جان بنیسون سنت هلنز را با سالفورد پشت سر گذاشت و به فینال بزرگ رسید سوپر لیگ

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جاودانگی لیگ راگبی اکنون به طرز وسوسه انگیزی برای سنت هلنز در دسترس است. هرگز در دوران سوپرلیگ هیچ تیمی چهار قهرمانی متوالی لیگ را کسب نکرده است. در کل تاریخ این ورزش، که قدمت آن به سال 1895 باز می گردد، تنها یک بار به آن دست یافته است. امسال مواردی وجود داشته است که کسی از خود می‌پرسد که آیا قدیس‌های فاتح باید به سه نفر متوالی بسنده کنند.

اما شنبه آینده در اولدترافورد، سنت هلنز قصد دارد بر جامی که بیش از 1000 روز در اختیار دارد، تسلط یابد. سالفورد که از اواسط دهه 1970 به دنبال کسب عنوان قهرمانی در لیگ بود، به طرز باورنکردنی سخت کار کرد. اما در نهایت، نتیجه مورد انتظار به ثمر نشست و سنت هلنز کاری را انجام داد که همیشه به نظر می رسید: راهی برای برنده شدن بیابد.

این بدان معناست که فینال بزرگ امسال، با پنجمین دیدار سنت هلن و لیدز راینوس در رویداد نمایشی فصل، حس آشنای مشخصی دارد. هیچ دو تیمی بارها و بارها در اولدترافورد با یکدیگر دیدار نکرده اند. وقتی شنبه آینده دوباره این کار را انجام دهند، لیدز به دنبال کسب نهمین عنوان قهرمانی سوپر لیگ خواهد بود در حالی که Saints به دنبال خلق تاریخ واقعی خواهد بود.

حتی زمانی که جان بنیسون به آخرین ستاره بومی سنت هلنز تبدیل شد که نام خود را در میراث باشگاه با تلاش برنده هفت دقیقه بعد از زمان ثبت کرد، نتیجه احساس امنیت نکرد. این به اعتبار سالفورد، کم هزینه ترین رقابت ها است: آنها بیش از آن نقش خود را در یک نیمه نهایی جذاب و سرگرم کننده ایفا کردند.

اما وقتی چیپس ها در این ورزش به زمین می افتند، اغلب راه قدیس ها را می روند. مربی آنها، کریستین وولف، گفت: “من همیشه در این گروه مطمئن هستم.” آنها می آیند و می جنگند. وقتی تحت فشار هستند به مبارزه ادامه می دهند و به همین دلیل هر هفته و هر بازی به خود فرصت می دهند. من نمی‌توانم به خاطر کارهایی که در سه چهار سال گذشته انجام داده‌اند به آنها افتخار کنم.»

کنراد هورل و جو بچلور از سنت هلنز پس از پیروزی مقابل سالفورد جشن می گیرند
کنراد هورل (سمت چپ) و جو باتچلور (وسط) پس از پیروزی مقابل سالفورد جشن می گیرند. عکس: ویل متیوز/ PA

آنها در نیمه اول با نتیجه 13-6 پیش افتادند و در کنترل ظاهر شدند. دو تلاش برای جو بتچلور کمترین فشاری بود که سزاوار آنها در برابر سالفورد بود که بدون ستاره نیمه مدافع خود، برودی کرافت بود. آنها سپس اندی آکرز هوکر را پس از تنها دو دقیقه بر اثر ضربه مغزی از دست دادند. در آن مرحله یک نتیجه در اینجا، در مقابل این تیم سنت هلن، غیرممکن به نظر می رسید.

اما سالفورد دست از کار نمی کشد. مربی آنها، پل رولی، گفت: “برای اینکه بتوانیم کاری را که انجام دادیم تحمل کنیم و همچنان با نوسان برگردیم، بسیار افتخار می کنم.” تلاش کالوم واتکینز در اواسط نیمه اول آنها را در رقابت نگه داشت و سپس با روحیه و تلاش قابل ستایش در مراحل اولیه نیمه دوم، فشار بیشتری بر سنت هلنز انجام داد.

سپس، زمانی که آنها با تلاش رایان بریرلی روی ضد حریف ضربه زدند، تبدیل مارک اسنید فاصله را به یک کاهش داد. ناگهان، گل انداختن جانی لومکس در نیمه نیمه برای سنت هلنز شروع به احساس کرد که می تواند نتیجه را تعیین کند.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دهید

  • با جستجوی «The Guardian»، برنامه Guardian را از اپ استور iOS در آیفون یا فروشگاه Google Play در تلفن‌های اندرویدی دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از جدیدترین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه زرد در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (آیکون چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

سالفورد مدام می آمد. در موارد متعدد آنها به شدت نزدیک بودند که خط سنت هلنز را سوراخ کنند، اما دفعه بعد که میزبان به قلمرو سالفورد وارد شد، وقتی بنیسون سریع‌ترین واکنش را به ضربه هوشمندانه لومکس نشان داد، ضربه قاطعی را وارد کردند.

حتی پس از آن، با فاصله به 7، سالفورد عقب نشینی نکرد. زمانی که تیم لافای به نظر می‌رسید احتمالاً گل می‌زند، آن‌ها ناراحت شدند. تامی مکینسون به سین-بین فرستاده شد، اما پنالتی آزمایش نشد. و در نهایت، پس از یک نبرد وحشیانه، Saints راه خود را در چند دقیقه پایانی متلاطم طی کردند تا یک قدم به حفظ جایگاه خود در کتاب رکوردهای ورزش نزدیک‌تر شوند.

اما هر اتفاقی که در آخر هفته آینده بیفتد و قدیس ها یا راینوس ها جام سوپر لیگ را بالای سر ببرند، تاریخ در انتظار ساختن است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

چگونه در شطرنج تقلب کنیم: تئوری ها و عواقب یک رسوایی بزرگ – توضیح ویدیویی | ورزش

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، دنیای شطرنج با رسوایی شامل ادعاهای …