جدیدترین و قوی ترین زمین لرزه خساراتی در شرق تایوان وارد کرد | تایوان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

زمین لرزه شدیدی بخش اعظم تایوان را روز یکشنبه لرزاند، یک ساختمان سه طبقه واژگون شد و به طور موقت چهار نفر در داخل آن محبوس شدند، حدود 400 گردشگر در دامنه کوه سرگردان شدند و بخشی از قطار مسافربری از ریل آن خارج شد.

زمین لرزه 6.8 ریشتری بزرگترین زمین لرزه در میان ده ها زلزله بود که از شامگاه شنبه، زمانی که زمین لرزه 6.4 همان منطقه را لرزاند، سواحل جنوب شرقی جزیره را لرزاند. هنوز گزارشی از جراحات جدی گزارش نشده است.

به نظر می رسد بیشتر خسارت ها در شمال مرکز زمین لرزه بوده است، که اداره مرکزی هواشناسی تایوان اعلام کرد در شهر چیشانگ در عمق نسبتا کم عمق چهار مایلی بوده است.

به گزارش خبرگزاری مرکزی جزیره، ساختمان سه طبقه که دارای یک فروشگاه 7 تا 11 در طبقه همکف و خانه های مسکونی در طبقه بالا بود، در شهر یولی نزدیک فروریخت. ابتدا مالک 70 ساله ساختمان و همسرش نجات یافتند، اما رسیدن به یک زن 39 ساله و دختر پنج ساله اش بیشتر طول کشید.

عکسی که توسط دولت شهر Hualien منتشر شده است، دختر را نشان می دهد که روی یک پتو دراز کشیده است و نیروهای امدادی با کلاه ایمنی با لباس نارنجی نردبان فلزی را از بالای آوار پایین می آورند.

یک دختر پنج ساله از ساختمان فروریخته در یولی نجات یافت
یک دختر پنج ساله از ساختمان فروریخته در یولی نجات یافت. عکس: AP

دو طبقه بالای ساختمان در خیابان کوچکی پراکنده شده بود و به طرف دیگر، با سیم های برق که توسط سازه سقوط کرده پایین کشیده شده بود.

بیش از 7000 خانوار در یولی بدون برق گزارش شده و لوله های آب نیز آسیب دیده اند.

به گزارش رسانه ها، پلیس و آتش نشانان با عجله به ریزش پل در یک جاده دو بانده در محلی که به نظر می رسد بخشی روستایی از همان شهر است، هجوم بردند و طبق گزارش رسانه ها، سه نفر و یک یا چند وسیله نقلیه ممکن است از آن سقوط کرده باشند.

واحد مرکزی خبر گفت همچنین در یولی، رانش زمین نزدیک به 400 گردشگر را در کوهی معروف به نیلوفرهای روز نارنجی که در این فصل از سال دامنه های آن را پوشانده است، گرفتار کرد. آنها برق نداشتند و سیگنال تلفن همراه ضعیفی داشتند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از اداره راه آهن، آوارهای ناشی از سقوط سایبان روی سکوی ایستگاه دونگلی در فولی، بین یولی و مرکز زمین لرزه در چیشانگ، به قطاری که در حال عبور بود برخورد کرد و شش واگن را از ریل خارج کرد. هیچ یک از 20 مسافر آسیب ندیدند.

لرزش در انتهای شمالی جزیره در پایتخت تایپه احساس شد. در شهر تائویوان، در غرب تایپه و 130 مایلی شمال مرکز زلزله، مردی بر اثر ریزش سقف در طبقه پنجم یک مرکز ورزشی مجروح شد.

آژانس هواشناسی ژاپن هشدار سونامی را برای چندین جزیره جنوبی ژاپن در نزدیکی تایوان صادر کرد، اما بعداً آن را لغو کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شوک پس از اینکه بایدن گفت تهدیدات هسته ای پوتین می تواند به معنای “آرماگدون” باشد – زنده | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه در مورد اظهارات بایدن …