“من نمی توانم ساکت بمانم”: معکوس کردن رو به نسل جدید قدرت می دهد تا ثبت نام کنند و رای دهند | سقط جنین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اساونیا کونیگ ترسیده است. یک دانش آموز 19 ساله از کالامازو، میشیگان، کونیگ اغلب تا ساعت 2 صبح بیدار می ماند و فکر می کند. گاهی اوقات او در راهرو بالا و پایین می رود، یا با هم اتاقی خود در مورد سناریوهای کابوس آور صحبت می کند که در آن در نهایت باردار می شود و نیاز به سقط جنین دارد.

کونیگ، دانشجوی سال اول دانشگاه ایالتی میشیگان، می‌گوید: «در کالج همیشه داستان‌هایی می‌شنوم که زنان در مهمانی‌ها مواد مخدر مصرف می‌کنند یا فقط در خیابان راه می‌روند، و ممکن است اتفاق ناگواری رخ دهد. “یک مرد می تواند دور شود، اما [these abortion bans] یعنی زن باید انتخاب کند: “آیا می‌خواهم این بچه را رها کنم… یا این بچه را بدون کمک کسی بزرگ کنم؟” این یک تصمیم واقعا سخت است.»

در ماه اوت، یک هفته پس از تولد 19 سالگی، کونیگ برای رای دادن ثبت نام کرد. او یکی از زنان بسیاری است که از زمانی که دادگاه عالی حق سقط جنین در قانون اساسی را در 24 ژوئن لغو کرد، دسته جمعی ثبت نام کرده است.

«مغز من دائماً در آتش است. من نمی توانم آرام بگیرم. من فقط می‌خواهم این انتخابات به پایان برسد.» کونیگ، که قصد دارد برای حمایت از حقوق سقط جنین در رای‌گیری در میشیگان و همچنین رای دادن به دموکرات‌ها در ماه نوامبر رای دهد، می‌گوید.

افرادی مانند کونیگ تهدید می‌کنند که با نزدیک شدن به انتخابات میان‌دوره‌ای، با تمرکز بر زنان و جوانان در ثبت نام رأی‌دهندگان در سراسر کشور، یک بلوک رأی‌دهی بسیار محوری خواهند بود. اولین اشارات از قدرت رأی دهی آن بلوک در اوایل ماه اوت، زمانی که زنان در کانزاس به شدت برای حمایت از حقوق سقط جنین بیرون آمدند. آن انتخابات با مشارکت گسترده ای همراه بود و زنان 70 درصد از رای دهندگان تازه ثبت نام شده را تشکیل می دادند. آنها در نهایت از حقوق سقط جنین در ایالتی حمایت کردند که در آن دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 پیشی 15 درصدی داشت که در مقابل جو بایدن شکست خورد.

به نظر می رسد که این روند در سایر ایالت ها ادامه دارد – تهدیدی برای قانونگذاران جمهوری خواه، که در هفته های اخیر بی سر و صدا وعده های انتخاباتی مرتبط با سقط جنین را از وب سایت های خود حذف کرده و پیام های ضد سقط جنین را ملایم کرده اند.

به عنوان مثال، اسکات جنسن، نامزد فرمانداری جمهوری خواه برای فرمانداری مینه سوتا، قبلا گفته بود که سقط جنین را کاملاً ممنوع خواهد کرد. اما اخیراً جنسن ویدیویی منتشر کرد و گفت که از سقط جنین در موارد تجاوز جنسی، زنای با محارم و تهدید زندگی فرد باردار حمایت می کند.

این محور ممکن است برای پنهان کردن دستور کار تندرو حزب کافی نباشد: این هفته، سناتور لیندسی گراهام از کارولینای جنوبی، با وجود ماه ها لفاظی جمهوری خواهان در مورد بازگرداندن این سوال به ایالت ها، ممنوعیت سراسری سقط جنین پس از 15 هفته بارداری را پیشنهاد کرد.

شاید زنان متقاعد نشده باشند. Target Smart به دنبال تصمیم دادگاه عالی که حقوق فدرال سقط جنین را لغو کرد، ثبت نام رای دهندگان جدید از 45 ایالت را تجزیه و تحلیل کرد – این گروه گفت که ثبت نام زنان 12٪ افزایش یافته است.

در ویسکانسین، ایالت میدان نبرد که در سال 2020 تنها با 30000 رای به بایدن رای داد، زنان 16 درصد بیشتر از مردان ثبت نام کردند. ثبت نام کنندگان جدید نیز به شدت دموکرات هستند: 52 درصد از رای دهندگان تازه ثبت نام شده در ویسکانسین، در مقایسه با تنها 17 درصد از ثبت نام های جدید توسط جمهوری خواهان.

تام بونیر، مدیر اجرایی تارگت اسمارت، در نیویورک تایمز نوشت: «در 28 سال تحلیل انتخاباتی‌ام، هرگز چیزی شبیه به آنچه در دو ماه گذشته در سیاست آمریکا اتفاق افتاد ندیده بودم. «زنان به تعداد زیادی برای رای دادن ثبت نام می کنند که من قبلاً شاهد آن نبودم. برای توصیف اینکه چقدر این لحظه متفاوت است، چیزهای عالی تمام شده است.»

این هفته، دادگاه عالی میشیگان با طرح این سوال موافقت کرد حق سقط جنین مستقیماً به رأی دهندگان در ماه نوامبر، پس از آن که 730000 شهروند میشیگاند طوماری را امضا کردند و خواستار رأی گیری شدند. در ابتدا، جمهوری خواهان در هیئت مدیره ایالت تلاش کردند تا از فراخوان همه پرسی جلوگیری کنند و از اشتباهات فاصله گذاری شکایت داشتند.

اعتراض به حقوق سقط جنین در میشیگان
معترضان به حقوق سقط جنین در میشیگان، جایی که دادگاه عالی ایالت موافقت کرد این سوال را مطرح کند. حق سقط جنین به طور مستقیم به رای دهندگان در ماه نوامبر. عکس: Paul Sancya/AP

دایموند دوره 30 ساله از دیترویت می گوید: «من تمایل دارم که انتخابات بزرگتر را انجام دهم… من معلول هستم و برای مدت طولانی در صف ایستادن بهترین گزینه برای من نیست. «اما دیدن [the supreme court] تصمیم گرفتم، من باید رای بدهم. من سیاه پوست و عجیب و غریب هستم، و می دانم که این بدان معناست که بسیاری از زنان سیاه پوست خواهند مرد. نمی توانستم ساکت بمانم.»

یکی از فعالان مردمی، دوره، تلفنی می زند و می گوید که رای دهندگان ضد سقط جنین را دیده است که ناگهان می خواهند از سقط جنین محافظت کنند. وقتی این اتفاق افتاد، بسیاری از مردم نشستند و گفتند: “اوه، دنگ، این واقعاً است.” این فقط مربوط به من نیست، این در مورد هزاران زن و افراد باردار دیگر در سراسر آمریکا است.

خبر یک دختر 10 ساله از اوهایو که پس از تجاوز به او 200 مایل به ایندیانا سفر می کند تا مراقبت های سقط جنین را دریافت کند، یکی از مواردی بود که دور رای دهندگان را تحت تأثیر قرار داد. به این لیست اضافه کنید افرادی که مجبور به انجام بارداری ناموفق تا پایان ترم هستند، در معرض خطر زندگی خود و تهدید جرم انگاری هستند.

دوره می‌گوید: «بسیاری از سیاه‌پوستان احساس می‌کنند که ما به آنچه اجدادمان از سر گذرانده‌اند برمی‌گردیم.

ویلیام وویچیچوسک، 35 ساله، که اهل آن چیزی است که او «کشور ترامپ، میشیگان» (سنت کلر) می‌خواند، می‌گوید ممنوعیت سقط جنین در سراسر کشور به این معناست که او در نوامبر برای اولین بار به دموکرات‌ها رأی خواهد داد.

«تا آخرین انتخابات مقدماتی، من بسیار محافظه کارانه رأی دادم. اما من یک مرد تراجنسیتی هستم و سقط جنین می تواند مستقیماً روی من تأثیر بگذارد زیرا من هیسترکتومی نکرده ام.

وویچیچوسک در پاسخ به این سوال که آیا از طرف حزبش رها شده است یا خیر، پاسخ داد: «آنها خیلی افراطی هستند. آنها از ذهن خود خارج شده اند. این ممنوعیت ها زنان و مردان ترنس را به دوران تاریک بازمی گرداند.»

بونیر می گوید که به نظر می رسد شکاف جنسیتی در ثبت نام رای دهندگان در برخی ایالت ها بیشتر از سایرین است.

«یک حس کلی وجود دارد که حتی اگر دابز سقوط کرد، این [some of the electorate still feels] سقط جنین محافظت می شود در ایالت هایی مانند اورگان، که در قانون اساسی ایالت خود سعی در محافظت از سقط جنین داشتند، واقعا شکاف جنسیتی مشاهده نمی کنید. [in those registering to vote] بونیر می‌گوید از زمان تصمیم. اما در ایالت های تحت سلطه جمهوری خواهان مانند آلاسکا، آیداهو، کانزاس و لوئیزیانا، و ایالت های نوسان غرب میانه رقابتی – مانند ویسکانسین، پنسیلوانیا، اوهایو و میشیگان – شکاف واضح تر است.

“[In those] نژادها، فرمانداران و سناتورها مطمئناً به طور گسترده روی آن تمرکز کرده اند [abortion]. و بنابراین من فکر می‌کنم که رای‌دهندگان عموماً احساس خطر می‌کنند.»

این مخاطرات شامل کنترل کنگره در یک لحظه مهم برای دموکراسی آمریکایی است – کنترلی که تا همین اواخر به نظر می رسید می تواند به دست جمهوری خواهان برسد. حزبی که در قدرت است از لحاظ تاریخی تمایل به مبارزه در میان دوره ای داشته است.

همین چند ماه پیش، اگر قرار بود هر یک از برنامه‌های خبری کابلی را تماشا کنید یا ستون‌نویسان سیاسی را بخوانید، به نظر می‌رسید که یک توافق جهانی وجود دارد که جمهوری‌خواهان در راه رسیدن به یک موج اجتناب‌ناپذیر انتخابات هستند، جایی که می‌خواهند سنا را پس بگیرید و مجلس را پس بگیرید. بونیر می‌گوید، حالا این چندان مطمئن به نظر نمی‌رسد.

اکنون، رقابت‌های غافلگیرکننده‌ای برای نامزدهایی که سقط جنین را در مرکز تبلیغات خود قرار می‌دهند، به دست می‌آید. جمهوری خواهان در انتخابات ویژه مجلس نمایندگان آلاسکا در پایان ماه اوت شکست خوردند – پیروزی غافلگیرکننده ای برای مری پلتولا، که در مقابل فرماندار سابق آلاسکا، سارا پیلین، و در برابر نیکلاس بیگیچ، جمهوری خواه که از تبار دموکرات های آلاسکا می آید، نامزد شد.

به ویژه جوانان نقش کلیدی در افزایش رای دادن زنان دارند. معمولاً مشارکت رای دهندگان برای جوانان در انتخابات میان دوره ای و مقدماتی بسیار کم است. اما در کانزاس، رای دهندگان زیر 30 سال بیش از 14 درصد از آراء رای داده شده را تشکیل می دهند که از سهم رای آنها برای هر یک از سه انتخابات عمومی گذشته در کانزاس بیشتر است.

حامیان حقوق سقط جنین به این خبر واکنش نشان می دهند که رأی دهندگان کانزاس اصلاحیه قانون اساسی ایالتی را رد کرده اند که اعلام می کند حق سقط جنین وجود ندارد.
زنان 70 درصد از رای دهندگان تازه ثبت نام شده در همه پرسی کانزاس در مورد حقوق سقط جنین را نمایندگی کردند. عکس: اورت نلسون/شبکه ​​USA TODAY/رویترز

کاترین از مینه سوتا که به تازگی 18 ساله شده و نام خانوادگی خود را برای حفظ حریم خصوصی نگفته است، برای اولین بار در ماه نوامبر رای خواهد داد. او لحظه ای را به یاد می آورد که درباره تصمیم دابز شنید: او در کلاس تاریخ نشسته بود.

“به نوعی، در ذهنم، هنوز فکر می کردم که این یک بار اتفاق نمی افتد [the draft opinion] لو رفت، شاید مردم به نحوی بر این تصمیم تاثیر بگذارند.

او تکالیف مدرسه زیادی در مورد اهمیت سابقه قضایی نوشته بود – و در اینجا او همه چیز را از بین می برد.

او می گوید: «آن موقع بود که فهمیدم باید رای بدهم. «دیدن بسیاری از چیزهایی که من بزرگ شده‌ام به‌عنوان حقوق اولیه از بین رفته‌اند، بسیار تکان‌دهنده بود.

من حاضرم این سیاستمداران را به جای آنها بگذارم. ما از اینکه افراد مسن در دفتر به ما می گویند با بدن خود چه کنیم، خسته شده ایم.»

بونیر هشدار می دهد که معمولاً جوانان در ثبت نام رای دهندگان نزدیک به میان دوره ای افزایش می یابند و رای دهندگانی که برای اولین بار رای می دهند، نسبت کمی از کسانی را تشکیل می دهند که برای رای دادن ثبت نام می کنند.

اما، او می‌گوید، چرخه‌های انتخابات گذشته نشان می‌دهد که وقتی گروهی در نقطه‌ای خاص شدت بیشتری از خود نشان می‌دهد – برای اولین بار در تعداد بیشتری ثبت‌نام می‌کنند – این اعداد به طور کلی به سطح بالاتری از مشارکت برای آن گروه تبدیل می‌شود.

کونیگ در میشیگان به یاد می‌آورد که وقتی شنید روث بادر گینزبرگ، یکی از بت‌هایش، درباره سقط جنین به‌عنوان یک حق انسانی صحبت می‌کرد و نه صرفاً یک موضوع جنسیتی، احساس آشفتگی می‌کرد.

کونیگ می گوید: «اجبار کردن یک زن به بچه دار شدن، همه چیز را تحت تأثیر قرار می دهد. این فقط موضوع سقط جنین نیست. این یک مسئله نژادی است. این یک مسئله حقوق زنان است. و من احساس می کنم بسیاری از این سیاستمداران آنقدر به قدرت خود اهمیت می دهند که به این فکر نمی کنند که چگونه از نوزادانی که قرار است به دنیا بیایند حمایت کنیم.

“اگر اتفاق وحشتناکی برای من بیفتد، من می خواهم در این مورد یک انتخاب داشته باشم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Nationwide | می‌گوید: با افزایش نرخ وام مسکن، قیمت مسکن در بریتانیا ثابت است بازار مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، رشد قیمت مسکن در بریتانیا در …