بزرگترین افزایش نرخ بهره در 25 سال گذشته می تواند منجر به شکست در بانک شود | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک صاعقه از سوی بانک انگلستان در انتظار است. خیابان Threadneedle با به تعویق انداختن تصمیم خود تا پس از دوره عزای ملی برای مرگ ملکه، این هفته می تواند بزرگترین افزایش هزینه وام حداقل در 25 سال گذشته را داشته باشد.

بانک مرکزی با اعلام برنامه های خود یک روز قبل از مینی بودجه کواسی کوارتنگ در روز جمعه، انتظار می رود بانک مرکزی از افزایش سریع و اجباری نرخ بهره برای نشان دادن تعهد خود به مقابله با افزایش هزینه های استقراض – با وجود ابرهای طوفانی برای اقتصاد بریتانیا – استفاده کند.

اقتصاددانان شهری بر این باورند که افزایش 0.5 درصدی از سطح فعلی 1.75 درصد، در هفتمین افزایش متوالی نرخ، تهاجمی‌ترین چرخه انقباضی حداقل از سال 1997 است که گوردون براون برای اولین بار به عنوان صدراعظم، استقلال بانک را به دست آورد. برای تعیین هزینه های استقراض

با این حال، یک افزایش 0.75 واحدی می تواند اعمال شود. خیابان Threadneedle نمی خواهد پس از فدرال رزرو ایالات متحده غرق شود، زیرا بانک مرکزی ایالات متحده تصمیم دارد روز چهارشنبه نرخ های بهره را به شدت افزایش دهد، پس از اینکه ارقام هفته گذشته تصویر بسیار چسبنده تری را برای تورم در بزرگترین اقتصاد جهان نشان دادند.

در این سمت از حوضچه، تورم ممکن است در ماه آگوست از 10.1 درصد در ژوئیه کاهش یافته باشد، اما نزدیک به بالاترین سطح خود از سال 1982 با 9.9 درصد – تقریباً پنج برابر نرخ هدف 2 درصدی بانک – در بحبوحه افزایش قیمت مواد غذایی و سایر کالاهای اساسی باقی مانده است. .

ارقام رسمی نشان می دهد که بیکاری به پایین ترین حد خود از سال 1974 کاهش یافته است، در حالی که مشاغل خالی همچنان بالا هستند، که به بانک نشان می دهد علیرغم خطرات احتمالی رکود، قدرت در اقتصاد دارد. رشد سالانه دستمزد قبل از در نظر گرفتن تورم – یک معیار کلیدی که بانک به آن توجه می‌کند – افزایش یافت، حتی در شرایطی که کارگران همچنان با افزایش سرعت تورم احساس می‌کنند که این کاهش می‌یابد.

بازارهای مالی با احتمال تقریباً 90 درصدی قیمت گذاری می کنند که هزینه استقراض 0.75 واحد افزایش یابد، افزایش بی سابقه ای در 25 سال استقلال بانک.

Modupe Adegbembo، اقتصاددان در Axa Investment Managers می‌گوید: «مقیاس شوک انرژی که ما می‌بینیم واقعاً با چیزی که دیده‌ایم قابل مقایسه نیست، بنابراین عمل کردن سیاست پولی به شیوه‌ای بی‌سابقه منطقی است. با توجه به قیمت‌گذاری در بازار برای افزایش 75 واحدی، عدم ارائه این امر می‌تواند بر ضعف پوند بیفزاید.

در تابستان، پوند در برابر دلار به کمترین میزان خود در 40 سال اخیر رسیده است که نشان دهنده نگرانی سرمایه گذاران از بدتر شدن چشم انداز اقتصادی بریتانیا است. مانند سایر ارزهای بزرگ اروپایی، استرلینگ تحت فشار افزایش ارزش دلار و همچنین نگرانی در مورد تورم بالا در بحبوحه جنگ روسیه در اوکراین قرار گرفته است.

با این حال، در رقابت زشت بازار ارز، بریتانیا به ویژه در معرض دید قرار می گیرد. سرمایه گذاران بر این باورند که لیز تراس وام های عمومی را برای تأمین مالی بسته حمایتی انرژی 150 میلیارد پوندی خود افزایش داده است، به این مسائل کمکی نمی کند. همچنین تهدیداتی در کمپین رهبری محافظه کار برای مهار استقلال بانک صورت نمی گیرد.

انتظار می رود جزئیات اقدامات حمایتی تراس در روز بعد در بودجه کوچک منتشر شود. اکثر اقتصاددانان انتظار دارند که با گذاشتن پول بیشتر در جیب خانوارها، به کاهش اوج تورم و کاهش شدت رکود اقتصادی در آینده کمک کند.

با این حال، برای بانک، این می تواند به معنای افزایش بیشتر نرخ بهره باشد تا از سرریز تورم ناشی از تحریک اقتصاد مصرف کننده جلوگیری کند. بازارهای مالی انتظار دارند نرخ پایه تا تابستان آینده به بالای 4.5 درصد برسد.

همه اینها درگیری بزرگی را بین دولت و رئیس بانک، اندرو بیلی، که مدتی در تیررس تراس قرار داشته است، ایجاد می کند، زیرا بازنگری در مورد مأموریت بانک مرکزی انتظار می رود در پاییز امسال باشد.

با توجه به آشفتگی بازارهای مالی در مورد مداخله تراس در حاکمیت بانک در زمان افزایش استقراض عمومی، بعید است که بیلی اخراج شود. اما با فشار بر ترمز با نرخ‌های بهره بالاتر، درست همانطور که تراس تلاش می‌کند تا اقتصاد را به هر قیمتی به حرکت درآورد، یک نبرد بزرگ در بانک انگلستان کاملاً تضمین شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آخرین بولتن اخبار | 7 اکتبر – عصر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، با مهم ترین داستان ها از …