محاکمه توسط TikTok: کامیلا و مگان پس از مرگ ملکه مورد سوء استفاده قرار گرفتند | کامیلا (همسر ملکه)

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از آنجایی که گزارش‌های رسمی مرگ ملکه بر بولتن‌های تلویزیونی و تیتر روزنامه‌ها تسلط یافت، نوع دیگری از محتوای سلطنتی آنلاین میلیون‌ها بازدیدکننده را به خود جلب کرد.

پست های حاوی سوء استفاده و اطلاعات نادرست در روزهای پس از انتشار این خبر به طور گسترده در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد – بسیاری از آنها کامیلا، همسر جدید ملکه را هدف قرار دادند.

تحلیل‌ها نشان می‌دهد که عکس‌های دکتر مگان مارکل، دوشس ساسکس و پست‌هایی که ادعا می‌کنند اعلیحضرت فقید به این دلیل به قتل رسیده‌اند که او رازهایی در مورد سیاستمداران داشته یا توسط واکسن کووید-۱۹ کشته شده است، نیز به طور گسترده به اشتراک گذاشته شده است.

در TikTok، سریع‌ترین منبع خبری در بریتانیا، که پایگاه کاربری آن تحت سلطه ژنرال Z است، کلیپ‌های پربیننده با مضمون سلطنتی شامل کلیپ‌هایی بود که ظاهر کامیلا را مورد تمسخر قرار می‌داد و او را در مقابل شاهزاده خانم دیانا فقید ولز قرار می‌داد.

یکی از ویدیوها که از یک هفته پیش 1.1 میلیون بار در TikTok لایک شده بود، حاوی مونتاژی از عکس‌های کامیلا و دیانا بود. در زیرنویس‌ها نوشته شده بود: “زنی که او با او خیانت کرد … زنی که او به او خیانت کرد”، که باعث مقایسه‌های بد بین زنان در بخش نظرات شد.

یک پست TikTok کامیلا، همسر ملکه را هدف قرار می دهد.
یک پست TikTok کامیلا، همسر ملکه را هدف قرار می دهد. عکس: TikTok

برخی دیگر کامیلا را “کاومیلا” یا “جادوگر شیطانی” نامیدند و ادعا کردند که او یک “ارباب عروسک” در خانواده سلطنتی است که “در تلاش برای حفظ میزان خوشحالی خود” از مرگ ملکه است. بسیاری از آنها توسط حساب هایی که ادعا می کردند توسط طرفداران جوان دیانا اداره می شوند تبلیغ شدند.

حساب‌های دیگر عکس‌هایی از مگان به اشتراک گذاشته‌اند که نشان می‌دهد او با تی‌شرتی که روی آن نوشته شده بود «ملکه مرده است» به تصویر کشیده شده است. در توییتر، یکی از پست‌های حاوی تصویر با عنوان «باورم نمی‌شود مگان به آنجا رفت» 27000 بار لایک شد.

در TikTok، چندین ویدیو ادعا کردند که مگان را در مراسم خاکسپاری ملکه نشان می‌دهند و از او به خاطر کپی کردن لباس قدیمی دیانا انتقاد می‌کنند. یکی از آنها 3.7 میلیون بار پسندیده شد – اگرچه مراسم خاکسپاری که قرار بود دوشنبه برگزار شود، هنوز برگزار نشده بود.

این محتوا بینشی از ماهیت برخی از اطلاعات مربوط به خانواده سلطنتی که به کسانی که اخبار خود را در رسانه های اجتماعی دریافت می کنند ارائه می دهد.

در حالی که دوشس ساسکس بارها مورد سوء استفاده آنلاین قرار گرفته است، توهین به کامیلا یک پدیده جدیدتر در بین جوانان است.

برای سال‌ها پس از فروپاشی ازدواج دایانا با چارلز در سال 1996، کامیلا توسط برخی رسانه‌ها به‌عنوان یک “ویران کننده ازدواج” شناخته می‌شد که توسط بسیاری به دلیل جدایی آنها و مرگ شاهزاده خانم مقصر شناخته می‌شد. این پوشش ملایم شده است و اکنون بر کارهای خیریه او متمرکز شده و او را دوستانه و قابل دسترس نشان می دهد.

انجمن‌های فعال برای طرفداران دایانا و منتقدان کامیلا به فعالیت خود ادامه دادند، اما دسترسی آنها تا حد زیادی به گروه‌های فیس‌بوک محدود می‌شد که اعضا انتخاب می‌کنند به آنها بپیوندند. در TikTok، محتوای ضد کامیلا – که از زمان پخش درام نتفلیکس در حال افزایش است تاج – در روزهای اخیر به طور گسترده ای برای جوانان تبلیغ شده است.

دکتر لورا کلنسی، مدرس رسانه در دانشگاه لنکستر که بازنمایی های رسانه ای خانواده سلطنتی را مطالعه کرده است، گفت که “چکانه، قطره ای از پوشش منفی” می تواند در شکل گیری دیدگاه ژنرال Z در مورد خانواده سلطنتی در زمانی که بحث ها درباره نقش آن در جامعه مدرن تشدید شده است.

برای بسیاری، اولین مواجهه آنها با اطلاعات مربوط به همسر جدید پادشاه و ملکه می تواند در رسانه های اجتماعی باشد. کلنسی گفت: «در حالی که بیشتر آن به صراحت ضد سلطنت نیست، اما مطمئناً گفتمانی را پیرامون سلطنت ایجاد می کند، به گونه ای که روایت رسمی تنظیم نشده است». محققان مرکز مقابله با نفرت دیجیتالی (CCDH) ۱۶ کانال را در اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام شناسایی کردند که در آن توطئه‌ها به اشتراک گذاشته می‌شد که در مجموع ۱،۳۶۹،۴۴۴ دنبال کننده داشتند.

یک پست TikTok که ادعا می‌کند مگان را در مراسم تشییع جنازه اعلیحضرت نشان می‌دهد.
یک پست TikTok که ادعا می‌کند مگان را در مراسم تشییع جنازه اعلیحضرت نشان می‌دهد. عکس: TikTok

پست دیگری که به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شد به دروغ ادعا کرد که قبل از مرگ، ملکه اعلام کرد اطلاعاتی در اختیار دارد که می تواند منجر به دستگیری هیلاری کلینتون نامزد سابق ریاست جمهوری آمریکا شود. بر اساس بررسی‌های واقعی خبرگزاری AFP، این ادعا با یک تئوری توطئه قدیمی مطابقت دارد که هیلاری کلینتون و همسرش، بیل کلینتون، مخالفان سیاسی خود را می‌کشند.

در حالی که انگیزه های ارسال محتوای ضد سلطنتی متفاوت است، انجام این کار می تواند بازدهی زیادی را برای دارندگان حساب در قالب بازدید، لایک، فالو و درآمد تبلیغات ایجاد کند.

همانطور که برای روزنامه ها و وب سایت ها انجام می شود، محتوای سلطنتی می تواند ترافیک مخاطبان جهانی را برای سازندگان رسانه های اجتماعی ایجاد کند. در بریتانیا، جستجوهای گوگل از زمان مرگ ملکه تحت سلطه پرس و جوهای مربوط به خانواده سلطنتی بوده است، با 9 مورد از 10 عبارت جستجوی پرطرفدار شامل ارجاع به اعلیحضرت فقید یا پادشاه جدید.

به نظر می‌رسد برخی از حساب‌هایی که محتوای ضد کامیلا و مگان را منتشر می‌کنند، این کار را به طور خاص برای سرمایه‌گذاری از افزایش علاقه به خانواده سلطنتی آغاز کرده‌اند. یکی که قبلاً ویدیوهایی از کارداشیان‌ها منتشر کرده بود که چند ساعت پس از اعلام مرگ ملکه، محتوای نفرت‌انگیز درباره کامیلا منتشر می‌کرد.

دکتر سوفی بیشاپ، متخصص فرهنگ تأثیرگذار و الگوریتم‌های رسانه‌های اجتماعی در دانشکده مدیریت دانشگاه شفیلد، می‌گوید که حساب‌ها اغلب به دلیل انتشار «حجم‌های عظیم» از محتوا پاداش می‌گیرند و قطبی‌ترین پست‌ها اغلب بهترین عملکرد را دارند. «حتی اگر باشی [posting] یک ویدیو چون شما از آن انتقاد می کنید، همچنان در حال تقویت آن هستید.» او گفت. “این واقعا خوب عمل می کند زیرا شما پاسخ منفی و مثبت دارید.”

عمران احمد، از CCDH، افزود که موج پست‌ها نشان داد که چگونه بازیگران بد به دنبال «سوء استفاده از فرصت» رویدادهای خبری بزرگ با انتشار اطلاعات نادرست و محتوای نفرت‌انگیز هستند که سپس توسط پلتفرم‌ها برای افزایش تعامل «تقویت می‌شود». او گفت: «بی‌تردید است که پلتفرم‌ها این نوع محتوا را تقویت می‌کنند، زیرا مردم را وادار به صحبت می‌کند و چشم‌ها را تحریک می‌کند، که در نتیجه باعث درآمدزایی می‌شود».

او افزود که مدل‌های کسب‌وکار در معرض خطر «تأثیر خالص بر کل نسل» هستند. “این بزرگتر از بحث در مورد خانواده سلطنتی است. اگر چیزی را بیشتر می‌بینیم، فکر می‌کنیم به احتمال زیاد درست است. این می تواند ذهن های جوان را به روشی واقعا خطرناک شکل دهد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

این فقط دفترداران نیستند که در شرط بندی فوتبال سهم دارند – بلکه باشگاه ها نیز هستند | آنی اشتون

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، “منزمانی که پول روی آن باشد، …