“مومیایی، مادر، اعلیحضرت”: شاهزاده اندرو به ملکه ادای احترام می کند | شاهزاده اندرو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دوک یورک در بیانیه ای احساسی به ملکه در آستانه مراسم خاکسپاری او ادای احترام کرد که این جمله آغاز شد: “مومیای عزیز، مادر، اعلیحضرت، سه در یک”.

شاهزاده اندرو، دومین پسر بزرگ ملکه، که به دلیل رابطه اش با جفری اپستین، سوء استفاده جنسی محکوم شده، از وظایف سلطنتی محروم شده است، گفت: «اعلیحضرت، خدمت به شما باعث افتخار و افتخار بوده است. ای مادر ملت، ارادت و خدمت شخصی شما به ملت ما بی نظیر و بی نظیر است. مردم شما عشق و احترام خود را به طرق مختلف نشان می دهند و من می دانم که شما به آنها نگاه می کنید و به آنها احترام می گذارید. مامان، عشق تو به یک پسر، شفقت تو، مراقبت تو، اعتماد به نفست را برای همیشه گنج خواهم داشت. من دانش و خرد تو را بی نهایت یافتم، بدون حد و مرز. دلم برای بینش، نصیحت و شوخ طبعی شما تنگ خواهد شد.»

این بیانیه توسط یک مشاور روابط عمومی منتشر شد که به دوک در جریان رسوایی اپستین و پرونده تجاوز جنسی که ویرجینیا گیفر علیه اندرو در ایالات متحده تشکیل داده بود، کمک می کرد و او با مبلغی نامشخص از دادگاه به توافق رسید. در کنار آن عکسی از ملکه فرستاده شد که اندرو نوزاد را اندکی پس از تولدش در سال 1960 در آغوش گرفته و گونه او روی سرش قرار گرفته بود.

پس از مرگ ملکه در 8 سپتامبر، دوک مجاز به پوشیدن یونیفورم نظامی در طول مراسم نیست، زیرا او دیگر یک خانواده سلطنتی شاغل نیست، که نتیجه رسوایی اپشتاین است.

توافق خارج از دادگاه در ماه فوریه شامل عدم پذیرش گناه به دلیل ادعاهای گیفره که او در 17 سالگی در سه نوبت به او تجاوز کرده است، اتهاماتی که او بارها آن را رد کرده است.

دوک یورک در کنار خواهر بزرگترش، آن، پرنسس رویال قدم خواهد زد. برادر کوچکتر او، دوک وسکس، و پادشاه چارلز سوم در پشت تابوت ملکه در روز دوشنبه، زمانی که تابوت از تالار وست مینستر به ابی وست مینستر برده می شود. او قبل از انتقال با ماشین به کلیسای سنت جورج در ویندزور برای خدمات ارتکابی و سپس تشییع خصوصی ملکه در کنار شاهزاده فیلیپ در روز یکشنبه در ساعت 7:30 بعد از ظهر، دوباره همان موقعیت را از ابی به قوس ولینگتون خواهد گرفت.

وی در پایان بیانیه خود را اینگونه بیان کرد: با بسته شدن کتاب تجربیات ما، کتاب دیگری باز می شود و من با عمیق ترین عشق و سپاس خود شما را برای همیشه در قلب خود نگه خواهم داشت و با خوشحالی به سمت بعدی با شما به عنوان راهنمای خود قدم خواهم گذاشت. خدا پادشاه را حفظ کند.”

این بیانیه شخصی در روز شنبه از سوی دخترانش، بئاتریس و یوژنی، خطاب به “بزرگ عزیزترین مادربزرگ” آنها است که او را به عنوان “مادرش، راهنمای ما، دست محبت آمیز ما بر پشت ما که ما را در این دنیا هدایت می کند” توصیف می کند.

آنها گفتند: “خیلی خوشحالیم که با پدربزرگ برگشتی.” “خداحافظ ننه جان عزیز، این افتخار زندگی ما بوده که نوه های شما بوده ایم و ما به شما بسیار افتخار می کنیم. ما می دانیم که عمو چارلز عزیز، پادشاه، همچنان که زندگی خود را وقف خدمت کرده است، الگوی شما خواهد بود.»

روز جمعه، ارل وسکس، کوچکترین پسر ملکه، از بیانیه خود برای توصیف “خلأ غیرقابل تصور در تمام زندگی ما” استفاده کرد که پس از مرگ ملکه باقی مانده است.

“سوفی [Countess of Wessex] و من از دیدن جیمز و لوئیزمان بسیار لذت بردم [their children] لذت بردن از مکان ها و فعالیت هایی که پدربزرگ و مادربزرگشان بسیار دوست داشتند. با توجه به اینکه مادرم به ما اجازه داد زمان زیادی را با او بگذرانیم، فکر می‌کنم او نیز از تماشای شکوفه‌شدن این احساسات لذت می‌برد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …