سازمان ملل ابزار مالی جدیدی را برای بهبود آموزش برای آسیب پذیرترین کودکان جهان راه اندازی می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

سازمان ملل روز شنبه مکانیسم جدیدی را برای کمک به آموزش کودکان آسیب پذیر در سراسر جهان در حال توسعه راه اندازی کرد.

هدف تسهیلات مالی بین‌المللی برای آموزش کمک به کشورهای با درآمد متوسط ​​پایین – محل زندگی حدود 700 میلیون کودک خارج از مدرسه – در کنار آموزش پناهندگان و آوارگان، بهبود مدرسه است.

طرح 10 میلیارد یورویی که در اجلاس تحول آموزش سازمان ملل اعلام شد، یک صندوق جدید نیست، بلکه مکانیزمی برای افزایش منابع در دسترس بانک‌های چندجانبه برای تأمین مالی آموزش و پرورش کم هزینه است.

کاترین راسل، مدیر اجرایی یونیسف، پیش از نشست سران سازمان ملل، گفت: «مدارس کم منابع، معلمان کم دستمزد، کلاس‌های شلوغ و برنامه‌های درسی قدیمی توانایی کودکان ما را برای دستیابی به پتانسیل کامل خود تضعیف می‌کنند.

این نهاد سازمان ملل گفت که آموزش، که قبلاً «بحران» بود، تحت تأثیر پیامدهای کووید-19 قرار گرفته است، که باعث تعطیلی طولانی‌مدت مدارس و در عین حال کاهش دسترسی به یادگیری با کیفیت شده است.

بر اساس گزارش سازمان ملل، دو سوم کشورها بودجه آموزشی خود را از زمان شروع همه گیری کاهش داده اند.

یونیسف در کنار اثرات بحران آب و هوا و جنگ‌های سراسر جهان، اکنون تخمین می‌زند که تنها یک سوم از کودکان 10 ساله قادر به خواندن و درک یک داستان نوشته شده ساده هستند.

کمتر از دو میلیارد یورو برای مکانیسم مالی جدید ارائه شده در نیویورک در دسترس قرار گرفته است. هشت میلیارد بیشتر تا سال 2030 پیش بینی می شود.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، گوردون براون، در کنار فرستاده ویژه خود برای آموزش جهانی، گفت که تامین مالی آموزش یک موضوع حیاتی است.

او تشخیص داد که «جهان در حال تجربه بحران‌های متعدد است»، خانواده‌ها، مشاغل و دولت‌ها در همه جا احساس فشار می‌کنند، اما افزود: «آموزش سنگ بنای جوامع صلح‌آمیز، مرفه و باثبات است».

کاهش سرمایه‌گذاری عملاً بحران‌های جدی‌تر را تضمین می‌کند.»

دیپلمات ارشد سازمان ملل گفت، در حالی که کشورهای ثروتمند می توانند بودجه آموزش را از منابع داخلی افزایش دهند، بسیاری از کشورهای در حال توسعه برای انجام این کار با مشکل مواجه خواهند شد و به شدت از بحران هزینه زندگی آسیب می بینند.

او گفت: «آنها برای آموزش نیاز فوری به حمایت دارند.

نشست تحول آموزش سازمان ملل متحد روز دوشنبه به پایان می رسد و مجمع عمومی سازمان ملل متحد با حضور حدود 150 سران کشورها از روز سه شنبه آغاز می شود.

این اولین بار از زمان شیوع بیماری همه گیر است که رهبران برای یک هفته گفتگوهای دیپلماتیک به صورت حضوری در مقر سازمان ملل در نیویورک ملاقات می کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سازمان ملل می گوید که منطقه معدن ونزوئلا کانون قاچاق جنسی و خشونت است | توسعه جهانی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، زنی جوان که در میان …