشته باشند، زیرا مانند بی‌بی‌سی، عموم مردم برای رویدادهای ملی به سمت آنها گرایش دارند. با این حال، از دست دادن این همه درآمد تبلیغاتی و هزینه اضافی هنگفت مرتبط با اجرای بسیاری از صفحات و مکمل های اضافی – قیمت کاغذ روزنامه بیشترین افزایش خود را در ۲۵ سال گذشته داشته است – به این معنی است که فرصت تجاری طلایی وجود نداشته است.

فاور واکر می‌گوید: 27 عنوان روزانه Newsquest، هر کدام یک مکمل 24 صفحه‌ای اضافی را پس از مرگ ملکه منتشر کردند و برای نسخه روز سه‌شنبه مجدداً در اندازه فوق‌العاده قرار خواهند گرفت. ممکن است با توجه به بزرگی چنین رویدادی فکر نکنید، اما به طور کلی در پایان روز می‌توانم بگویم که تأثیر مالی منفی حاشیه‌ای داشته است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …