ژاپن به 2 متر می گوید که از طوفان “بسیار خطرناک” Nanmadol پناه بگیرید | ژاپن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پخش کننده ملی NHK گفت که به دو میلیون نفر در ژاپن گفته شده است که قبل از رسیدن طوفان Nanmadol به دنبال سرپناه باشند، زیرا آژانس هواشناسی یک “هشدار ویژه” نادر در مورد طوفان قدرتمند صادر کرده است.

NHK که هشدارهای صادر شده توسط مقامات محلی را جمع آوری می کند، گفت که دستورالعمل تخلیه سطح چهار – دومین بالاترین – برای مردم در کاگوشیما، کوماموتو و میازاکی در منطقه جنوبی کیوشو وجود دارد.

آژانس هواشناسی ژاپن بالاترین هشدار خود را برای منطقه کاگوشیما صادر کرده بود. این اولین هشدار ویژه مرتبط با طوفان است که از زمان شروع سیستم فعلی در سال 2013 در خارج از منطقه اوکیناوا صادر می شود.

به گفته آژانس هواشناسی، طوفان Nanmadol روز شنبه در نزدیکی جزیره دورافتاده Minami Daito، در 400 کیلومتری شرق جزیره اوکیناوا با سرعت 270 کیلومتر در ساعت (168 مایل در ساعت) همراه بود.

انتظار می رود که طوفان روز یکشنبه در استان جنوبی کاگوشیما در کیوشو نزدیک شود یا به خشکی برسد، سپس روز بعد قبل از حرکت به سمت جزیره اصلی ژاپن به سمت شمال حرکت کند.

ریوتا کورورا، رئیس واحد پیش‌بینی آژانس هواشناسی ژاپن گفت: خطر طوفان‌های بی‌سابقه، امواج بلند، موج‌های طوفان و بارندگی‌های بی‌سابقه وجود دارد.

وی گفت: «حداکثر احتیاط لازم است» و از مردم خواست زودتر از محل خارج شوند. این یک طوفان بسیار خطرناک است.

کورورا افزود: باد آنقدر شدید خواهد بود که ممکن است برخی از خانه ها فرو بریزند و هشدار داد که ممکن است سیل و رانش زمین نیز رخ دهد.

ژاپن در فصل طوفان قرار دارد و سالانه حدود 20 طوفان از این دست ضربه می زند و به طور معمول شاهد باران های شدیدی است که باعث رانش زمین یا سیل می شود.

دانشمندان می گویند خرابی آب و هوا شدت طوفان ها را افزایش می دهد و باعث می شود آب و هوای شدید مانند موج گرما، خشکسالی و سیل های ناگهانی مکرر و شدیدتر شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پانل خانه 6 ژانویه در پایان کار با تصمیمات کلیدی روبرو می شود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمیته تحقیق در مورد آنچه که منجر …