ترامپ: وزارت دادگستری ایالات متحده تحقیقات قاضی مار-آلاگو را متوقف می کند | دونالد ترامپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزارت دادگستری روز جمعه از دادگاه استیناف فدرال خواست تا حکم قاضی را لغو کند که به طور موقت آن را از بررسی مجموعه ای از اسناد طبقه بندی شده که در جریان بازرسی FBI از خانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در فلوریدا در ماه گذشته ضبط شده بود، منع می کند.

این وزارتخانه به دادگاه استیناف ایالات متحده در مدار یازدهم در آتلانتا گفت که بازداشت قاضی که هفته گذشته اعمال شد، مانع از “تلاش های دولت برای محافظت از امنیت کشور” شده و در تحقیقات آن در مورد وجود اطلاعات فوق سری در Mar-a دخالت کرده است. -لاگو این دادگاه از دادگاه خواست تا آن دستور را حذف کند تا کار از سر گرفته شود و دستور قاضی که بخش را مجبور به ارائه اسناد طبقه بندی شده توقیف شده به یک داور مستقل برای بررسی او می کند، متوقف کند.

وکلای بخش در خلاصه خود خطاب به دادگاه تجدیدنظر نوشتند: «در صورت عدم توقف این دستور، دولت و مردم آسیب جبران ناپذیری متحمل خواهند شد».

به نظر می رسد انتصاب آیلین کانن به عنوان یک استاد ویژه برای بررسی اسناد توسط قاضی منطقه ای ایالات متحده و کشمکش های حقوقی ناشی از آن، تحقیقات وزارتخانه در مورد نگهداری اسناد طبقه بندی شده در ملک فلوریدا پس از خروج ترامپ از سمت خود را هفته ها کند کند. . وزارت دادگستری در حال بررسی موارد نقض احتمالی قوانین متعدد، از جمله بر اساس قانون جاسوسی است، اما مشخص نیست که آیا ترامپ، که زمینه را برای نامزدی احتمالی ریاست جمهوری فراهم کرده است یا هر شخص دیگری ممکن است متهم شود.

اف‌بی‌آی می‌گوید که حدود 11000 سند از جمله حدود 100 سند با علامت‌های طبقه‌بندی یافت شده در یک اتاق انبار و یک دفتر، در حین ارائه حکم بازرسی مجاز از سوی دادگاه در خانه در 8 آگوست گرفته شده است. هفته‌ها پس از جست‌وجو، وکلای ترامپ از یک قاضی خواستند تا یک استاد ویژه را برای بررسی مستقل سوابق تعیین کند.

کانن هفته گذشته این درخواست را پذیرفت و یک استاد ویژه را برای بررسی سوابق و حذف هر گونه ادعایی که ممکن است تحت پوشش ادعای وکیل-موکل یا امتیاز اجرایی قرار گیرد، تعیین کرد. او به دپارتمان دستور داد تا استفاده از اسناد طبقه بندی شده برای اهداف تحقیقاتی را تا دستور دادگاه بعدی یا تا پایان کار استاد ویژه متوقف کند.

پنجشنبه شب، او ریموند دیری، قاضی ارشد سابق دادگاه فدرال مستقر در بروکلین را برای ایفای این نقش منصوب کرد. او همچنین از لغو دستور قبلی خود خودداری کرد و دلیل آن اختلافات مداوم در مورد ماهیت اسناد است که به گفته او مستحق بررسی بی طرف توسط یک داور خارجی است.

او نوشت: «دیوان قبول نتیجه‌گیری دولت در مورد این موضوعات مهم و مورد مناقشه را بدون بررسی بیشتر توسط یک شخص ثالث بی‌طرف به شیوه‌ای سریع و منظم، مناسب نمی‌داند».

وزارت دادگستری جمعه شب به دادگاه تجدیدنظر گفت که دستور کانن “به طور ناروا در تحقیقات جنایی دخالت می کند” و بازرسان را از “دسترسی به سوابق ضبط شده برای ارزیابی مناسب بودن اتهامات” منع می کند. این وزارت همچنین گفت که FBI از استفاده از سوابق ضبط شده در تحقیقات جنایی خود برای تعیین اینکه کدام اسناد، در صورت وجود، افشا شده و برای چه کسانی، جلوگیری می کند.

اگرچه کانن گفته است که بازرسان برای انجام کارهای تحقیقاتی دیگر که مستلزم بررسی اسناد نیست آزادند، وزارتخانه روز جمعه گفت که این کار تا حد زیادی غیرعملی است. با اشاره به کشف ده‌ها پوشه خالی در Mar-a-Lago که دارای علامت طبقه‌بندی شده بودند، گفت: به نظر می‌رسد که نگه‌داشتن قاضی آن را از «بررسی بیشتر سوابق برای تشخیص هر گونه الگوی در انواع سوابق حفظ‌شده، که می‌تواند منجر به شناسایی شود، منع می‌کند. از دیگر سوابق هنوز مفقود است».

این دپارتمان همچنین از دادگاه تجدیدنظر خواست تا دستور کانن مبنی بر ارائه اسناد طبقه بندی شده به استاد ویژه تازه منصوب شده را رد کند، به این معنی که هیچ دلیلی برای داور برای بررسی سوابق بسیار حساس که شامل سؤالات مربوط به امتیازات قانونی نمی شود وجود ندارد.

وکلای دپارتمان نوشتند: “شاکی هیچ ادعایی برای بازگرداندن آن سوابق که متعلق به دولت است و در بازرسی مجاز دادگاه کشف و ضبط شده است” ندارد. “سوابق مشمول هیچ ادعای احتمالی امتیاز وکیل شخصی-موکل نیستند. و نه شاکی و نه دادگاه به هیچ مرجعی اشاره نکرده‌اند که نشان دهد رئیس‌جمهور سابق می‌تواند با موفقیت از امتیاز اجرایی برای جلوگیری از بازبینی سوابق قوه مجریه استفاده کند.»

کانن به Dearie دستور داده است تا کار خود را تا 30 نوامبر تکمیل کند و بررسی اسناد طبقه بندی شده را در اولویت قرار دهد. او به وزارت دادگستری دستور داد تا به تیم حقوقی ترامپ اجازه دهد سوابق محرمانه توقیف شده را با “شرایط دسترسی کنترل شده” بررسی کند، چیزی که وکلای دولتی روز جمعه گفتند بی نیاز و مضر است.

روز جمعه، دیر، دادستان فدرال سابق، یک کنفرانس مقدماتی با وکلای ترامپ و وکلای وزارت دادگستری را برای بعدازظهر سه شنبه برنامه ریزی کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شطرنج: آخرین دور از حماسه هانس نیمن در سنت لوئیس در روز چهارشنبه | شطرنج

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، هانس نیمن هفته آینده توسط سه …