ممکن است شاه چارلز از درگیری های سیاسی با لیز تراس اجتناب کند | شاه چارلز سوم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چارلز متعهد شده است که اکنون که جانشین مادرش به عنوان پادشاه شده است بالاتر از سیاست بایستد. اما او مردی با دیدگاه های قوی است. در طول جلسات هفتگی او با نخست وزیر، لیز تراس، چیزهایی وجود خواهد داشت که ممکن است آنها چشم به هم نبینند.

محیط زیست

در سال 1970 بود که شاهزاده وقت ولز اولین سخنرانی خود را در مورد خطرات آلودگی ایراد کرد. او از آن زمان گفته است که مردم پس از آن به دلیل صحبت کردن، او را به عنوان “کوچولو” می دانستند. در نوامبر سال گذشته در اجلاس Cop26 در گلاسکو، پادشاه به رهبران جهان گفت که برای مقابله با تغییرات اقلیمی باید در یک “پایه جنگ” قرار گیرند زیرا زمان “به معنای واقعی کلمه تمام شده است”. در حالی که تراس متعهد شده است که به هدف خالص صفر سال 2050 در مورد انتشار کربن پایبند باشد، او یک قهرمان برجسته برنامه سبز نبوده است، زیرا متعهد شده است که عوارض سبز را بر روی قبوض انرژی حذف کند و علیه صفحات خورشیدی در مناطق روستایی صحبت کرده است. او همچنین جاکوب ریس-موگ را که تردید دارد تغییرات آب و هوایی توسط انسان ایجاد شده است را به عنوان وزیر تجارت منصوب کرده است.

سیاست انرژی/فرکینگ

در حالی که پادشاه مداخلات علنی کمی در مورد شکستگی انجام داده است، اکثر دوستداران محیط زیست معتقدند که او از تصمیم تراس برای لغو تعلیق آن حمایت نخواهد کرد. ترس از زلزله، آلودگی آب و هوا از جمله دلایل بحث برانگیز بودن آن است. دیگر اینکه گاز طبیعی تولید شده توسط آن هنوز یک سوخت فسیلی است.

آینده اتحادیه

آینده اتحادیه انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی همچنان در قلب پادشاه جدید عزیز خواهد بود، همانطور که برای مادرش بود. همچنان که حفظ روابط خوب با همسایگان بین المللی است. تراس، با این حال، مصمم است تا یک معامله سخت با اتحادیه اروپا در مورد پروتکل ایرلند شمالی انجام دهد، رویکردی که می تواند صلح در جزیره ایرلند را به خطر بیندازد. رویکرد سرسختانه او طرفدار برگزیت همچنین می تواند حمایت از استقلال اسکاتلند را افزایش دهد.

فقر / بحران هزینه زندگی

حتی در دوره سوگواری ملی، چارلز از نگرانی های خود در مورد هزینه های مارپیچ زندگی صحبت کرده است. این به خودی خود او را در تضاد با تراس قرار نمی دهد، زیرا دولتش این هفته اقداماتی را برای کمک به قبوض انرژی اعلام خواهد کرد. اما تراس معتقد است که دولت باید از زندگی مردم عقب نشینی کند. از سوی دیگر، اعتماد شاهزاده – مخلوق پادشاه – یک سازمان مداخله گر است که با “تقویت شبکه فرصت ها و حمایت از جوانان برای ارائه بهترین ها به آنهایی که با بزرگترین ناملایمات در مسیر اشتغال روبرو هستند” کمک می کند. شانس موفقیت در سالهای آینده».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اخبار لیگ برتر، Lionesses – USA در ومبلی: شمارش معکوس فوتبال آخر هفته – زنده | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …