سرمایه‌های بادآورده‌های بادگیر بحث‌هایی را در مورد تأمین مالی سلطنت بریتانیا ایجاد می‌کند | سلطنت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خانواده سلطنتی قرار است از درآمدهای بادآورده هنگفت ناشی از رونق انرژی فراساحلی بهره مند شوند که به طور بالقوه بحثی را در مورد تأمین مالی سلطنت برانگیخته است.

وزارت خزانه داری تایید کرده است که بررسی رسمی کمک مالی دولتی، که سالانه 86.3 میلیون پوند است، ادامه دارد و انتظار می رود از آوریل سال آینده اجرایی شود. مقامات می گویند که آنها می خواهند اطمینان حاصل کنند که بودجه در سطوح “مناسب” است.

مالیه عمومی برای خاندان سلطنتی به عنوان نسبت ثابتی از سود دارایی تاج، سازمانی که اراضی عمومی تاج، از جمله دارایی های ساحلی و دریایی را مدیریت می کند، پرداخت می شود. اکنون انتظار می‌رود که این سودها به‌دلیل تلاش شرکت‌های انرژی برای بهره‌برداری از انرژی بادی به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد.

یک منبع وایت هال گفت: «این بررسی درآمدهای اضافی قابل توجهی را که تاج انتظار دارد از فاز بعدی توسعه بادهای فراساحلی دریافت کند، در نظر خواهد گرفت – پیش‌بینی می‌شود تا زمانی که این پروژه‌ها در حال توسعه هستند، سالانه چند صد میلیون پوند باشد.»

مالکیت تاج تقریباً تمام بستر دریا در سراسر بریتانیا تا فاصله 12 مایل دریایی را در اختیار دارد. ارزش سبد دریایی آن اکنون 5 میلیارد پوند است که عمدتاً ناشی از تقاضا برای اجاره بستر دریا برای مزارع بادی است.

همانطور که صدراعظم جورج آزبورن در سال 2011 اصلاحاتی را در بودجه عمومی پادشاهی اعلام کرد و لیست مدنی را با کمک هزینه دولتی جایگزین کرد.

اولین کمک مالی در سال 13-2012 31 میلیون پوند برای پرداخت هزینه های کارکنان، سفرهای رسمی و هزینه های خانوار سلطنتی بود. اما کمک مالی اصلی برای این هزینه ها تا سال 2021-2022 به 51.8 میلیون پوند افزایش یافته بود و 34.5 میلیون پوند اضافی برای کارهای در کاخ باکینگهام افزایش یافت.

سلطنت از آنچه تحت این ترتیبات به عنوان یک بند طلایی توصیف شده است سود می برد که در آن مقدار پول فقط می تواند هر سال افزایش یابد یا در همان سطح باقی بماند. قطع کمک مالی مستلزم تغییر در قانون است. بررسی توسط متولیان سلطنتی، که نخست وزیر، صدراعظم و نگهبان کیف خصوصی هستند، انجام می شود.

خانواده سلطنتی در ابتدا 15٪ از سود دارایی تاج را تحت ترتیبات کمک مالی دولتی دریافت کردند، اما این مقدار از سال 2017-2018 برای پرداخت هزینه بازسازی کاخ باکینگهام به 25٪ افزایش یافت.

این عملیات 10 ساله 369 میلیون پوند هزینه خواهد داشت و 100 مایل کابل برق، 6500 پریز برق و 20 مایل تخته دامن جایگزین خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شد که خاندان سلطنتی تا زمان تکمیل پروژه که انتظار می‌رود در سال‌های 2026-2027 باشد، 25 درصد از سود املاک تاج را دریافت می‌کند. اما اکنون ممکن است این موضوع در پرتو سودهای مورد انتظار اضافی در دارایی تاج مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

وظایف سلطنتی نیز از طریق سود دوک نشین های لنکستر و کورنوال تأمین می شود. دوک نشین لنکستر یک املاک خصوصی است که متعلق به پادشاه است. مساحت آن 18481 هکتار (45667 هکتار) است که بیشتر آن در شمال انگلستان است. دارایی های آن شامل معادن معادن در مناطق High Peak در دربی شایر، یک فرودگاه در استافوردشایر و املاک گواتلند در شمال یورکشایر، محل ایستگاه هاگزمید در اولین فیلم هری پاتر است.

دوک نشین دارایی خالص 652 میلیون پوند و سود 24 میلیون پوندی در سال منتهی به 31 مارس 2022 دارد. این دوکستان عمدتاً برای تأمین مالی وظایف رسمی ملکه فقید استفاده شده است، اما مالیات بر درآمدی که برای وظایف سلطنتی استفاده نمی شود پرداخت می شود.

دوک نشین کورنوال 52449 هکتار زمین در 20 شهرستان دارد که بیشتر آنها در جنوب غربی انگلستان قرار دارند. دارایی های آن از بیشتر جزایر اسیلی و زمین های کشاورزی وسیع در کورنوال گرفته تا زندان دارتمور در دوون و زمین کریکت بیضی در جنوب لندن را شامل می شود. دارایی خالص بیش از 1 میلیارد پوند و سود بیش از 23 میلیون پوند در سال منتهی به 31 مارس 2022 است.

دوک نشین ها از مالیات شرکت معاف هستند. پادشاه چارلز همچنین مالیات بر ارث را در معافیت «حاکمیت به حاکمیت» که توسط نخست وزیر جان میجر در سال 1993 توافق شد، پرداخت نخواهد کرد.

نویسنده دیوید مک کلور، که در ماه ژوئن درگذشت، در تحقیق درباره کتاب خود در مورد امور مالی سلطنتی، یادداشت افشاگر وزارت خزانه داری اچ ام را کشف کرد. ارزش واقعی ملکه. در این یادداشت، که در انباری از مقالاتی که بررسی فهرست مدنی در سال 1989 را پوشش می‌دهد، آمده است: «دولت به دو طریق نظام سلطنتی را تأمین می‌کند: اول از طریق تأمین مالی صریح و دوم با حذف مالیات بر ثروت خصوصی حاکمیت.

در عمل باید توجه داشت که مصونیت از مالیات، دولت را قادر می‌سازد تا فهرست کوچک مدنی محدود به جنبه‌های رسمی خاص را بپردازد و در نتیجه کل موضوع تأمین مالی سلطنت را در یک کلید نسبتاً پایین‌تر از آنچه در غیر این صورت می‌بود، نگه دارد.»

تمرکز خانواده سلطنتی بر ارزش برای پول و تعداد کمتری از خاندان سلطنتی در وظایف خط مقدم ممکن است اکنون به بررسی مجدد ترتیبات بودجه منجر شود.

نورمن بیکر، نماینده سابق حزب لیبرال دموکرات و نویسنده و چه کار می کنی؟، کتابی در مورد خانواده سلطنتی، گفت که او به اداره حسابرسی ملی و کمیته حساب‌های عمومی عوام مکتوب کرده و خواستار بررسی گسترده ترتیبات تأمین مالی شده است. او گفت: «پول آنها می تواند به همان شکلی که هست بماند یا بالا رود. هرگز نمی تواند پایین بیاید. این برای آنها بسیار بهتر شده است زیرا آنها از پول مزارع بادی سود می برند.”

انتظار می رود پادشاه چارلز مجموعه اموال گسترده خانواده سلطنتی را بررسی کند. وب سایت خانواده سلطنتی 22 اقامتگاه از جمله کاخ باکینگهام، کاخ سنت جیمز، کاخ کنزینگتون و قلعه ویندزور را فهرست کرده است. Sandringham و Balmoral در اسکاتلند دارای مالکیت خصوصی هستند.

چارلز و ملکه همسر عمارتی در بیرخال در املاک Balmoral دارند. او همچنین یک خانه در Carmarthenshire در ولز دارد که دارای کلبه های مجاور برای اجاره است. همچنین گزارش شده است که پادشاه در سال 2006 یک خانه پنج خوابه در رومانی به عنوان یک استراحتگاه تعطیلات منزوی خریداری کرده است.

املاک سلطنتی همچنین لژ سلطنتی در ویندزور را به شاهزاده اندرو و پارک بگشات مجاور را به پرنس ادوارد اجاره می دهد. پرنسس آن در پارک گاتکام در گلاسترشر زندگی می کند که مالکیت خصوصی دارد.

مک کلور در کتاب خود ثروت خصوصی پادشاه را حدود 400 میلیون پوند تخمین زد. دارایی هایی که به نام تاج نگهداری می شود چندین میلیارد پوند ارزش دارد.

وزارت خزانه داری از اظهار نظر در مورد بررسی کمک مالی دولتی خودداری کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بی بی سی می گوید یوروویژن 2023: لیورپول مسابقه سال آینده را به نام اوکراین برگزار می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، بی بی سی اعلام کرد که …