زمین لرزه 6.4 ریشتری سواحل شرقی تایوان را لرزاند | تایوان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سازمان زمین شناسی آمریکا اعلام کرد زمین لرزه ای به بزرگی 6.4 ریشتر روز شنبه جنوب شرق تایوان را لرزاند. این زمین لرزه درست بعد از ساعت 21:30 (1330 به وقت گرینویچ) در حدود 50 کیلومتری (30 مایلی) شمال شهر ساحلی تایتونگ در عمق 10 کیلومتری (شش مایلی) رخ داد.

اداره مرکزی هواشناسی تایوان قدرت را اندکی کمتر و 6.4 اعلام کرد، اما گفت که در 7.3 کیلومتر (4.5 مایل) کم عمق تر است.

رسانه‌های محلی در ابتدا گزارشی از تلفات یا خسارت‌های ناشی از این زمین‌لرزه نداشتند، اما خبرگزاری مرکزی تایوان اعلام کرد که سیستم مترو در شهر کاوشیونگ در جنوب جزیره به‌طور موقت متوقف شده است. این زمین لرزه در پایتخت تایپه نیز احساس شد.

مرکز زمین لرزه در منطقه تایتونگ، منطقه ای هموار با جمعیت حدود 8500 نفر برنج بود.

تایوان مرتباً تحت تأثیر زلزله قرار می گیرد زیرا این جزیره در نزدیکی محل اتصال دو صفحه تکتونیکی قرار دارد. این جزیره هشدار سونامی صادر نمی کند مگر اینکه زلزله ای قوی تر از 7.0 ریشتر باشد.

برخی از زمین لرزه های 6.0 یا بیشتر می توانند مرگبار باشند، اگرچه خیلی بستگی به این دارد که زمین لرزه کجا و در چه عمقی رخ دهد.

USGS تخمین زده است که احتمال تلفات در روز شنبه کم بوده است، هرچند گفته است که ممکن است خسارات احتمالی وجود داشته باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آلمان نسبت به افزایش موارد COVID-19 در پاییز هشدار داد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، برلین — وزیر بهداشت آلمان روز …