مشاوره اندازه گیری امپراتوری جیکوب ریس موگ پس از اینکه گزینه ای برای نه گفتن داده نشد، “سوگیری” شد | برگزیت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قرار بود این یکی از پیروزی‌های قطعی برگزیت باشد، اما طرح‌هایی برای بازگرداندن اندازه‌گیری‌های امپریالیستی به دلیل ادعاهای بازنگری مغرضانه دولت با انتقاد مواجه می‌شوند.

وزرا مشتاق بودند برای احیای اندازه‌گیری‌های امپریالیستی – مانند پوند و اونس – بازبینی انجام دهند و وزارت تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی (BEIS) که اکنون تحت نظارت جیکوب ریس-موگ است، در تابستان مشاوره دولتی انجام داد. با این حال، به نظر می رسید که سؤالات چیزی کم دارند.

در این نظرسنجی از مصرف‌کنندگان پرسیده شد: «اگر انتخابی داشتید، آیا می‌خواهید اقلامی را خریداری کنید: i) در واحدهای امپراتوری، 2) در واحدهای امپراتوری در کنار یک معادل متریک.

گزینه دیگری داده نشد.

مقامات گفتند پاسخ دهندگانی که می خواهند سیستم متریک فعلی را حفظ کنند، می توانند یک ایمیل به بخش ارسال کنند یا نظرات خود را در یکی از جعبه های متنی در نظرسنجی بیان کنند.

برنامه رادیو بی بی سی 4 کم و بیش، تقریبا هفته گذشته نگرانی ها در مورد نظرسنجی و انتقاد از آن را در رسانه های اجتماعی برجسته کرد.

یکی از کاربران توییتر اظهار داشت: «این نظرسنجی توسط BEIS حذف شده است. آنقدر کج است که کلمات تقریباً از صفحه خارج می شوند.»

دکتر پاملا کامپانلی، مشاور روش های نظرسنجی که به دولت محلی مشاوره داده است، گفت کم و بیش، تقریبا: “این دسته بندی را که شما فقط متریک را ترجیح می دهید را از دست داده است. ما یک پاسخ مغرضانه دریافت خواهیم کرد، زیرا مردم باید چیزی را انتخاب کنند که در مورد آنها صدق نمی کند.

“به نظر می رسد که آنها در واقع سعی می کنند مجسمه سازی کنند یا پاسخ ها را به سمت آنچه می خواهند هدایت کنند، زیرا می خواهند مردم به امپراتوری بازگردند.”

فرانسه در اواخر قرن هجدهم یک سیستم متریک را پذیرفت و در سال 1841 یک انجمن Decimalisation در بریتانیا تأسیس شد تا برای سیستم جدیدی برای ارز و اندازه‌گیری لابی کند. گزارشی توسط یک کمیسیون استاندارد در دهه 1860 اندازه گیری را برای بریتانیا توصیه کرد، اما 100 سال دیگر طول کشید تا در سال 1969 یک هیئت دولتی برای ترویج و هماهنگی اندازه گیری تشکیل شد.

هنگامی که بریتانیا در سال 1973 به جامعه اقتصادی اروپا پیوست، دولت متعهد شد که سیستم متریک را اتخاذ کند. مقرراتی که در سال 1995 وضع شد، ملزم به فروش کالاها در واحدهای متریک در بریتانیا بود.

در یک پرونده پرمخاطب در سال 2002، پنج تاجر بازار – معروف به “شهدای متریک” – در نبرد دادگاه خود برای حق تجارت در پوند و اونس شکست خوردند. این نبرد توسط افراد مشهور از جمله کمدین جان کلیس و سیاستمداران از جمله بوریس جانسون حمایت شد.

ریس موگ، که نقش کابینه ای برای شناسایی فرصت های برگزیت داشت، از حامیان طولانی مدت استفاده از اندازه گیری های امپراتوری بوده است. با این حال، بعید است که تغییر پیشنهادی به عنوان سود قابل توجهی برای برگزیت مورد استقبال قرار گیرد.

آلیسیا کرنز، نماینده محافظه کار در اوایل سال جاری در توییتی نوشت: «هیچ یک از رای دهندگان هرگز این درخواست را نکرده است. این یک آزادی برگزیت نیست. این یک مزخرف است.»

مقامات BEIS می گویند که هدف از این مشاوره بررسی چگونگی انتخاب بیشتر به مشاغل و مصرف کنندگان بود. دولت هنوز نگفته است که پاسخ این رایزنی چه زمانی منتشر خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بوستون چمن مصنوعی در پارک ها را به دلیل “مواد شیمیایی سمی برای همیشه” ممنوع کرد | PFAS

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، شهردار بوستون، میشل وو، دستور …