آش امیراحمدی از آرلا: من فکر می کردم شیر کسل کننده است. من نمی دانستم’ | صنعت غذا و نوشیدنی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Dآش امیراحمدی در حال نوشیدن یک فنجان چای، شباهت‌های انسان و گاو را در نظر می‌گیرد. فکرش را نمی کنید، اما دوره بارداری همان است، نه ماه. آنها به اندازه ما دندان دارند. بدیهی است که آنها نیز پستانداران هستند.»

امیراحمدی را می توان بخشید که به دوستان گاو ما بیشتر از بسیاری از رهبران تجاری فکر می کند، با توجه به نقش او در اداره بزرگترین تعاونی لبنیات بریتانیا.

رئیس آرلا فودز در بریتانیا – که یک سوم تولیدکنندگان شیر بریتانیا به آن تعلق دارند – در خانه با چاشنی و ژاکت تویید در مزرعه ظاهر می شود، حتی اگر در سال های اخیر بیشتر در اتاق هیئت مدیره در حال مذاکره با قیمت شیر ​​پیدا شود. با بزرگترین سوپرمارکت های کشور

امیراحمدی در انباری نشسته است که بیشتر شبیه به یک مرکز کنفرانس پیشرفته است که با سرمایه گذاری آرلا در “مزرعه نوآوری” خود، واقع در یک مزرعه لبنی که توسط خانواده دایسون در نزدیکی آیلسبری در باکینگهامشر اداره می شود، تامین شده است.

او در حالی که چایش را می‌نوشد (قوی، همراه با پاشیدن شیر آرلا) می‌گوید: «ما از آن به‌عنوان مکانی برای آموزش مردم در مورد دستور کار مزرعه، به‌ویژه در زمینه آب و هوا و پایداری استفاده می‌کنیم. اینجا مکانی است که می‌توانیم آزمایش کنیم و داده‌ها را جمع‌آوری کنیم.»

یک پروژه آزمایشی تولید کود تولید شده با افزودن نیتروژن از هوا به دوغاب گاو، برای کاهش انتشار آمونیاک و متان است. یکی دیگر از دوربین‌های دیجیتال استفاده می‌کند تا گاوهای دایسون‌ها را هنگامی که برای شیردوشی می‌روند، زیر نظر بگیرد و به دنبال هرگونه تغییر رفتاری یا علائم اولیه بیماری باشد. گاوها مثل ما هستند، دوست ندارند نشان دهند که مشکلی دارند. امیراحمدی می‌گوید اگر لنگ می‌زنند، دوست دارند آن را پنهان کنند.

شاید این شغلی نباشد که امیراحمدی هنگام تصمیم گیری برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه ناتینگهام برای خود متصور بود. شده است


رزومه

سن 52

خانواده دو فرزند بزرگ، یک دختر و یک پسر.

تحصیلات مدرسه گرامر لانگلی در نزدیکی اسلاو; کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در دانشگاه ناتینگهام.

پرداخت فاش نشده «این برای مدیران ارشد کسب‌وکارهای مواد غذایی در یک چهارم پایین خواهد بود. اگر می خواهید پول زیادی به دست آورید، برای یک تعاونی کشاورز کار نمی کنید.»

آخرین تعطیلات سفر اخیر به نوا اسکوشیا در کانادا، آموزش نحوه پارو زدن.

بهترین توصیه ای که به او شده است “” اطراف خود را با افرادی بهتر از شما احاطه کنید.” من در آن زمان آن را درک نمی‌کردم و اکنون این واقعاً منطقی است.»

بزرگترین اشتباه شغلی ماندن در انجام نقش های مهندسی/عملیاتی در حالی که می دانستم برای چند سال از آن لذت نمی برم.

عبارتی که او بیش از حد استفاده می کند اخیراً می‌گویم بیایید این موضوع را بررسی کنیم. هر بار که می گویم، فکر می کنم [groans] “این وحشتناک به نظر می رسد.”

چگونه او آرام می گیرد ورزش روزانه، از جمله تنیس، پیاده روی و دوچرخه سواری. آشپزی.


برای این مرد 52 ساله که در سن 10 سالگی و پس از ترک پدر مهندس ایرانی و مادر هنرمند انگلیسی اش در جریان جنگ ایران و عراق، از زادگاهش ایران وارد انگلیس شد، سفری بسیار خوب است.

امیراحمدی نه از یک پیشینه کشاورزی سنتی، وارد حرفه ای در صنعت غذا شد و کار خود را در غول کالاهای مصرفی Unilever آغاز کرد، جایی که در بخش مواد غذایی منجمد “پایان” یافت و بعداً به یک نقش فروش منتقل شد.

تنها زمانی که به رئیس سابق یونیلور خود در تعاونی لبنیات پیوست، شغل او همراه با علاقه به لبنیات شروع به اوج گرفت. او به یاد می آورد: «فکر می کردم شیر کسل کننده است. “کمی دانستم.”

او ورود خود به آرلا را به عنوان “بیداری” خود در مورد نحوه عملکرد سیستم های غذایی توصیف می کند: “شما نمی توانید شیر را در قفسه بگذارید مگر اینکه یک کشاورز گاوهایی داشته باشد که در شرایط خوبی هستند و شیر تولید می کنند.”

ترفیع برای پیوستن به تیم رهبری آرلا در بریتانیا، ابتدا امیراحمدی را با کشاورزانی که تعاونی به آنها وابسته است، در تماس مکرر قرار داد.

او می‌گوید: «اما غیر از شغلی که اکنون انجام می‌دهم، این بهترین شغلی بود که تا به حال در حرفه‌ام داشته‌ام. به مدت پنج سال در سراسر کشور رانندگی کردم. این به راحتی بیش از 1000 ملاقات با کشاورزان بود.

به نظر می رسد مدت زمانی که برای آشنایی با کشاورزی و تولیدکنندگان شیری که او اکنون نمایندگی می کند نتیجه داده است: به گفته چندین دامدار، امیراحمدی بسیار مورد احترام و محبوبیت است. کلایو بلک، تحلیلگر کهنه کار خرده فروشی در Shore Capital، او را “مرد خوبی” می خواند که “چالش ها را نادیده نمی گیرد”. حمایت از کشاورزان برای حفظ عضویت آرلا ضروری است، به ویژه با توجه به گذشته نامطلوب تعاونی های شیر در بریتانیا، که برخی از آنها از بین رفتند و سرمایه گذاری کشاورزان را نیز با خود همراه کردند.

آرلا می تواند تاریخچه خود را به دهه 1880 برمی گرداند، زمانی که کشاورزان لبنیات در دانمارک و سوئد شروع به تشکیل تعاونی های کوچک برای سرمایه گذاری در تاسیسات تولید مشترک کردند، اگرچه از سال 1990 شروع به ایجاد تجارت شیر ​​مایع خود در بریتانیا کرد.

با توجه به هزینه ها و تدارکات پیچیده انتقال شیر از مزارع به یخچال، اکثر 12000 کشاورز لبنیات بریتانیا متعلق به تعاونی هایی هستند که هزینه ها را به اشتراک می گذارند و قیمت شیر ​​خود را تضمین می کنند.

آرلا که اکنون به نمایندگی از 2300 کشاورز لبنیات بریتانیایی که سالانه 14 میلیارد لیتر شیر تولید می کنند، مسئول جمع آوری شیر، فرآوری، فروش و تحویل به تمام سوپرمارکت های اصلی بریتانیا و همچنین تامین تولیدکنندگان محصولات لبنی مانند پنیر و ماست است. .

به طور کلی، بریتانیا تنها 60 درصد نیازهای غذایی خود را پوشش می دهد، اگرچه در حال حاضر شیر مایع کافی برای پوشش مصرف داخلی تولید می کند. با این حال، هزینه‌های فزاینده، یعنی قیمت فزاینده «سه Fs» که کشاورزان به آن وابسته هستند – خوراک، سوخت و کود – همراه با کمبود نیروی انسانی، تهدید می‌شود.

در ماه ژوئیه، امیراحمدی که همچنین نماینده صنعت لبنیات داخلی به عنوان رئیس Dairy UK است، هشدار داد که کمبود مزمن کارگر، در پی برگزیت و کووید، به تولید شیر ضربه زده و به تورم قیمت مواد غذایی دامن می‌زند. او همچنین از دولت خواست تا نقش‌های تخصصی مانند مدیران گله را به فهرست مشاغل کمبود بریتانیا اضافه کند – رکورد رسمی مشاغل ماهر که در آن کارگران مقیم بریتانیا به اندازه کافی برای پر کردن مشاغل خالی وجود ندارد.

به نظر می رسد این درخواست ها در گوش بسته افتاده است. در همین حال، تولید شیر بریتانیا در ماه‌های اخیر کاهش یافته است و در حال حاضر حجم آن در مقایسه با سال گذشته 1.6 درصد کمتر است. تقریباً یک چهارم از دامدارانی که در تابستان امسال توسط اتحادیه ملی کشاورزان مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که در فکر ترک سیگار در دو سال آینده هستند.

آرلا اخیراً از خرده فروشان پول بیشتری برای کشاورزان به دست آورده است، مذاکراتی که امیراحمدی آن را “فشارگیر، دشوار و چالش برانگیز” توصیف می کند.

او می‌گوید: «ما 60 درصد بیشتر از 18 ماه پیش به کشاورزانمان حقوق می‌دهیم.» او می‌گوید که یک بطری شیر چهار پیمانه‌ای – محبوب‌ترین اندازه فروخته شده در بریتانیا – در حال حاضر حدود 1.45 پوند در مقایسه با پوند به فروش می‌رسد. 1.15 در ابتدای سال. ما به مشتریان خود رفتیم و گفتیم ببینید، اگر پول بیشتری به ما ندهید، می دانیم که شیر رقابتی است، کشاورزان فقط تولید بیشتری نمی کنند زیرا نمی توانند هزینه های خود را پوشش دهند.

امیراحمدی می‌گوید از چالش‌های پیش روی سوپرمارکت‌ها در بحران هزینه‌های زندگی آگاه است، زیرا عرضه‌کنندگان آنها می‌گویند باید دستمزد بیشتری دریافت کنند، در حالی که تلاش می‌کنند قیمت‌های خود را پایین نگه دارند تا به مصرف‌کنندگان تحت فشار کمک کنند.

اما سخنان او حاوی یک تهدید پنهان است: اگر کشاورزان در داخل کشور به اندازه کافی دستمزد دریافت نکنند، آرلا به دنبال بازارهای خارجی پرسودتر خواهد بود و 10 درصد شیر بریتانیا را که به خارج از کشور صادر می شود، بیشتر به شکل مواد تشکیل دهنده افزایش می دهد. او با صراحت می گوید: «ما برای صادرات سرمایه گذاری خواهیم کرد. ایرلندی ها این کار را می کنند، هلندی ها انجام می دهند، دانمارکی ها انجام می دهند. ما این کار را انجام می دهیم و به طور فزاینده ای این کار را انجام خواهیم داد.»

این صراحت به بحث در مورد زندگی او در خارج از دنیای تجارت، از نژادپرستی که در کودکی در انگلستان متحمل شده بود، یا تجربیات خود از افسردگی، که به اعتقاد او در آن دوره به وجود آمده بود، گسترش می یابد.

این صراحت حتی به برنامه‌های آینده‌اش برای «انتقال» از شغل «فشرده» فعلی‌اش در آرلا در عرض چهار تا پنج سال به چیزی که او آن را «زندگی بسیار ساده‌تر» می‌خواند نیز گسترش می‌دهد.

طرحی که او با کارفرمایانش در میان گذاشته است، زندگی در منطقه دریاچه، داشتن سگ های ویسلای مجارستانی و اختصاص زمان بیشتر به فعالیت های خلاقانه ای مانند هنر است که شاید در تمام آن سال ها بازدید از تولیدکنندگان شیر جرقه زده شده است.

او می‌گوید: «به محض اینکه به مزرعه آمدم، احساس می‌کردم در حال رفع فشار و آرامش هستم. “این منبع است: اینجاست که همه چیز واقعا اتفاق می افتد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مت پس از امتناع از پلیس “مارش مومیایی ها” با پیگرد قانونی روبرو می شود | پلیس کلانشهر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پلیس متروپولیتن پس از خودداری …