آنتونی آلبانیز ملاقات “بسیار گرم” با پادشاه چارلز را قبل از مراسم خاکسپاری ملکه توصیف کرد | آنتونی آلبانیز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آنتونی آلبانیز ملاقات انفرادی خود با پادشاه چارلز را قبل از مراسم خاکسپاری ملکه الیزابت به عنوان یک “افتخار بزرگ” توصیف کرده است.

نخست وزیر صبح یکشنبه به وقت استرالیا از لندن گفت: «من تسلیت شخصی خود را به پادشاه چارلز و همچنین تسلیت مردم استرالیا را ابراز کردم».

او از ارتباطی که بین مادرش، اعلیحضرت، و استرالیا وجود داشت، بسیار آگاه است. اما او البته ارتباط شخصی نزدیکی هم دارد و شش ماه از دوران تحصیلش را در استرالیا گذراند و ما درگیر و گفتگوی قابل توجهی داشتیم.

آلبانیز گفت که پروتکل مستلزم آن بود که جزئیات زیادی از گفتگوی کاخ باکینگهام را مورد بحث قرار ندهد، اما این “یک تعامل بسیار گرم” بود.

نخست‌وزیر همچنین با نخست‌وزیر بریتانیا، لیز تراس، در محل اقامتش در کنت گفت‌وگوهایی غیررسمی داشت که دومین دیدار رو در رو آنها بود، اما اولین ملاقات او از زمان نقل مکان به داونینگ استریت بود.

آلبانیز و شریک زندگی‌اش، جودی هایدون، روز شنبه در ایالت ملکه الیزابت در وست‌مینستر و سپس خانه لنکستر شرکت کردند تا کتاب تسلیت را امضا کنند و بیانیه‌ای به یاد ملکه الیزابت بدهند.

آنتونی آلبانیز و شریک زندگی اش جودی هایدون روز شنبه در خانه لنکستر لندن کتاب تسلیت را امضا کردند.
آنتونی آلبانیز و شریک زندگی اش جودی هایدون روز شنبه در خانه لنکستر لندن کتاب تسلیت را امضا کردند. عکس: WPA/Getty Images

آلبانیز روز یکشنبه در یک ناهار یادبود در خانه استرالیا سخنرانی خواهد کرد که شامل 9 استرالیایی است که با وی و فرماندار کل، دیوید هرلی، به درخواست کاخ به لندن سفر کرده اند.

انتظار می‌رود نخست‌وزیر ادای احترام کند و ملکه الیزابت را به عنوان کسی که از موانع فراتر رفت و در عین حال پیوند ویژه‌ای با استرالیا داشت، ستایش کند.

انتظار می‌رود که او بگوید: «حتی زمانی که تاریخ به شکل‌گیری ما ادامه داد، و پیوند بین دو ملت ما تکامل یافت، محبت و احترامی که ما برای اعلیحضرت قائل بودیم، بدون تغییر، بدون کاهش باقی ماند.»

ملکه از موانع فراتر رفت. شما می توانید یک جمهوری خواه باشید و هنوز چیزی جز احترام به او احساس نکنید.»

آلبانیز همچنین 16 سفر ملکه به استرالیا را به یاد می آورد، از جمله یک روز در مسابقه با باب هاوک، نخست وزیر سابق در سال 1988، که وی آن را “یکی از بهترین تجربه های استرالیایی” توصیف کرد.

او می‌گوید: «او اوقات خوش ما را جشن گرفت و در زمان‌های آزمایشی ما با ما همدردی و آرامش را به ارمغان آورد.

نخست وزیر استرالیا جزئیات مراسم یادبود ملی استرالیا را در روز پنجشنبه پس از بازگشت به کشور فاش کرد.

این رویداد توسط ملیسا دویل، شخصیت تلویزیونی، با خواننده آنتونی کالیا برای اجرا و هر یک از نخست‌وزیر و وزرای ارشد ایالتی، فرمانداران ایالتی، اعضای فدرال، سناتورها و رهبر اپوزیسیون فدرال، پیتر داتون، برگزار می‌شود.

این روز تعطیل رسمی اعلام شده است.

مراسم تشییع جنازه ملکه – که آلبانیز گفت که “روز غم انگیز” خواهد بود – در ساعت 8 بعد از ظهر (AEST) دوشنبه از تلویزیون پخش خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آیا اتهامات هرشل واکر واقعاً مهم است؟

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، این رسوایی می تواند تعیین کننده باشد …