جو و جیل بایدن برای تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم به لندن می روند | جو بایدن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جو بایدن و همسرش جیل روز شنبه برای شرکت در مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت که رئیس جمهور ایالات متحده او را “بیش از یک پادشاه” و زنی که “یک دوران را تعریف کرد” توصیف کرد، به لندن سفر کردند.

مراسم تشییع جنازه ملکه در روز دوشنبه قرار است با حضور تقریبا 100 رئیس جمهور و سران دولت برگزار شود و بایدن ها بدون هیچ رئیس جمهور سابق ایالات متحده در حال سفر بودند.

بایدن ها که در ژوئن 2021 برای صرف چای به ملکه ملحق شدند، قرار است عصر شنبه وارد لندن شوند.

روز یکشنبه آنها قرار است به پادشاه فقید که تابوتش در سالن وست مینستر خوابیده است ادای احترام کنند. پس از آن، آنها قبل از شرکت در پذیرایی که توسط پادشاه چارلز برگزار می شود، یک کتاب تسلیت رسمی امضا می کنند.

کاخ سفید اوایل این هفته گفته بود که دعوت سلطنتی برای مراسم خاکسپاری که در کلیسای وست مینستر برگزار می شود، فقط برای بایدن ها بوده است.

روز شنبه، داونینگ استریت همچنین تایید کرد که یک جلسه برنامه ریزی شده آخر هفته با رئیس جمهور بایدن و نخست وزیر جدید بریتانیا، لیز تراس، اکنون در روز چهارشنبه در سازمان ملل در نیویورک برگزار خواهد شد.

ملکه که در 8 سپتامبر پس از 70 سال سلطنت درگذشت، چندین رئیس جمهور ایالات متحده از جمله در سال های اخیر دونالد ترامپ، باراک اوباما و جورج دبلیو بوش را ملاقات کرده بود. او با 13 رئیس جمهور از 14 آخرین رئیس جمهور آمریکا، همه به جز لیندون جانسون و با هری ترومن در سال 1951، زمانی که هنوز یک شاهزاده خانم بود، ملاقات کرد.

بایدن 79 ساله گفته است که ملکه او را به یاد مادرش انداخته است. هفته گذشته بایدن درباره ملکه گفت: «در دنیایی که دائماً تغییر می‌کند، او حضوری پایدار و مایه آرامش و افتخار برای نسل‌های بریتانیایی بود، از جمله بسیاری از کسانی که هرگز کشورشان را بدون او نشناخته‌اند».

رئیس جمهور عمیقاً با غم و اندوه آشناست، زیرا در سال 2015 پسر بالغ خود را به دلیل سرطان و همسر و دختر خردسال خود را در یک تصادف رانندگی از دست داده است.

رئیس جمهور روز دوشنبه پس از تشییع جنازه به واشنگتن بازخواهد گشت.

در اوایل این هفته، دولت‌های ایالات متحده و بریتانیا پیشنهاداتی مبنی بر منع بایدن از استفاده از هلیکوپتر و موظف به سفر با اتوبوس زمانی که او و رهبران سراسر جهان در لندن گرد هم می‌آیند را نادیده گرفتند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سازمان ملل می گوید که منطقه معدن ونزوئلا کانون قاچاق جنسی و خشونت است | توسعه جهانی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، زنی جوان که در میان …