لیز تراس نسبت به ورشکستگی های گسترده در صورتی که شرکت ها در بلاتکلیفی قبوض انرژی باقی بمانند هشدار داد | لیز تراس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لیز تراس این هفته با یک غسل سیاسی و اقتصادی با هشدارهایی در مورد ورشکستگی های گسترده در سراسر اقتصاد مواجه است – حتی در حالی که نخست وزیر جدید آماده می شود تا یکشنبه شب کشور را در یک دقیقه سکوت رهبری کند تا به میراث ملکه احترام بگذارد.

قبل از تشییع جنازه ملکه در کلیسای وست مینستر در روز دوشنبه و دفن او در کلیسای سنت جورج در قلعه ویندزور، تراس یکشنبه شب ساعت 8 شب در پله های شماره 10 به عنوان بخشی از آخرین “لحظه تفکر” ملی درباره زندگی پادشاه و پادشاه ظاهر می شود. میراث

داونینگ استریت امیدوار است که مردم در خانه ها و درب خانه هایشان در سراسر بریتانیا مشارکت کنند. ملوانان، سربازان و خدمه هوایی نیروهای مسلح مستقر در خارج از کشور نیز توقف خواهند کرد، از جمله در کشتی ها و در پایگاه ها، چیزی که مقامات دولتی معتقدند می تواند به یک رویداد جهانی تبدیل شود.

اما با پایان دوره عزاداری ملی پس از تشییع جنازه، زمانی که تراس برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک پرواز می کند، و با بازگشت نمایندگان مجلس به وست مینستر در روز چهارشنبه یا پنج شنبه، بازگشت به سیاست عادی ناگهانی و بالقوه کبودی خواهد بود. نخست وزیری که تنها دو روز قبل از مرگ ملکه بر سر کار آمده بود.

شنبه شب، سازمان‌های تجاری پیشرو بریتانیا فشار بر وزیران را برای «واضح مطلق» در مورد کمک‌هایی که دولت در قبوض انرژی به آن‌ها ارائه می‌دهد و هشدار در مورد عواقب وخیم در صورتی که همچنان در هاله‌ای از سطح حمایت در رسانه‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرند، تجدید کردند. مدت، اصطلاح.

وزیر بازرگانی جدید، جاکوب ریس-موگ، روز چهارشنبه اعلامیه‌ای در مورد حمایت از کسب‌وکار اعلام خواهد کرد و پس از آن یک بودجه کوچک توسط صدراعظم جدید، کواسی کوارتنگ، در روز جمعه ارائه خواهد شد.

مدیر کل اتاق‌های بازرگانی بریتانیا، شوون هاویلند، گفت: اعلام قبلی تراس مبنی بر اینکه کسب‌وکارها از سقف قبوض مشابهی برای کاربران داخلی به مدت شش ماه بهره می‌برند – ساعتی قبل از انتشار خبر مرگ ملکه، 10 روز قبل از انتشار عمومی. پیش – بسیار خوش آمدید.

اما او اصرار داشت که اگر بسیاری از شرکت‌ها به دلیل ناتوانی در برنامه‌ریزی از قبل، فعالیت‌های خود را کاهش ندهند و برخی حتی تعطیل شوند، اکنون به جزئیات بیشتری نیاز است.

هاویلند گفت: “این کلاه چیز خوبی برای تجارت خواهد بود.” اما اکنون باید دو چیز را بدانیم: اول، اندازه این چیست؟ سپس خیلی سریع باید به آنچه قرار است بعد از شش ماه اتفاق بیفتد، بپردازیم.»

او گفت که بسیاری از کسب‌وکارها شاهد افزایش 300 درصدی یا بیشتر هزینه‌های انرژی در مقایسه با سال گذشته بوده‌اند که به فهرست مشکلاتی اضافه می‌کند که باعث شده بسیاری از آینده آنها را زیر سوال ببرند.

لیز تراس پس از نشست مجلس عوام و اعیان برای ابراز همدردی خود، سالن وست مینستر را ترک کرد.
لیز تراس پس از نشست مجلس عوام و اعیان برای ابراز همدردی خود، سالن وست مینستر را ترک کرد. عکاس: Markus Schreiber/AP

“من چندین شرکت داشته ام که به من گفته اند این بدتر از کووید است. افزایش مواد خام، افزایش هزینه ها از جمله نیروی کار، تورم 10 درصدی و اکنون قیمت انرژی. آنها نمی دانند به کجا مراجعه کنند. در ماه مه، 23 درصد از مشاغل ما گفتند که باید تولید خود را کاهش دهند یا تجارت را متوقف کنند. از آن زمان تا کنون به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. دولت باید به آن ادامه دهد.»

اما مک‌کلارکین، مدیر اجرایی انجمن بریتانیایی آبجو و میخانه، می‌گوید: «میخانه‌ها و آبجوسازی‌ها نمی‌توانند چند روز صبر کنند، چه برسد به ماه‌ها، تا شفافیت قبوض انرژی خود را دریافت کنند. کسب‌وکارها اکنون در حال تصمیم‌گیری هستند که آیا می‌توانند زمستان را پشت سر بگذارند یا خیر. اغراق نیست اگر بگوییم که تأثیر این بحران انرژی می تواند بدتر از همه گیری از نظر تعطیلی دائمی باشد.

ما فوراً به شفافیت کامل دولت در مورد اینکه آیا این سقف به میخانه‌ها و آبجوسازی‌ها کمک می‌کند تا از بحرانی که ماه‌ها در حال ساخت است یا خیر، نیاز داریم. ما از صدراعظم می‌خواهیم که به طور جدی در نظر بگیرد که چه اطمینانی فوری می‌تواند برای هزاران صاحب کسب‌وکار که در حال حاضر در ناامیدی به سر می‌برند بدهد.»

انتظار می رود کوارتنگ روز جمعه از بسته بزرگی که شامل جزئیات سقف قیمت انرژی و 30 میلیارد پوند کاهش مالیات – از جمله معکوس کردن افزایش بیمه ملی در آوریل – است، پرده برداری کند، همانطور که در طول انتخابات رهبری محافظه کار وعده داده شده بود.

نمایندگان محافظه‌کار از قبل نگران هستند که رویداد روز جمعه، که انتظار می‌رود شامل حذف سقف پاداش‌های بانکداران نیز باشد، “هدفی باز برای کارگران” در اولین هفته‌های نخست‌وزیری تراس ایجاد کند.

حزب کیر استارمر مصمم است که تضاد بین آنچه را که به عنوان کاهش مالیات محافظه‌کاران برای ثروتمندان به تصویر می‌کشد و سیاست خود مبنی بر پرداخت هزینه برای توقف سقف قیمت انرژی برای نیازمندان با مالیات بر سود اضافی شرکت‌های انرژی را برجسته کند. کاهش سالانه 13 میلیارد پوندی بیمه ملی به خانواده های ثروتمندتر بیشتر از خانواده های فقیرتر کمک می کند.

اقتصاددانان می گویند که یک چالش کلیدی برای تراس این است که مانع از دست دادن اعتماد بازارهای پولی بین المللی شود، زیرا اقتصاد درگیر بریتانیا وارد بدترین دوره خود از دهه 1970 می شود، زمانی که شوک های قیمت نفت خزانه داری را به آغوش صندوق بین المللی پول واداشت.

با توجه به اینکه تورم در 30 سال گذشته به اوج خود رسیده است و پوند به پایین ترین حد خود در 37 سال اخیر رسیده است، این احتمال وجود دارد که قمار بر روی کاهش مالیات و مقررات زدایی از شهر، بازارها را به وحشت بیندازد و خزانه داری را در تقلا برای مقابله با موج تجارت قرار دهد. تعطیلی و میلیون ها خانوار در فقر سوختی.

پیش‌بینی‌ها برای اقتصاد اکنون نشان می‌دهد که در نیمه دوم سال جاری و تمام سال آینده کاهش خواهد یافت، اگرچه میزان رکود پس از تزریق 150 میلیارد پوند به اقتصاد از طریق سقف جدید قیمت انرژی 2500 پوندی دولت مشخص نیست.

انتظار نمی رود چشم انداز تیره و تار بانک انگلستان را از افزایش نرخ بهره پایه خود از 1.75 درصد در این هفته منصرف کند. در همین حال به عزاداران توصیه می شود امروز (یکشنبه) برای شرکت در صف دیدار با اعلیحضرت ملکه دراز نکشند. – ایالت با نزدیک شدن به ظرفیت کامل. ده ها هزار نفر از عصر چهارشنبه گذشته از تابوت ملکه در تالار وست مینستر عبور کرده اند و ساعت 6:30 صبح روز دوشنبه قبل از تشییع جنازه به پایان می رسد.

اما ورود به صف باید از چند ساعت قبل بسته شود تا تا حد امکان افرادی که از قبل در صف هستند بتوانند ادای احترام کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آلمان نسبت به افزایش موارد COVID-19 در پاییز هشدار داد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، برلین — وزیر بهداشت آلمان روز …