سیل ایتالیا: 11 کشته و دو مفقود در پی بارش شدید باران در منطقه مرکزی مارش

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

سیل‌های شدید در منطقه مارش در مرکز ایتالیا دست‌کم ۱۱ کشته و ۵۰ زخمی بر جای گذاشته است.

به گفته مقامات، دو نفر دیگر نیز مفقود شده اند.

هوای شدید شهر ساحلی آنکونا – پایتخت منطقه – و روستاهای اطراف آن را با بیش از 400 میلی متر باران در عرض چند ساعت ویرانی به بار آورد.

صدها آتش نشان برای نجات افرادی که در سیل گرفتار شده بودند، قایق های نجات و امداد رسانی کردند. همچنین قرار است نیروهای تقویتی از دیگر مناطق ایتالیا از جمله لومباردی، امیلیا رومانیا و آبروزو وارد شوند.

خبرگزاری ایتالیایی ANSA گزارش داد در میان مفقودان یک دختر هشت ساله و مادرش هستند.

برخی از قربانیان نیز مجبور به بالا رفتن از درختان یا بالا رفتن از پشت بام ها شدند تا منتظر نجات باشند.

ریکاردو پاسکوالینی، شهردار باربارا، در مورد بارش ناگهانی عصر پنجشنبه که شهرش را ویران کرد، به رادیو دولتی ایتالیا گفت: «این یک بمب آبی نبود، یک سونامی بود.

در بحبوحه حادثه ای که استفانو آگوزی، مشاور منطقه ای حفاظت از مدنی، آن را “غیر منتظره” توصیف کرد، تماس های تلفنی با شماره اضطراری 112 افزایش یافت.

«ما ندیده بودیم [anything] هشدار دهنده، او افزود: “هیچ زمانی برای مداخله وجود نداشت [in some towns]، برخی از افراد بودند که شاید رانندگی می کردند یا بدون آگاهی از خطرات خانه را ترک کرده بودند.”

گروهی از جوانان نیز دیده شده اند که به پاکسازی خیابان های آسیب دیده از سیل کمک می کنند.

به آنها لقب “فرشتگان گل” داده اند (فرشته های گلی) – اصطلاحی است که در ابتدا برای جوانانی که پس از سیل فلورانس در سال 1966 به کمک‌های امدادی کمک می‌کردند به کار می‌رفت.

فاجعه ای که در مارش رخ می دهد، پس از آن رخ می دهد که الگویی از طوفان های رعد و برق و آب و هوای مخرب که بیش از یک ماه است شبه جزیره ایتالیا را تحت تاثیر قرار داده است، پس از یک تابستان سوزناک با گرمای رکوردشکنی.

در آنکونا، بسیاری از آنها بدون برق مانده اند، در حالی که مدارس در روز جمعه در مناطقی که بیشترین آسیب را دیده اند، تعطیل خواهند بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …