کریکت کانتی: قهرمانی کنت در جام سلطنتی لندن یک نمایش عالی 50 اور بود | کریکت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

توپ اول: یادآوری چیزهای گذشته

“ما یک خفاش خواهیم داشت.” واقعا جو دنلی؟ در اواسط سپتامبر؟ در فینال یک روزه؟ آیا کسی فیل دیفریتاس را به یاد نمی آورد؟ اما چیزهای زیادی در مورد کریکت از زمان ارتدوکس‌های قدیمی دهه‌های 1970 و 1980 تغییر کرده است، حتی از سال 1995 که دیدم این دو طرف برای جام Benson & Hedges در لردز شرکت کردند.

در آن زمان، سه بازیکن کهن الگوی مسابقه تست، مایکل آترتون، جیسون گالیان و جان کرالی، بر مسابقات لنکاوی تسلط داشتند و امتیاز 212 از 274 را برای هفت از 55 اور تعیین شده به دست آوردند. مهاجمانی مانند گراهام لوید، وسیم اکرم و ایان آستین به سختی وارد شدند، اما تعداد کمی اهمیت دادند زیرا هدف (پنج و اوور!) سفت تلقی می شد.

آنهایی از ما در صندلی های لنکاوی در سال 1995 عقب نشستیم و از تعقیب و گریز عالی لذت بردیم. آراویندا د سیلوا با ساخت 112 با شکوه همه را به وجد آورد و با هواپیمای متفاوتی که کاملاً شایسته دریافت جایزه طلا بود، برخورد کرد. اما بچه‌های محلی آستین، مایک واتکینسون، گری یتس و گلن چاپل (خوب – او تقریباً محلی است) به فشار دادن و گرفتن ویکت‌ها در انتهای دیگر ادامه دادند و نتیجه هرگز واقعاً مشکوک نبود.

به سرعت به زمان حال رسید و خورشید در حال پختن یک میدان شیشه‌ای در پل ترنت بود، در حالی که همان دو باشگاه پس از 27 سال دوباره شاخ‌ها را قفل کردند. گستردگی آن گرما در اواخر تابستان تفاوت دیگری با زندگی قرن بیستم است، تفاوتی که حتی وقتی از گرمای آن لذت می بریم ناراحتی ایجاد می کند. اینکه آیا قرن بیست و یکم پذیرایی گرمی برای کریکت 50 ایالتی خواهد داشت یا خیر، نگرانی دیگری برای ابری کردن آبی ترین آسمان هاست.

توپ دوم: لاول هر گونه شک انتخاب را از بین می برد

اولی رابینسون (که می‌دانیم می‌تواند ادامه دهد، همانطور که 206 او در اولین مسابقه مسابقات نشان داد) ساعت اول را برای کنت تقریباً با توپ زدن پشت سر گذاشته بود و یک سکوی شخصی برای شتاب گرفتن داشت. سپس لیام هرت یک تحویل طولی دریافت کرد تا از دروازه به عقب برگردد و لبه داخلی را در مسیر کوبید.

جورج لاول باید همه چیز را درست می‌کرد: به اندازه‌ای متعادل بود که بتواند پای چپش را پایین بیاورد (معمولاً برای دروازه‌بانی که یک راست دست در قسمت چین دارد، پای چپ «اشتباه» است). به اندازه کافی ورزشکار برای شیرجه رفتن برای رسیدن به توپی که می توانست از بسیاری دیگر از دروازه بانان فرار کند، لبه آنقدر ضخیم بود. به اندازه کافی با دستکش مهارت داشت که در انتهای انگشتانش را نگه دارد و آن را از ارتفاع مچ پا بالا بیاورد.

لاول 22 ساله است و در این مسابقه تنها به خاطر دوری فیل سالت با انگلیس می ماند. ممکن است تصمیم گیری بین او و جورج دیگر، بالدرسون، همه کاره، سخت باشد، و دن ویلاس بتواند در صورت لزوم دستکش را در دست بگیرد. تکنسین جوان در یک لحظه درخشش، جایگاه خود را به عنوان یک ویکت بان قدیمی مدرسه توجیه کرد (به این ترتیب).

توپ سوم: ضربات کنت از مهلت‌ها حداکثر استفاده را می‌کنند

کنت لنکشایر 307 را برای بردن جام تعیین کرد. در نیمه راه، تقریباً یکسان به نظر می رسید، این واقعیت که هیچ خمیری واقعاً با نشت لنکشایر از بین نمی رود، از طریق صیدهای رها شده و برخی کریکت های نسبتاً نامرغوب جبران می شود.

با شتر موجودی منقرض شده در کریکت، زمین‌های بیرونی شبیه به میز اسنوکر و قراردادهای تمام سال که تمرین و تجزیه و تحلیل تقریباً هر موقعیتی را که ممکن است در مراحل مرگ هاروم-اسکاروم پیش بیاید تسهیل می‌کند، به نظر غیرعادی می‌رسید که خطاهای بسیار زیادی به دنبال داشته باشد. . لاول یک تک آهنگ را با یک پرتاب غیرضروری به استامپ واگذار کرد و کیتون جنینگز و لوک ولز تقریباً پس از اینکه به نظر می رسید جنینگز دیرهنگام برای یک اسکای باز تماس گرفته بود، تقریباً در زمین مسابقه با هم درگیر شدند. مردان رز قرمز بیشتر از آنچه که گرفتند سقوط کردند.

راب جونز و جنینگز موفق به گرفتن رله خوب در عمق شدند، اما این 25 اور ضعیف یا بیشتر از لنکاوی را توجیه نمی کند. فیلدینگ اغلب می تواند تفاوت بین دو تیم در فینال ها باشد و سخت است باور کنیم که کنت بی دقت تر باشد.

تام بیلی از لنکاوی توسط ناتان گیلکریست بولد می شود.
تام بیلی از لنکاوی توسط ناتان گیلکریست بولد می شود. عکس: استیو پول/ شاتر استوک

توپ چهار: بلند و کوتاه آن

لوک ولز یک روز شاد را با اخراج 16 نفره به پایان رساند و جاش بوهانون را به کریز رساند. این که شماره 3 با جنینگز در حال ضرب و شتم است کمکی نمی کند، اما او به چشم غیرمسلح بسیار کوتاه به نظر می رسد. ضربات قدرتی نقطه قوت او نیست، و کنت می دانست که اگر آنها بتوانند مربع شوت های افقی خفاش را در دو طرف ویکت خفه کنند، میزان امتیاز لنکشایر می تواند متوقف شود.

فقدان قدرت بوهان در انتها متوجه او شد، یک ضربه پیک آپ رنگ پریده به خوبی در داخل مرز توسط گرانت استوارت وارد دروازه شد. اگر می خواهید توپ را در آنجا بزنید (و تحویل آن را می طلبد) باید آن را برای شش ضربه بزنید. اگر نمی توانید، پس باید در مقابل انتخاب در یک یازده توپ سفید علامت سوال وجود داشته باشد. بالدرسون (بله، دلم برایش تنگ شده است) با خفاش پیشنهاد بیشتری می داد و همچنین گزینه بولینگ بسیار مفیدی بود.

توپ پنج: بازی خوب! بازی خوب!

معمولاً تا ساعت 5:15 بعد از ظهر در یک روز آفتابی، ارتش بارمی ممکن است با صدای کامل (خست‌کننده) باشد، خانواده‌های سلطنتی مختلف با لباس‌های فانتزی ممکن است در حال انشای یک کنگا باشند یا یک دی‌جی ممکن است بی‌هدفانه جمعیت را بالا ببرد. نه در پل ترنت

با 17 اور به کاسه، لنکاوی 176 برای چهار، 15 عقب تر از DLS بود و جمعیت علاقه زیادی به هر توپ داشتند. طرفداران کنت هر نقطه را تشویق کردند، حامیان لنکاوی تک تک. همه در داخل زمین (نه مهمان نوازی شرکتی زیاد، نه خیلی از افراد بی طرف) از مخاطرات و این واقعیت آگاه بودند که شش ساعت و نیم پس از شروع بازی، ما به شناخت برندگان نهایی نزدیکتر نبودیم.

دلیلی داشتم که در مورد جمله ای که در روزهای اولیه T20 استفاده می کردم فکر کنم – کریکت با اورهای محدود دومین بازی برتر در جهان است.

توپ ششم: برد کنت در تبلیغ خوب برای فرمت 50 اور

در تجزیه و تحلیل نهایی، کنت بهتر بولینگ کرد و بهتر ضربه زد، اما تفاوت اصلی در فیلدینگ بود، با Lancashire بیش از C- و کنت A+.

لنکاوی ممکن است در مورد تعادل تیم خود تعجب کند، کمبود بازیکنان قدرتمند و بولینگ آهسته متخصص، اما آنها با یک تلاش تیمی خوب شکست خوردند. رهبری آن را جوی اویسون 20 ساله برعهده داشت، که به نظر می رسد باید برای Sammy Davis Jr در هتل Sands در سال 1967 افتتاح شود، اما در واقع برای کنت با یک 97 بسیار زیبا و با طلسم های جالب با توپ و توپ تکمیل شد. دوم از سه صید دیدنی. او یکی از بازیکنان آشکار مسابقه بود، اما کاپیتان او جو دنلی، به خصوص در ارائه چنین عملکرد جمعی قدرتمندی، چندان عقب نبود.

بازیکن برتر مسابقه جوی اویسون در راه رسیدن به 97 برای کنت، یک عدد شش را شکست.
بازیکن برتر مسابقه جوی اویسون در راه رسیدن به 97 برای کنت، یک عدد شش را شکست. عکس: استیو باند / PPAUK / Shutterstock

کنت به یک سری بازی های شکست خورده در فینال پایان داد، اما بازنده واقعی وجود نداشت. هر دو طرف به بازیکنانی که آنها را در مراسم نمایشی دیده بودند وفادار ماندند، و به بازیکنان تیم این فرصت را دادند که در فولکلور محلی (با دارن استیونز) فرو روند. اگر گرد و غبار ستاره و استاندارد آن چیزی نبود که ممکن بود با یک لیام لیوینگستون یا یک سم بیلینگز در شهر وجود داشته باشد، هیچ کس در میان جمعیت پارتیزانی که درست پشت سر بچه هایی بودند که رنگ های تیمشان را می پوشیدند اهمیت چندانی نمی داد.

این یک مسابقه سخت نیز بود، با روحیه خوب در مقابل خانه ای خشن، اما نه کسالت بار، که شاید نیمی از صندلی های موجود را اشغال می کرد. مانند بسیاری از کریکت های انگلیسی، آینده مسابقات داخلی 50 اور زیر سوال است، اما، برای دو سال متوالی، سرگرمی عالی ایجاد کرده، قهرمانان جدیدی خلق کرده و روایتی پایدار ارائه کرده است. با اضافه شدن نام کنت در کنار گلمورگان در سال 2021، یک جفت باشگاه کریکت کمتر پر زرق و برق نیز کمی شکوه پیدا کرده اند.

اگر قرار است جام سلطنتی لندن و جانشینان آن برای دستیابی به “عملکرد بالا” دور زده شوند و ارزش بیشتری از آنها کم شود، کریکت انگلیسی باید بداند که چه چیزی را از دست می دهد. با خیال راحت از بازیکنان و هواداران کنت بپرسید که آیا می خواهید پاسخی برای آن یکی داشته باشید.

این مقاله از وبلاگ کریکت 99.94 است
دنبال کردن گری نایلور در توییتر

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“آنها فقط می خواستند مشروب بخورند”: روستاییان آزاد شده اوکراین رفتار نیروهای روسی را توصیف می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، سربازان مدافعی که با وظیفه دلهره …