استرالیا ورود گردشگران روسی را ممنوع نمی کند اما در حال بررسی بازگشایی سفارت در کیف است | سیاست خارجی استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

استرالیا طبق درخواست سفیر اوکراین، ورود گردشگران روسی به این کشور را ممنوع نخواهد کرد، اما در حال “ارزیابی” است که آیا سفارت استرالیا در کیف را بازگشایی کند یا خیر.

ریچارد مارلز، نخست وزیر موقت، نیز روز یکشنبه گفت که استرالیا در حال بررسی ارسال کمک های نظامی بیشتر به اوکراین برای تقویت تعهدات موجود است.

مارلز به برنامه Insiders ABC گفت: «ما باید خود را برای درگیری طولانی‌مدت آماده کنیم و بر این اساس، متوجه می‌شویم که در درازمدت به حمایت از اوکراین نیاز داریم.

واسیل میروشنیچنکو، سفیر اوکراین در استرالیا، از استرالیا خواسته است که صدور ویزای توریستی برای مسافران روسیه را متوقف کند – در صورتی که تحریم ها تشدید شود.

سفیر استرالیا در کنار مقاله‌ای در روزنامه‌های Nine در توییتی نوشت: «از دولت استرالیا می‌خواهم که صدور ویزای توریستی برای روس‌ها را ممنوع کند، اما به صدور ویزای پناهندگی برای کسانی که از خودکامگی بی‌رحمانه فرار می‌کنند ادامه دهد.» مسئول این جنگ هستند… پس باید مسئولیت آن را بپذیرند.»

بیش از 80 درصد روس ها از این جنگ نسل کشی حمایت می کنند [Ukraine]بنابراین، همه روس ها باید در قبال جنایات علیه بشریت که در آن مرتکب شده اند، پاسخگو باشند [Ukraine] میروشنیچنکو در توییتر خود نوشت: درست مانند آلمانی ها که مسئول جنایات نازی ها هستند.

3/ اکثریت روس ها مانند هر کشور غربی از دموکراسی، حقوق بشر و آزادی مطبوعات متنفرند. به مدت یک هفته تلویزیون روسیه را تماشا کنید و متوجه خواهید شد که استرالیا در گفتمان عمومی خود کجاست: “عروسک خیمه شب بازی واشنگتن تحت تاثیر GayEurope، کاملا منحط…”

— Vasyl Myroshnychenko (@AmbVasyl) 18 سپتامبر 2022

اما مارلز پیشنهاد سفیر را رد کرد.

او گفت: «ما طیف وسیعی از تحریم‌ها را داریم و تمرکز تحریم‌های ما روی دولت روسیه است، کسانی که مرتکب آنچه در رابطه با اوکراین رخ داده است، تمرکز بر خود مردم روسیه نیست.»

این چیزی نیست که ما در حال حاضر به آن فکر کنیم، اما ما بسیار بخشی از پایه جهانی تحریم‌ها علیه رژیم روسیه هستیم.

دان تهان، نماینده ائتلاف، وزیر مهاجرت و وزیر سابق ائتلاف، روز یکشنبه در توییتی نوشت: «ما باید تمام تلاش خود را برای حمایت از اوکراین در ساعات ضروری انجام دهیم.»

سفارت استرالیا در کیف با وجود بازگشت ده ها کشور دیگر به پایتخت اوکراین برای از سرگیری فعالیت های دیپلماتیک همچنان بسته است. مارلز چارچوب زمانی برای بازگشایی سفارت استرالیا تعیین نکرد اما گفت که در حال بررسی است.

او روز یکشنبه گفت: «لجستیک و پشتیبانی زیادی در رابطه با آن با توجه به وضعیت امنیتی مورد نیاز است، اما این چیزی است که تحت ارزیابی مستمر خواهد بود».

“این یک سفارت نسبتا کوچک بود… ما باید ارزیابی کنیم و مطمئن شویم که می توانیم امنیت را تامین کنیم تا بتواند آنطور که باید عمل کند.”

مارلز گفت که در مورد کمک‌های نظامی بیشتر توضیحی نمی‌دهد، اما ممکن است به زودی تعداد بیشتری از این کمک‌ها در راه باشد.

او گفت: “ما حمایت بیشتری ارائه خواهیم کرد و گفتگوی مداوم با اوکراین خواهیم داشت.” ما به دنبال راه‌هایی هستیم که بتوانیم این کار را ادامه دهیم.»

دولت فدرال می گوید حمایت استرالیا از اوکراین یکی از بزرگترین حمایت ها در میان کشورهای غیر عضو ناتو است. مارلز گفت که کانبرا متعهد به 60 کامیون نظامی بوش مستر، 28 خودروی زرهی، پهپادهای بدون سرنشین و شش سامانه توپخانه هویتزر، از جمله کمک‌های دیگر شده است و این کمک‌ها طبق برنامه انجام شده است.

میروشنیچنکو از دولت آلبانی خواسته است تا اقدامات بیشتری انجام دهد و پیشنهاد می کند که خودروهای چهار چرخ متحرک تازه ساخته هاوکی استرالیا به منطقه نبرد ارسال شوند.

مارلز چندین بار اشاره کرد که دولت استرالیا می‌خواهد به اوکراین کمک کند «در نهایت این درگیری را با شرایط خودش حل کند» و از اظهار نظر مستقیم درباره درخواست‌های کیف برای خروج روسیه از منطقه مورد مناقشه کریمه خودداری کرد.

این یک اقدام تجاوزکارانه از سوی روسیه است. مارلز گفت: نمی‌توان به آن اجازه ایستادگی داد و اوکراین باید در موقعیتی قرار گیرد که بتواند این موضوع را بر اساس شرایط خود تعیین کند.

«کسی می تواند این را درک کند اگر شما باشید [Ukrainian] رئيس جمهور [Volodymyr] زلنسکی، راه درازی در پیش است. این در مورد قدرت دادن به دولت اوکراین است. همانطور که چند هفته پیش با رهبران اروپایی صحبت کردم، آنها نیز این موضوع را تا حد زیادی می بینند. آنها می‌خواهند مطمئن شوند که اوکراین در موقعیتی است که می‌تواند این موضوع را بر اساس شرایط خود تعیین کند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آیا بادهای سیاسی دوباره به نفع جمهوری خواهان می وزد؟

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، نشانه هایی از انحراف به سمت مسائلی …