الن ون دایک به گریس براون پیروز شد و در افتتاحیه مسابقات جهانی جاده قهرمان شد | دوچرخه سواري

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خورشید می درخشید، امواج در حال غلتیدن بودند و یک زن هلندی برنده مسابقه افتتاحیه مسابقات جهانی جاده UCI 2022 بود. ظاهراً این روش طبیعی بود – نتیجه ای قابل پیش بینی در یک محیط بی عیب و نقص در خیابان های ساحلی وولونگونگ، در حالی که الن ون دایک از تاج تایم تریل انفرادی زنان خود دفاع کرد و تیم ملی هلند در ششمین دوره مسابقه در دهه گذشته پیروز شد. .

اما اگر پیروزی این بازیکن 35 ساله در روز یکشنبه مقدر به نظر می رسید – سومین عنوان جهانی او از زمان اولین قهرمانی در این رشته در سال 2013، در کنار چهار عنوان تایم تریل اروپایی – تقریباً چنین نبود. گریس براون استرالیایی پس از شروع در موج ابتدایی سوارکاران و ایجاد سرعتی تاول‌آمیز در یک مسیر فنی و مواج 34.2 کیلومتری، تمام روز را روی صندلی داغ نشست.

زمان پایان براون، کمی کمتر از 45 دقیقه، تا پایان پایانی بی نظیر بود، زمانی که آخرین سوارکار، ون دایک، سرانجام از خط عبور کرد. اما این یک چیز نزدیک بود: ون دایک مجبور شد سریع بیرون برود تا با سرعت قبلی براون مطابقت داشته باشد، و علیرغم اینکه در اولین و دومین بررسی زمان میانی پیش بود، ون دایک در کیلومترهای آخر محو شد.

در پایان تنها 12 ثانیه زن هلندی را از حریف خود جدا کرد. کافی بود، هرچند فقط، ون دایک از پیراهن رنگین کمان برنده دفاع کند و براون را به مدال نقره تنزل دهد. مارلن رویسر سوار سوئیسی سوم شد و برنز را به مدال نقره خود از المپیک سال گذشته اضافه کرد.

فن دایک پس از مسابقه به خبرنگاران گفت: “من از برنده شدن کمی شگفت زده هستم.” “برای من هرگز فکر نمی کردم که این دوره عالی باشد.”

او اکنون با سه عنوان جهانی، یک نقره و دو مدال برنز، دومین زن موفق تاریخ در این رشته است و تنها پس از جین لونگو، اسطوره فرانسوی است. فان دایک گفت: “دیروز به نوعی با پیراهنم خداحافظی کردم – آن را ته کیفم گذاشتم و فکر کردم: سال بسیار خوبی بود، واقعا از آن لذت بردم.” من احساس خوشحالی می‌کردم و احساس می‌کردم که هر اتفاقی که امروز بیاید، یک امتیاز است. این یک امتیاز عالی بود.»

برای براون، مدال نقره او بهترین عملکرد استرالیا در این مسابقه از سال 1999 است، زمانی که آنا میلوارد در مسابقات جهانی ایتالیا به مقام دوم دست یافت. براون گفت: “هدف من این بود که روی سکو قرار بگیرم و رویای من برنده شدن در مسابقه بود.” من به هدفم رسیدم و هنوز هم می توانم به سمت آن رویا حرکت کنم. بردن آن در زمین خانگی شگفت انگیز بود، اما هنوز یک روز واقعاً خاص بود. من راضی هستم.” هموطن جورجیا بیکر روز یکشنبه هشتم شد، یک نمایش قوی از سوارکار تاسمانیایی در اولین فصل کامل خود در جاده پس از یک حرفه دوچرخه سواری در پیست درخشان.

فرم خوب ماندگار براون، با کسب طلای تایم تریل در بازی های مشترک المنافع در ماه گذشته و یک مرحله در چالش اخیر Ceratizit توسط La Vuelta، او را در میان برگزیدگان مسابقه جاده ای زنان در آخر هفته آینده قرار می دهد. او گفت: “من می خواهم ابتدا این را جشن بگیرم و سپس به آرامی به سمت مسابقه جاده ای کار کنم.”

گریس براون در راه رسیدن به سرعت اولیه است.
گریس براون در راه رسیدن به سرعت اولیه است. عکس: دین لوینز/AAP

این یک نسخه تاریخی از مسابقه بود که از سال 1994 به عنوان اولین مسابقه ای که در مسافت یکسان، در یک مسیر، در همان روز، به عنوان تایم تریل انفرادی مردان مسابقه داده شد. براون گفت: “این کار بیهوده ای است – امیدوارم همینطور ادامه یابد.” حضور در یک زمین بازی خوب است.

راهپیمایی آهسته به سمت برابری جنسیتی در دوچرخه سواری نیز مشهود بود زیرا ویتوریا گواتزینی ایتالیایی 21 ساله در مجموع چهارم شد تا اولین عنوان تایم تریل زنان زیر 23 سال را کسب کند، پس از اینکه هیئت حاکمه UCI با اضافه کردن یک زن زیر 23 سال جداگانه موافقت کرد. دسته 23 برای مطابقت با مسابقات مردان. مردان زیر 23 سال مسابقه مخصوص به خود را دارند – که در روز دوشنبه برگزار می شود. UCI قول داده است که زنان زیر 23 سال نیز به طور جداگانه در سال های آینده مسابقه دهند. در حال حاضر ما باید به این راضی باشیم – و امیدوارم با دو نژاد متفاوت [from 2025]گواتزینی گفت، حتی بهتر هم خواهد شد.

تسلط تزلزل ناپذیر تیم ملی هلند در دوچرخه سواری زنان ممکن است در استرالیا در روز یکشنبه ادامه داشته باشد – ششمین عنوان تایم تریل این کشور اروپایی با شش پیراهن رنگین کمانی مسابقات جاده ای آنها در 10 سال گذشته مطابقت دارد. اما نشانه‌هایی از ترک خوردگی را نشان داد – ون دایک تنها به سختی از براون عقب نشینی کرد، در حالی که آنمیک ون ولوتن، دارنده مدال طلای المپیک، به خوبی در رتبه هفتم قرار داشت. اسطوره هلندی پس از آن در توییتی نوشت: «متاسفانه بهترین روز من در دوچرخه‌سواری نبود.

اما ون دایک با دفاع از خطوط رنگین کمان در تایم تریل، از مسابقه جاده ای که در راه است سرپیچی کرد. او گفت: «تنها هدف برنده شدن است. مطمئناً تیم هلندی آماده خواهد بود. مسابقات قهرمانی جهان روز دوشنبه ادامه دارد و تا آخر هفته آینده ادامه دارد تا قهرمانان نخبه مسابقات جاده ای مردان و زنان تاج گذاری کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مناظره ران جانسون و ماندلا بارنز در رقابت های سنا ویسکانسین

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، سیل تبلیغات تلویزیونی توسط آقای جانسون، شاید …